PDA

View Full Version : ذخیره مسیر عکس در DataBase

saber4166
دوشنبه 22 تیر 1388, 20:00 عصر
سلام بر دوستان
چطور میتونم عکسی که در PicBox هست رو در هارد و در فولدر خاصی ذخیره کنم بعد مسیر ذخیره سازی و نام عکس رو در DataBase ذخیره کنم؟ و برای واکشی مسیر عکس از DataBase و قرار دادن در PicBox چه باید کرد؟
با تشکر از دوستان

saber4166
سه شنبه 23 تیر 1388, 18:35 عصر
دوستان کسی نبود جواب بده؟؟؟

seven7777777
سه شنبه 23 تیر 1388, 18:49 عصر
سلام
دوست من شما باید عکس رو در شی از نوع Bitmap قرار بدی و بعد از ویژگی Save استفاده کنی و اونو یه جا ذخیره کنی .
بعد هم همون آدرسی که عکس رو ذخیره کردی رو مثل بقیه Insert های دیتابیسی تو یه فیلد مثلا NVarChar ذخیره کنی . برای واکشی هم همون آدرس رو از دیتابیس می گیری و بعد در پیکچر باکست به شکل زیر قرار می دی :

PictureBox1.Image = Image.FromFile(مسیرفایل);
البته نحوه ذخیره و واکشی در دیتابیس رو که حتما بلدی ؟!؟!؟؟!!

saber4166
شنبه 27 تیر 1388, 19:25 عصر
سلام بر دوستان
چطور میتونم عکسی که در PicBox هست رو در هارد و در فولدر خاصی ذخیره کنم بعد مسیر ذخیره سازی و نام عکس رو در DataBase ذخیره کنم؟ و برای واکشی مسیر عکس از DataBase و قرار دادن در PicBox چه باید کرد؟
با تشکر از دوستان

دوستان کسی میتونهکامل کمکم کنه هنوز مشکلم حل نشده و مشکل اصلی واکشی ادرس از DataBase و پیدا کردن عکس در فولدر

mohkami
شنبه 27 تیر 1388, 20:24 عصر
سلام،
Seven درست توضیح داد ولی به نظرم شما(آقا صابر) توی sql مشکلتون باشه من با کد sql میذارم اینجا:

private void Save_Click(object sender, EventArgs e){

SqlConnection conn = new SqlConnection("Data Source=Server;Initial Catalog=Database;Integrated Security=SSPI");
conn.Open();

if (openFileDialog1.ShowDialog() == DialogResult.OK)
{
string query = "INSERT INTO url VALUES('" + openFileDialog1.FileName + "','1')";
SqlCommand cmd = new SqlCommand(query, conn);
cmd.ExecuteNonQuery();
}
}

private void Fetch_Click(object sender, EventArgs e)//واکشی
{
SqlConnection conn = new SqlConnection("Data Source=Server;Initial Catalog=Database;Integrated Security=SSPI");
conn.Open();
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select ur from url", conn);
SqlDataReader rdr = null;
rdr = cmd.ExecuteReader();
rdr.Read();
pictureBox1.Image = Image.FromFile(rdr[0].ToString());
}

اگر عکس خاصی رو از database میخوای باید واسه query شرط بذاری وگرنه اولین عکس اضافه شده به database رو میذاره تو picturebox .

اگه توضیح بیشتری خواستی بگو تا توضیح بدم.
:لبخندساده: