PDA

View Full Version : دیتاریپورت و بانک اطلاعاتی

vahid_d_0101
دوشنبه 22 تیر 1388, 15:45 عصر
با سلام من یه دیتا ریپورت طراحی کردم که گوشه بالای اون جای عکس هست حالا میخوام عکس ذخیره شه درون بانک اطلاعاتی را به اونجا بیارم (سورس را هم می گذارم )
مشکل دیگه ای که دارم در قسمت عملکرد دانش آموز باید برای هر دانش آموز تعداد عملکرد منفی و مثبت در نظر بگیریم که بعد از ذخیره در بانک اطلاعاتی و انتخاب هر دانش آموز در قسمت دیتاریپورت عملکرد های همون دانش آموز بیاد ولی من نحوه ذخیره کردنش را بلد نیستم یعنی هرچی فکر کردم نفهمیدم باید عملکردهای هر دانش آموز کجای بانک ذخیره بشود :گیج::افسرده:
سورس هم یه کم درهم هست خودتون ببخشید

vahid_d_0101
دوشنبه 22 تیر 1388, 20:49 عصر
بچه ها عکس ها رو درست کردم دیگه نیازی نیست همون اون مشکل دوم را حل کنید خیلی واجبه

HjSoft
دوشنبه 22 تیر 1388, 21:24 عصر
منم روي يك پروژه مدرسه كار مي كنم ، برام جالبه ، ميتونيد سوال دومتون رو واضح تر بگين ؟

vahid_d_0101
دوشنبه 22 تیر 1388, 21:58 عصر
ببینید من بعد از این که تمام مشخصات دانش آموز را گرفتم باید در دوره تحصیل عملکرد های اون را هم وارد دیتا بایس کنم ولی نمیدونم کجای دیتابایس ذخیره کنم اخه ممکن است برای هر دانش آموز 30 تا عملکرد یا بیشتر یا کمتر باشد و این عملکرد هارا اگه خاسته باشم جلوی همون دانش آموز بنویسم نمیشه باید یه تیبل دیگه باز کنم و اون عملکرد هارا بنویسم ولی دوباره نمیدونم چه جوری اون تیبل را به اون دانش آموز وصل کنم (چی شد ) :گیج::گیج:

HjSoft
سه شنبه 23 تیر 1388, 08:33 صبح
منظور از عملكرد ها چيه ، منظورتون اينه كه يك دانش آموز در نمراتش پس رفت داشته يا پيش رفت .
خوب براي اتصالش اگر از access استفاده مي كني مي توني از id استفاده كني و براي گزارشگيري هم بايد از crystal report استفاده كني كه به راحتي مي توني جدول ها رو به هم لينك كنيد .

vahid_d_0101
سه شنبه 23 تیر 1388, 09:46 صبح
نه انضباط دانش آموز یعنی موارد تخلف و تشویقی دانش آموز باید برای اون ثبت بشه من اصلا نمیدونم چه طوری این موارد را داخل بانک اطلاعاتی بریزم یعنی هرچی فکر کردم نفهمیدم اینا موارد را کجا ذخیره کنم

یه سوال دیگه چه طوری روی یه فرم به دوتا از تیبیل های بانک اطلاعاتی وصل بشیم یعنی دیتاگرید1 اطلاعات تیبل1 را نشان بده و دیتاگرید2 اطلاعات تیبل2 را

vahid_d_0101
سه شنبه 23 تیر 1388, 13:18 عصر
بچه ها سوال دوم را حل کردم فقط اون اولی مونده

HjSoft
سه شنبه 23 تیر 1388, 19:24 عصر
خوب شما مي تونيد در قسمت جدول دانش آموزان دكمه اي زير جدول بگذاريد به عنوان " ثبت عملكرد جديد " و در اون پنجره اطلاعا ت دانش آموز و به خصوص id اون به نمايش در بياد ، بعد بيا توي كي تيبل اون رو ثبت كن . براي بقيه دانش آموز ها هم همين كار رو بكن و در همون جدول ثبت كن.
بعد اگر از كريستال ريپورت استفاده كني به طور فرض در قسمت چاپ پرونده با لينك جدولت به جدول عملكرد مي توني اطلاعات رو بدست بياري و براي عملكرد + يا - مي توني از فيلتر استفاده كني و تعداد عملكرد هاي + يا - رو بگيري ببيني كدوم بيشتره و به عنوان عملكرد كلي دانش آموز ثبت كني .
موفق باشي . . . حل نشد من در خدمتم . . .

vahid_d_0101
سه شنبه 23 تیر 1388, 22:11 عصر
میتونی یه سورس بزاری

HjSoft
چهارشنبه 24 تیر 1388, 09:08 صبح
متاسفانه نه ، چون همچين سورسي ندارم . و فكر كنم خيلي راحته و نيازي به سورس نيست . اگر در زمينه crystal مشكلي داري ، ميتونم سورس بزارم و همچنين مي توني از بخش كريستال هم در برنامه نويس استفاده كني .
موفق باشي