PDA

View Full Version : سوال: انجام عملی در یک زمان خاص ( مثل ایمیل زدن در ساعت خاص به همه کاربران سایت )

ARA
پنج شنبه 25 تیر 1388, 17:36 عصر
انجام عملی در یک زمان خاص ( مثل ایمیل زدن در ساعت خاص به همه کاربران سایت ،

مثلا 24 ساعت بعد از آخرین ورودشون به سایت
حالا می تونه هر کدوم یک ساعت خاصی وارد سایت شده باشند ؟؟؟؟)
سلام من می خواهم بدونم بهترین استراتژی برای اینکار چیه
دوستان با تجربه جواب بدن ممنون می شم

نمی خواهم به sql واگذار کنم

می خوامه خودم انجام بدم

m.hamidreza
پنج شنبه 25 تیر 1388, 20:45 عصر
قبل از ایجاد تاپیک جدید، تاپیک فهرست مقالات، پروژه ها و تاپیک های مفید تالار ASP.NET (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=659290#post659290) را ملاحظه بفرمایید.
در پست سوم اون تاپیک، تاپیک WebTasSchedule رو ببین.

ARA
یک شنبه 28 تیر 1388, 17:22 عصر
سلام مرسی از جوابتون

قبل از ایجاد تاپیک جدید، تاپیک فهرست مقالات، پروژه ها و تاپیک های مفید تالار ASP.NET (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=659290#post659290) را ملاحظه بفرمایید.
در پست سوم اون تاپیک، تاپیک WebTasSchedule رو ببین.

ولی من نحوه کار رو می خواستم بدونم نه کامپوننت سر بسته که ندونم چی به چی هستش ؟ تو سوالم کاملا واضح گفتم می خواهم استراژی رو بدونم

panahpouri
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 16:21 عصر
دوستان عزيز راه حل اين كار استفاده از WindowsService است.
شما بايد يك WindowsService ايجاد كنيد و با استفاده از يك تايمر هرلحظه، زمان يا تاريخ مورد نظر را كه طبيعتا در ديتابيس براي هر كاربر ذخيره كرده ايد چك كنيد
هر وقت تايمر به زمان يا تاريخ مورد نظر برسد شما ميتوانيد يك تابع خاص مثلا فرستادن email را صدا بزنيد
لبته ساختن و راه اندازي WindowsService مقداري كار دارد چون بعد از ساخت بايد آنرا در سرويسهاي ويندوز نصب كنيد (البته روي سرور در صورت نياز) تا با بالا آمدن سيستم خود به خود run شود

milade
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 17:35 عصر
سلام

دوستان عزيز راه حل اين كار استفاده از WindowsService است.
سرور شیر اجازه استفاده از Win App نمیده .

شما دوست عزیز میتونید داخل پنلتون یه Shourtcut Task درست کنید و اون پیج رو که حاوی کدهای مورد نظر هست توی هر شمانی فرا بخونید .

اگه هم پنل شما قدرت این کار رو نداشت اون صفحه رو بگزارید توی Application_PreRequest و مثلاً تنظیم کنید که 12 شب این کار انجام بشه .
اما خوب باید اون زمان حداقل یک بازدید انجام بشه تا این روال فرا خونده بشه !

موفق باشید