PDA

View Full Version : نرم افزار كتابخانه

حامد_رشنو
پنج شنبه 25 تیر 1388, 10:54 صبح
سلام بچه ها
من دارم رو يه برنامه كتابخونه كار ميكنم و يه جاش گير كردم اگه ميشه كمكم كنيد.
من ميخام امكان ثبت موضوع و زير شاخه هاشو به عهده كاربر بزارم مثلا بتونه موضو كامپيوترو اضافه كنه بعد شاخه برنامه نويسي بهش اضافه كنه بعد به برنامه نويسي مثلا وي بي رو اضافه كنه و ...

f.nabavi
پنج شنبه 25 تیر 1388, 14:57 عصر
سلام. نمیدونم درست متوجه شدم یا نه. شما میخوای تعدادی دسته بندی موضوعی داشته باشی و در آخرین سطح اسم تعدادی کتاب؟
اگر این طوره اول یه جدول طراحی کن که سه تا فیلد داشته باشه:ID,root_ID,name که هر رکورد یه دسته بندی رو نشون و اسمش در فیلد name ذخیره میشه. در فیلد root_id هم id رکوردی که سطح بالاتر رکورد فعلی هست رو قرار بده. به طور کلی یه ساختار درختی درست کن. بعد با کمک کد نویسی این جدول رو در یک treeview نمایش بده. بعد از نمایش درختی میشه هر سطح رو ویرایش کرد یا بهش یه زیرشاخه چسبوند یا ...
اگر سوال داری بپرس

arman_Delta2002
جمعه 26 تیر 1388, 05:14 صبح
سلام خوب ابتدا باید یک کلاس برای ایجاد جدول و فیلد ها در زمان ایجاد بنویسید که زمانی که کاربر یک زیر شاخه درست کرد اون کلاس فرا خوانده بشه و یک جدول و فیلد هایی که میدونید لازمه رو ایجاد کنه و یک فیلد اتصال به جدول بالایی خود ایجاد کنه تا رکورد فرزند به رکورد پدر اشاره کنه . راستی من برای پروژه پایان ترم کاردانیم به برنامه کتابداری جامع نوشتم که 85% کار رو تو 2 سال جلو بردم آخرش هم نیمه کاره موند سورس پروژم به زبان VB6 و بانک SQL2000 بود و حدود 1.5Gig سورس اش میشد که با ساخت ستاپ به 350Mb میرسید. فکر نمی کنم ای کتابداری شما جامع و کامل باشه یا حداقل یک برنامه نویس نداره . راستی داشتم نمایه (کتابداری کشوری) رو شبیح سازی میکردم و چند قابلیت جدید هم اظافه کرده بودم .

حامد_رشنو
شنبه 27 تیر 1388, 12:43 عصر
با تشكر از همه دوستان، من روش خانم/آقاي f.nabavi رو امتحان كردم ولي مشكلم اينجاست كه نميتونم فيلداي بانكمو توي treeW يا menu نمايش بدم و واسشون كد نويسي كنم.
خانم/آقاي f.nabavi اگه اينجاشو بيشتر توضيح بدين ممنون ميشم

f.nabavi
یک شنبه 08 شهریور 1388, 10:48 صبح
ببخشید که یه مدت سر نزدم. این کد رو ببین:

Private Sub makelevels(ByVal node1 As TreeNode)
Dim r As Integer
Dim childnode As TreeNode

For r = 0 To categoryset1.Tables("category").Rows.Count - 1
If categoryset1.Tables("category").Rows(r).Item("root_id").ToString = node1.Tag Then
node1.Nodes.Add(categoryset1.Tables("category").Rows(r).Item("c_name").ToString)
childnode = node1.Nodes.Item(node1.Nodes.Count - 1)
childnode.Tag = categoryset1.Tables("category").Rows(r).Item("id").ToString
makelevels(childnode)
End If
Next
برای استفاد از کدها اول یه کنترل treeview بساز و به گره بهش اضافه کن. مثلا به اسم "طبقه بندی". tag این گره رو برابر 0 بذار.
بعد یه دیتا ست که در این مثال categoryset1 هست رو با اطلاعاتی که در بانک گذاشتی پر کن. بعد تابع بالا رو به این صورت صدا بزن:

makelevels(treeview1.Nodes.Item(0))