PDA

View Full Version : wpf یا silverlight

judgment
پنج شنبه 25 تیر 1388, 16:35 عصر
با سلام
می خواستم ببینم برای طراحی وب استفاده از WPF بهتر است یا Silverlight ؟

رضا عربلو
پنج شنبه 25 تیر 1388, 19:16 عصر
بی شک برنامه های WPF قوی تر از Silverlight می باشند ولی مسئله ای که حائز اهمیت است این می بشد که wpf بایستی همرا با Net Framework. باشد در حالیکه SilverLight را می توان بدون مشکل بر روی هر Browserی استفاده کرد.
بنابر این اگر وب سایت شما یک وب سایت داخلی درون یک سازمان و یا شرکت می باشد بطوریکه کاربران شما تماماً سیستم عامل Windows دارند و یا تکنولوژی SilverLight نیازمندی های شما را برآورده نمی کنند WPF گزینه مناسب تری است. در غیر اینصورت استفاده از SilverLight اجتناب ناپذیر است.

judgment
شنبه 27 تیر 1388, 23:41 عصر
بنابراین اگه یه پروژه وب سایت رو با WPF پیاده سازی کنیم و upload کنیم و کلاینتی بخواد اونو باز کنه تا Framework 3.5 رو نداشته باشه کارش نمی شه و نمی تونه باز کنه.
سوالی که انجا پیش می یاد اینه که برای من که یه کاربر ساده اینترنت هستم اگه بخوام یه سایت که با WPF طراحی شده باز کنم و از Framework سر در نمیارم چه مشکلی پیش می یاد و کارایی WPF بر روی وب چه موقع هست؟ :متفکر:

رضا عربلو
یک شنبه 28 تیر 1388, 05:13 صبح
در صورتی که یک کاربر بخواهد یک اپلیکیشن wpf را که بر روی یک وب سرور قرار دارد اجرا کند و بر روی سیستم خود دات نت فریم ورک را نداشته باشد یک پیغام مبنی بر نیاز به دات نت فریم ورک برای اجرای اپلیکیشن فوق ظاهر می شود (همانند فلش و سیلورلایت).
کارایی wpf در وب محدود تر از سیلورلایت است و عمدتاً به مواردی محدود می شود که با سیلورلایت و ... قابل انجام نمی باشد.