PDA

View Full Version : سوال: BackUp

مجتبی جوادی
سه شنبه 23 تیر 1388, 11:08 صبح
دوستان سلام
من یک برنامه نوشته ام که بانک آن اکسس است و برای بک آپ گیری از کامپوننت BackUp ی که دوستان در یک تاپیک قرار داده بودند استفاده می کنم . من به یک مشکل برخوردم و آن اینکه وقتی از برنامه بک آپ می گیرم و محل نصب برنامه ام را عوض می کنم مثلا اکر بانک برنامه در درایو C:\Data باشد و بعد از بک آپ گیری و نصب مجدد برنامه در درایو D:\Data نصب گردد ، دیگر برنامه Restore کامپوننت BackUp به دلیل جابجایی محل نصب ، عمل نمی کند . لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

سعید صابری
سه شنبه 23 تیر 1388, 12:28 عصر
سلام دوست عزيز
آدرس دهي شما اشتباه است بجاي C:\DATA از DATA استفاده كن

مجتبی جوادی
سه شنبه 23 تیر 1388, 13:12 عصر
فرض کن درایو نصب جدید d:\Project و یا هر اسم دیگری باشد . آنوقت چطور ؟

Hsimple11
سه شنبه 23 تیر 1388, 13:57 عصر
بصورت پیش فرض مسیر ندهید. یه OpenDialog و SaveDialog برای BackUp و Restore قرار دهید.

مجتبی جوادی
سه شنبه 23 تیر 1388, 16:42 عصر
دوست عزیز من هم همین کار را کردم . یه OpenDialog و SaveDialog برای BackUp و Restore قرار داده ام . موضوع این است که FileName در SaveDialog بصورت C:\Data\Bank.mdb بوده و وقتی مسیر برنامه عوض می شود مثلا D:\Project\Bank.mdb دستور Restore پیغام خطا cannot create file "c:\Date\Bank.mdb را می دهد که این همان مسیر بک آپ قبلی میباشد . من فکر می کنم اگر در یک TStrings بتوانم فقط خود فایل را (بدن مسیر) ذخیره کنم مشکل حل شود ولی نمی دانم چگونه ؟
با تشکر

سعید صابری
سه شنبه 23 تیر 1388, 17:35 عصر
من كه منظورت درست متوجه نشدم شما گفتيد كه براي restore از opendialog استفاده مي كنيد وقتي مسيرتون از opendialog مي گيريد كه ديگه نبايد مشكلي باشه

مجتبی جوادی
سه شنبه 23 تیر 1388, 18:11 عصر
با opendialog فایل بک آپ گرفته شده را انتخاب و می کنیم ولی این کامپوننت(BackUp) فقط از هر جایی که بک آپ گرفته باشد ، در همان جا restore می کند و در جای دیگری نمی تواند فایل بک آپ را restore کند . در صورتیکه من می خواهم جای دیگری restore کنم . امیدوارم متوجه شده باشید

مجتبی جوادی
چهارشنبه 24 تیر 1388, 20:00 عصر
دوستان ممنون
مشکلم حل شد

Mr_Mahmoud
شنبه 31 مرداد 1388, 23:02 عصر
سلام
اگه ممكنه منو هم راهنمايي كن
ببينيد ما تو قسمت بك اپ گيري بايد يه آدرسي به فايل مبدا بديم.در حال طراحي جايي كه بانك رو ذخيره كرديم رو بهش ميديم.ولي موقع اجرا اگه برنامه رو مثلا تو نصب كنيم برنامه رو اونوقت تكليف مسير مبدا بانك اطلاعاتي چي ميشه؟C:\d\a