PDA

View Full Version : ساخت table جدید دیتابیس

vahid_d_0101
سه شنبه 23 تیر 1388, 16:07 عصر
با سلام من با استفاده از Adodc و DataGrid به بانک اطلاعاتی اکسس وصل شدم حالا میخوام یه تیبل جدید با فیلدهای جدید در بانک ایجاد کنم نمیدونم ایا راهی داره یانه اگه هم راهی نداره اگه بشه یه تیبل را کپی کنیم در همون دیتابیس هم خوب هست فقط نامش دست خودمون باشه که چی بزاریم

vahid_d_0101
سه شنبه 23 تیر 1388, 17:13 عصر
من این کد را از یه سایت خارجی گیر اوردم دوتا مشکل داره یکی این که با استفاده از Adodc نیست یکی دیگه هم این که نمیشه یه اسم از یه تکست باکس را به نام لیبل بگذاریم یعنی هرچیزی که به جای text2 بنویسیم همون میشه لیبل نمیتونیم از کاربر اسم لیبل را بپرسیم

Const strConnection As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Documents and Settings\vahid\Desktop\jj\DB.mdb;Persist Security Info=False"
Dim cnn As New ADODB.Connection
Dim cmd As New ADODB.Command
cnn.ConnectionString = strConnection
cnn.Open
cmd.ActiveConnection = cnn
cmd.CommandText = "create table text2 (amalkardkhob Text,amalkardbad Text,amalkard text,nomkhob text,nombad text)"
cmd.Execute
cnn.Close

vahid_d_0101
سه شنبه 23 تیر 1388, 23:10 عصر
اگه نمیشه بگید یه فکر دیگه بکنم

majjjj
چهارشنبه 24 تیر 1388, 12:20 عصر
تو سایت ایران ویج یادمه یک نمونه از مدیر سایت بود که کارتون رو انجام میداد فکر کنم تو پستهای اقای بازیان هم یک نمونه بود بگردید حتما پیدا میکنید

vahid_d_0101
چهارشنبه 24 تیر 1388, 16:40 عصر
من خیلی داخل این سایت ایران ویج گشتم ولی هیچی پیدا نکردم

majjjj
پنج شنبه 25 تیر 1388, 10:00 صبح
http://forum.iranled.com/forumdisplay.php?fid=2
اینجا رو بگردین مطمئن هستم که هست

vahid_d_0101
دوشنبه 29 تیر 1388, 18:06 عصر
یه کد از همون سایت ایران ویج پیدا کردم ولی کارش خوب نیست یعنی هر بار که خواسته باشیم یه تیبل به اکسس اضافه کنیم باید برنامه را ببندیم و دوباره اجرا کنیم یعنی اگر تیبل اضافه کنیم و بخواهیم دوباره یه تیبل اضافه کنیم نمیتونیم و باید برنام هرا ببندیم و دوباره باز کنیم
اگه بتونید اون کد پست دوم را برام درست کنید خیلی خیلی خوب میشه
این کد مال ایران ویج هست

Dim ADOXcatalog As New Catalog
Dim ADOXtable As New Table
Dim ADOXindex As New ADOX.Index

Private Sub Command1_Click()

ADOXcatalog.ActiveConnection = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source= " & App.Path & "\data\" + Text23.Text + "-" + Text24.Text + "\DB.mdb"
ADOXtable.Name = Text8.Text
ADOXtable.Columns.Append "tar"
ADOXtable.Columns.Append "amalkard"
ADOXtable.Columns.Append "tash"
ADOXtable.Columns.Append "kasr"
ADOXcatalog.Tables.Append ADOXtable

vahid_d_0101
دوشنبه 29 تیر 1388, 22:17 عصر
بچه ها همون کدی که داخل پست 2 دادم اگه بشه کاریش کرد که به جای TEXT2 کاری کنیم که کلمه داخل TEXT2.TEXT را بگیره کارم حل میشه اخه امتحان کردم اون کد باهاش میشه چند تا تیبل هم زمان ساخت و نباید برنامه را ببندیم و دوباره باز کنیم
فقط کاری کنیم که به جای TEXT2 هر چیزی که کاربر وارد کرد بشه نام تیبل

Mbt925
چهارشنبه 31 تیر 1388, 11:11 صبح
cmd.CommandText = "create table " & text2.text & " (amalkardkhob Text,amalkardbad Text,amalkard text,nomkhob text,nombad text)"

REZADG
جمعه 20 آذر 1388, 10:02 صبح
مشکل من حنوض حل نشد لطفا به من هم کمک کنید
بزارین از اول بگم
1. من میخوام یک بانک اطلاعاتی ایجاد کنم که این کد هارو پیدا کردم که کار میکنن

Dim catNewDB As ADOX.Catalog

Set catNewDB = New ADOX.Catalog
strDBPath = "C:\test.mdb"

catNewDB.Create "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & strDBPath

Set catNewDB = Nothing
MsgBox "done"
2. حالا میخوام یک تیبل با نام farsi ایجاد کنم اما نمیتونم و همین طور میخوام دوتا فیلد ایجاد کنم و توشون رو هم بنویسم اگر میشه این دوتا سوال آخرم رو پاسخ دهید