PDA

View Full Version : تفاوت بین شی ado و نوشتن کد برای کار با sql

powerboy2988
سه شنبه 23 تیر 1388, 22:38 عصر
سلام
یک سوالی که واسم پیش اومده ، و می خوام بدونم وقتی شما دارین با sql تو VB کار می کنید. چه فرقی داره وقتی که با نوشتن کد به sql وصل شید یا از کامپوننت ado استفاده کنید به صورت ویزارد.
چه تفاوتی بین این 2تا هست؟

HjSoft
چهارشنبه 24 تیر 1388, 09:01 صبح
خوب مشخصه : توي كد نويسي شما مي توني از app.path استفاده كني تا كاربر در هر مسيري كه نرم افزار را نصب كرد با بانك access مشكلي نداشته باشه .
اما اگر از بانك sql server استفاده كنيم ، خيلي لازم نيست از كد نويسي استفاده كنيم ، ( البته اگر 2005 باشه ) چون اگر ما نسخه express رو نصب كنيم با اين عبارت ميشه به بانك وصل شد local\sqlexpress .
ولي توجه داشته باش كه قبلش بايد بانك شما attach شده باشه .
------------------------------------------------------------------------
در ضمن اگر منظورتون تفاوت بين cnn و rst كه با كد درست ميشه با Adodc بايد بگم كه adodc هميشه باز هست و كاربر نيازي به اينكه منتظر بشه يا باز بشه رو نداره و ميتونه به راحتي در جدول ها كار كنه .
اما rst مي تونه در يك لحظه باز بشه و يك مقدار رو از بانك دريافت كنه و بعد بسته بشه و از ايجاد تعداد زيادي adodc مي تونه چلوگيري كنه و راحتي اون هم به اينه كه با يك خط كد باز ميشه و با يك خط كد هم بسته مي شه و اينطوري مي تونيد به اصطلاح برنامه dynamic تري داشته باشيد .
اين rst بيشتر به درد مواقعي مي خوره كه مي خواهيد جستجو كنيد و يك مقدار رو بر اساس جستجو خودتون وارد يك text بكنيد و rst بسته بشه . !!!! چي شد ؟ !!!! اميدوارم متوجه شده باشي

powerboy2988
پنج شنبه 25 تیر 1388, 10:49 صبح
حالا اگه تو برنامه هام بیام از شی ADO استفاده کنم ، چه اتفاقی می افته؟

HjSoft
پنج شنبه 25 تیر 1388, 12:01 عصر
خوب ، دقت نكردي ، دوست من! گفتم كه اگه از ado استفاده كني ، مشكلي پيش نمياد ، فقط :
1- فرم هات پر از adodc ميشه 2- اگر هم بدون كد نويسي به اون وصل شيد ، نميتونيد برنامه رو از مسير هاي مختلف استفاده كنيد . ( ميشه به طوريكه مسير براي بانكتون نزنيد و فقط اسم بانك رو بنويسيد ، اما به محض استفاده از CommonDialog مسير عوض ميشه )

powerboy2988
پنج شنبه 25 تیر 1388, 12:07 عصر
سرعت دسترسی چه؟
تو سرچ مثلا