PDA

View Full Version : رسم ERD یک شرکت بزرگ

sara99
سه شنبه 23 تیر 1388, 14:51 عصر
سلام من می خواهم برای سیستم یک شرکت بزرگ ERD رسم کنم اما یک مشکلی دارم ،این شرکت بخش های گسترده ای دارد می خواهم بدانم برای هر بخش باید ERD جداگانه ای رسم کنم و سپس آنها را با هم مرتبط کنم یا اینکه آنها باید یک ERD کلی داشته باشند؟
به چه صورت این کار انجام می شود؟
با تشکر

sara99
چهارشنبه 24 تیر 1388, 09:31 صبح
میشه یک نفر به من جواب بده لطفا ! :متفکر:

meysamm
چهارشنبه 24 تیر 1388, 11:42 صبح
لطفا ابتدا در مورد روشی که برای تحلیل در نظر گرفتید کمی توضیح بدید!؟

sara99
چهارشنبه 24 تیر 1388, 12:25 عصر
لطفا ابتدا در مورد روشی که برای تحلیل در نظر گرفتید کمی توضیح بدید!؟

از روش water fall استفاده کردم.ابتدا تمام موجودیتها و ارتباط آنها را با محیط خارج و داخل سیستم با استفاده از DFD رسم کردم. و حالا می خواهم ERD آنها را رسم کنم ولی چون خیلی پیچیده است نمیدانم آنها را چگونه در کنار هم بیاورم.

mehdidanesh
یک شنبه 28 تیر 1388, 10:24 صبح
سلام دوست عزیز:
ابتدا باید تمامی موجودیتهایی که پیدا شده را باهم مرتبط کنید سپس نرمال سازی نمودار ERD بعد از نرمال سازی کاربرد دارد تمامی موجودیتها را باید ارتباطهایشان را به صورت متنی مشخص کنی نه شکلی

meysamm
یک شنبه 28 تیر 1388, 11:51 صبح
بررسی کنید ببینید میتونید کل سیستم رو به چند ماژول کاملا مجزا بشکنید!؟ احتمالا میتونید!

این شرکت بخش های گسترده ای داردبعد برای هر ماژول میتونید ERD رسم کنید! یعنی ارتباطات مربوط به اون بخش یا ماژول ...

Mamdos
سه شنبه 30 تیر 1388, 02:51 صبح
یک نرم‌افزار متن‌باز مدیریت منابع سازمان (ERP) به اسم اوپن‌براوو (http://wiki.openbravo.com/wiki/) نمودار موجودیت-ارتباطش را گذاشته برای بارگیری. چون موجودیت‌های زیادی دارد مجبور بوده در چند قسمت نمودارش را نشان بدهد. ببینید به دردتان می‌خورد یا نه.
Openbravo_ER_Diagram_2.3x.pdf.zip (http://sourceforge.net/projects/openbravo/files/07-openbravo-other/Openbravo_ER_Diagram_2.3x.pdf.zip/download) (۳٫۵ مگابایته)

DNA3494
شنبه 15 آبان 1389, 16:00 عصر
First of all,you have to clarify your business objective.Then for your ORG you have to identify entities,depends on your project it can be as many.third you have to connect these entities together by drawing diagram that called Entity Relationship Diagram.Since you didn't describe too much about your plan,I can`t help you out.