PDA

View Full Version : روش ذخیره دانش آموزان در اکسس

vahid_d_0101
یک شنبه 21 تیر 1388, 16:36 عصر
با سلام خدمت دوستان
من میخوام داخل یه بانک اطلاعاتی تعداد 300 دانش آموزی را add کنم که مثلا هر 30 تا دانش آموز داخل یه کلاس هستند شماره کلاس ها هم به این ترتیب هست 101 102 103 201 202 203 301 302 303 ( اگر هم بتوانیم نام کلاس هارا هم خودمان وارد کمنیم بهتر است)
و بعد از این که داخل برنامه روی کلاس 101 کلیک کردیم نام تمام دانش اموزان داخل دیتاگرید یا یه لیست باکس نوشته بشه لطفا بگید از چه روشی برای ذخیره در بانک اطلاعاتی استفاده کنم
یعنی چندتا table داشته باشم و چه چوری اینارا باهم ارتباط بدم سورس هم باشه خوبه
یه سوال دیگه هم داشتم میخواستم ببینم ایا امکان اضافه کردن table از داخل وی بی در بانک اطلاعاتی اکسس وجود داره یا نه
یا حق

HjSoft
یک شنبه 21 تیر 1388, 17:20 عصر
براي سوال اول شما :
شما مي تونيد از يك table استفاده كنيد . مي بايست در قسمت ثبت نام دانش اموز كاربر كلاس او را نيز انتخاب شود ( حالا فرقي نداره كه نام باشه يا شماره ) بعد اين بياد داخل يك Field ذخيره بشه و شما بياين و اونو بر اساس اون كلاس فيلتر كنيد . من براي مهد كودك نيز همين كار را صورت دادم و مشكلي نداشتم ، فقط بگم براي فيلتر كلاس ها بايد از فرمان sql استفاده ، ولي براي جستجو هاي متفرقه از Filter استفاده كنيد تا كلاس ها درست فيلتر شود ، يعني شما فقط يكبار كافيست كلاس را فيلتر كنيد بعد با دستور فيلتر مي توانيد جستجو را انجام دهيد بدون اينكه كلاس انتخابي تغيير كند .

vahid_d_0101
یک شنبه 21 تیر 1388, 17:46 عصر
ببینید من فیلتر کردن را بلد نیستم و برای ارتباط با بانک اطلاعاتی از Adodc استفاده کردم
اگه میتویند یه دونه سورس بگذارید خیلی خیلی ممنون میشم
یا حق

vahid_d_0101
یک شنبه 21 تیر 1388, 21:47 عصر
یه سوال دیگه هم دارم اگر جواب بدید خیلی خیلی ممنون میشم
من باید برای هر دانش آموز تعدادی موارد بی انظباطی و تشویقی قرار بدهم ولی تعداد انها معلوم نیست میخواستم ببینم این موارد را در کجا ذخیره کنم