PDA

View Full Version : چگونه می توان از داخل یک List box یک فیلد را پاک کرد؟

emami.sie
سه شنبه 23 تیر 1388, 11:53 صبح
با سلام خدمت دوستان

1- چگونه می توان از داخل یک List box یک فیلد را پاک کرد؟ مثلا با کلیک روی آن و سپس فشردن کلید Delete
قبلا از تمامی دوستان کمال تشکر رو دارم...

amir4_1363
سه شنبه 23 تیر 1388, 12:35 عصر
1- چگونه می توان از داخل یک List box یک فیلد را پاک کرد؟ مثلا با کلیک روی آن و سپس فشردن کلید Delete
برای این بخش از سوالت نمونه رو ببین ونکته بعدی طبق قوانین سایت شما بیش از یک سوال نمیتوانی در یک تایپیک مطرح کنی

emami.sie
سه شنبه 23 تیر 1388, 13:53 عصر
با سلام و تشکر
ببخشید ولی من فکر می کردم سئوالام تقریبا با یک نمونه حل می شه و در راستای همه...
از جوابتون ممنون ولی منظور من این نبود، ببینید ما یک لیست باکس داریم و تعدادی فیلد، حالا می خوام کاربر بتونه روی هر فیلدی کلیک کنه، و اونوقت در رویداد on key press ماژولی باشه که اگه کاربر کلید Delete صفحه کلید رو بزنه، اون فیلد پاک بشه...
ممنون

alirezabahrami
سه شنبه 23 تیر 1388, 17:26 عصر
با سلام و تشکر
ببخشید ولی من فکر می کردم سئوالام تقریبا با یک نمونه حل می شه و در راستای همه...
از جوابتون ممنون ولی منظور من این نبود، ببینید ما یک لیست باکس داریم و تعدادی فیلد، حالا می خوام کاربر بتونه روی هر فیلدی کلیک کنه، و اونوقت در رویداد on key press ماژولی باشه که اگه کاربر کلید Delete صفحه کلید رو بزنه، اون فیلد پاک بشه...
ممنون
با سلام
فایل نمونه را ببین !

emami.sie
چهارشنبه 24 تیر 1388, 07:07 صبح
با سلام
فایل نمونه را ببین !

با تشکر از پاسختون و وقتی که گذاشتید...
فایل شما دقیقا همون چیزی بود که من می خواستم، و تنها یه مشکل هست که بعد از زدن کلید yes در msgBox باز پیغام خود اکسس مبنی بر اجازه برای Delete می یاد( اگه نیاد خیلی بهتره)، و اگه شما در همین پیغام No رو بزنید یک Error در رویداد Command2_Click() ظاهر می شه... ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید...
یا علی

alirezabahrami
چهارشنبه 24 تیر 1388, 07:52 صبح
فایل شما دقیقا همون چیزی بود که من می خواستم، و تنها یه مشکل هست که بعد از زدن کلید yes در msgBox باز پیغام خود اکسس مبنی بر اجازه برای Delete می یاد( اگه نیاد خیلی بهتره)، و اگه شما در همین پیغام No رو بزنید یک Error در رویداد Command2_Click() ظاهر می شه... ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید...
یا علی
با سلام
بايد عرض كنم كه فايل فوق هيچ مشكلي ندارد . چرا كه الآن هم مجدداً امتحان كردم و هيچ پيغامي از خود اكسس مشاهده نكردم . باز هم از دوستان ديگر خواهش مي كنم آن را تست كنند و اگر پيغام خطائي را مشاهده كردند بفرمايند تا نسبت به رفع آن اقدام نمايم .
موفق باشيد

amirzazadeh
چهارشنبه 24 تیر 1388, 08:04 صبح
یا علی
دوست عزيز اگر شما از منوي tools >option تب edit/find تيك گزينه action queris رو برداريد مشكل حل ميشه.از تصوير كمك بگيرين.
روش دوم :از عبارت زير در ابتداي كدها استفاده كنين

docmd.set warning off..........................
موفق باشيد

emami.sie
چهارشنبه 24 تیر 1388, 08:41 صبح
با سلام
روش دوم خیلی بهتر بود... چون عمومیت داره...
و برای دوستانی که بعدا بخوان ازین نمونه استفاده کنن باید بگم عبارت صحیح دستور فوق DoCmd.SetWarnings off هستش... که فقط کافیه در همون ابتدای Command2_Click() درج بشه...
واقعا از همه دوستان ممنونم بخاطر راهنمایی های ارزنده شون...