PDA

View Full Version : کمک کد من کد اونا (برنامه نویسی با کدهای مناسب)

sang9111
سه شنبه 23 تیر 1388, 11:33 صبح
سلام دوستان من
امروز کمی ناراحتم یه مدتی سورس کد های برنامه های مشهور رو به زبان c++ می خونم بیشتر وقتم به این کار می گذره ولی این کار در تفکرات من هم تغییراتی ایجاد کرده از خودم بدم امده وقتی به سورس کدهای اون ها نگاه می کنم احساس می کنم هیچی نیستم کد هام خوب نیسن اصولی نیست نا مرتب هستن ساختار انگار غلط است کد فایل های اون ها با نظم خاصی کنار هم چیده شده اند و کاملا برای کار گروهی مناسب ولی من چی
از دوستان می خوام به داد من برسید در نوعی تشویش گرفتارم اگه منبعی تجربه ای کمکی چیزی دارید بگید تا من هم یه برنامه نویس با کدهای مناسب باشم

ilius.gnu
چهارشنبه 24 تیر 1388, 10:14 صبح
شما دارید نتیجهٔ نهایی ماه‌ها و بلکه سال‌ها تلاش چندین برنامه‌نویس حرفه‌ای رو می‌بینید و حسرت می‌خورید که چرا خودتون نمی‌تونید همچین کاری انجام بدید! یک شبه که نمیشه ره صد ساله رفت. شما باید سعی کنید از اون کدها نکته‌ها و روش‌های جدیدی رو یاد بگیرید تا به تدریج بتونید به اون سطح برسید(با تلاش مداوم). اتفاقاً به نظر خوندن سورس‌کد کار خیلی خوبیه و یکی از بهترین راه‌های حرفه‌ای شدن در برنامه‌نویسی هست. شما رو تشویق می‌کنم. اما بهتره سورس پروژه‌هایی رو بخونید که خودتون بیشتر علاقه به توسعه و تغییرش داشته باشید(مثلاً علاقه داشته باشیه بیهنه‌سازی‌ش کنید یا قابلیت‌های جدید بهش اضافه کنید). و از کتابخانه‌ها و ابزارهایی استفاده کرده باشه که بیشتر به در شما میخوره.
در ضمن خوندن و فهمیدن سورس‌کد هم خودش هنری هست که به تدریج باید یاد بگیرید.

cups_of_java
جمعه 26 تیر 1388, 23:39 عصر
1. مطالعه کتاب ها و منابع اینترنتی که کدنویسی صحیح و الگو های درست کد نویسی رو به شما آموزش می دهند مثل:
Implementation Patterns by Kent Beck
Clean Code
کتاب مادر C++ by Stroustrup
2. یادگیری idiom ها در هر زبان برنامه نویسی که کار می کنید.

3. با دقت و حوصله کد نوشتن.

4. خواندن کد های معتبر مثل کد های معروف و بزرگ پروژه های متن باز