PDA

View Full Version : مشکلم با refresh کردن datagridview از فرم دیگر هنوز حل نشده....

jeniferxp
دوشنبه 22 تیر 1388, 11:10 صبح
سلام خدمت همه دوستان
بابا من هنوز مشکلم با رفرش کردن datagridview از طریق فرم دیگه بعد از عمل insert هنوز پابرجاست تورو خدا کمکم کنید .
من تو فرم اولمم یه تابع refreshgrid() هم نوشتم . در فرم دوم هم صداش کردم هیچ اتفاقی نیافتاد
خواهش میکنم منو سرزنش نکنید و حذفم نکنید

h.jaza
دوشنبه 22 تیر 1388, 12:53 عصر
مشکل دقیقا چیه؟

کامل، درست، دقیق توضیح بده...

تا اونجایی که فهمیدم، دو تا فرم داری. توی فرم اول یه متد برای ریفرش صفحات نوشتی که می خوای توی فرم دوم هم کار بکنه.

سوال:
1. آیا متدت در فرم اول کار می کنه؟ یعنی تو فرم اول مشکلی نداره ولی توی فرم دوم مشکل داره و ریفرش نمی کنه؟
2. اساسا چجوری ریفرش می کنی؟
3. نحوه ی Insert ات چجوریه؟ باند شده یا نه معمولیه؟

hozouri
دوشنبه 22 تیر 1388, 13:10 عصر
آیا فرم 2 را با دستور ShowDialog فراخوانی می کنید و متد رفرشتون رو بعد از این دستور قرار داده اید

jeniferxp
دوشنبه 22 تیر 1388, 13:47 عصر
من که دیگه فرممو یعنی form1 رو show نمیکنم fom2 را close میکنم چون فرم 1 یر فرم 2 باز هست
لطفا کمکم کنید

h.jaza
دوشنبه 22 تیر 1388, 13:51 عصر
مشکل دقیقا چیه؟

کامل، درست، دقیق توضیح بده...

تا اونجایی که فهمیدم، دو تا فرم داری. توی فرم اول یه متد برای ریفرش صفحات نوشتی که می خوای توی فرم دوم هم کار بکنه.

سوال:
1. آیا متدت در فرم اول کار می کنه؟ یعنی تو فرم اول مشکلی نداره ولی توی فرم دوم مشکل داره و ریفرش نمی کنه؟
2. اساسا چجوری ریفرش می کنی؟
3. نحوه ی Insert ات چجوریه؟ باند شده یا نه معمولیه؟

و برای:

من که دیگه فرممو یعنی form1 رو show نمیکنم fom2 را close میکنم چون فرم 1 یر فرم 2 باز هست
لطفا کمکم کنید
؟؟؟!!!???What
چی؟؟؟
نفهمیدم...

hozouri
دوشنبه 22 تیر 1388, 14:32 عصر
لطفا کمکم کنید

فکر کنم شما متوجه نشدید اگر میشه یه نمونه از کدتون رو بذارید تا بگم مشکل از کجاست

jeniferxp
سه شنبه 23 تیر 1388, 08:14 صبح
فکر کنم شما متوجه نشدید اگر میشه یه نمونه از کدتون رو بذارید تا بگم مشکل از کجاست

ببخشید اصلا تقصیر من بود که کدمو واستون نذاشتم ببینید این کدی که نوشتم اصل برنامه من هست لطفا یه نگاهی بهش بندازید و خواهش میکنم راهنماییم کنید

باتشکر

hozouri
سه شنبه 23 تیر 1388, 09:21 صبح
من نمودونم شما وقتی چیزی رو فراخوانی نکردید انتظار دارید عملیاتی انجام بشه متد Form_Load رو به عنوان پیش فرض رفرش قرار دادم برنامه هم به خوبی کار کرد.

hozouri
سه شنبه 23 تیر 1388, 10:42 صبح
اینم یه نمونه دیگه که بدونه اینکه فرم 2 بسته بشه گرید آپدیت میشه...

jeniferxp
سه شنبه 23 تیر 1388, 12:34 عصر
آقا ممنون خیلی خیلی لطف کردید نمیدونم چرا این چیز به این راحتی این همه اذیتم میکرد.
شما خیلی خیلی منو شرمنده کردید.

امیدوارم همیشه موفق و کامیاب باشید.

hrbaban
یک شنبه 01 شهریور 1388, 19:13 عصر
اینم یه نمونه دیگه که بدونه اینکه فرم 2 بسته بشه گرید آپدیت میشه...

حالا اگر هدف آپدیت یه سطر از گرید بود چی ؟

یعنی وقتی دکمه ذخیره فرم 2 رو زدی اطلاعات یه سطر خاص از گرید آپدیت بشه ؟؟:متفکر:

hrbaban
دوشنبه 02 شهریور 1388, 19:19 عصر
کسی نیست؟؟؟؟؟ الووووووووووووووووووووووو ووووووووووووو

m1975b
دوشنبه 02 شهریور 1388, 22:12 عصر
من پيشنهاد ميكنم براي رفرش آن يه بار ديتاسورس گريدرا با خالي يا Nothing ست كن و مجدد به ديتاي اصلي ارتباط بده.

Open-Source
سه شنبه 03 شهریور 1388, 12:19 عصر
من پيشنهاد ميكنم براي رفرش آن يه بار ديتاسورس گريدرا با خالي يا Nothing ست كن و مجدد به ديتاي اصلي ارتباط بده.

منم با این راه موافقم.

hrbaban
سه شنبه 03 شهریور 1388, 13:12 عصر
یه راه حل مثل روش درجی که یکی از دوستان در صفحه قبل داده بود برای میخوام ؟

clever student
سه شنبه 24 شهریور 1388, 14:24 عصر
من کدهایی که گذاشتین کپی میکنم فقط چون از sqlserver استفاده میکنم به جای

OleDbConnection con = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\db1.mdb");

مینویسم

string strcon = "Data Source=.;Initial Catalog=garner;Integrated Security=True";
SqlConnection con = new SqlConnection(strcon);

از strcon خطا میگیره