PDA

View Full Version : سوال: نمایش فرم های باز شده در داخل خود برنامه مثل Taskbar ویندوز

arman_Delta2002
جمعه 26 تیر 1388, 05:01 صبح
سلام یه سوال سخت . می خوام یه تسک بار تو برنام ام داشته باشم که تمام فرم هایی رو که باز میکنم نمایش بده مثل تسک بار ویندوز. دارم به برنامه حسابداری پیشرفته مینویسم که خیلی بزرگه و حدود 140 تا فرم هم داره کسی هست کمک کنه . یا این تایپک هم بی نتیجه میمونه ؟؟؟:افسرده:

mortezamhd
جمعه 26 تیر 1388, 14:22 عصر
سلام
نظر شخصی من : من اگه جای شما بودم یک statusbar میزدم و دراون قسمت لیبل یا باتون میساختم و هر وقت که فرمی رو شو میکردم نام لیبل یا بتون رو عوض میکردم ودرصورت کلیک روی آن فرم رو شو میکردم (باتون بهتره)
اگه منظورتون اینی که گفتم بود که کاری نداره

arman_Delta2002
شنبه 27 تیر 1388, 02:47 صبح
دوست عزیز تا چند هزار تا فرم رو میخواین این کار رو ادامه بدین ؟؟؟؟؟ بهتر نیست یه هوش برای برنامه بویسین که پنجره های باز شده رو مدیریت کنه من تو همین موندم روش شما فرمالیته است و کار معقولی نیست . راه بهتری سراغ ندارین؟

faravani
شنبه 27 تیر 1388, 07:27 صبح
سلام
به نظر من اگه شما از کامپوننتهای موجود مثل devexpress استفاده کنین هم برنامتون زیباتر میشه هم بهتر میتونین برنامتن رو کنترل کنین

mortezamhd
شنبه 27 تیر 1388, 14:23 عصر
من با شما موافقم ولی شما میتونید اگر فرمهای زیادی شو شد اونهارو گروه بندی کنید البته این نظر منه
موفق باشید

mina.net
شنبه 27 تیر 1388, 21:44 عصر
من از کنترلی به نام panel استفاده کردم و فرم ها رو داخل اون باز کردم وقتی فرم جدیدی باز می شه همه فرم های باز مینمایز می شن و پایین panel قرار می گیرن البته دقیقا نمی شه گفت مثل تسکبار شده ولی کار منو راه انداخته. شاید شما ایده بهتری پیدا کنید.

arman_Delta2002
یک شنبه 28 تیر 1388, 03:19 صبح
از همتون ممنونم ولی هنوز مشکل حل نشده؟؟؟؟

به نظر من اگه شما از کامپوننتهای موجود مثل devexpress استفاده کنین

العان هم دارم استفاده میکنم ولی پروژه خیلی بزرگه .

اگر فرمهای زیادی شو شد اونهارو گروه بندی کنید البته این نظر منه

برای مدیریت بهتر فرم ها اونها گروه بندی شدن.

من از کنترلی به نام panel استفاده کردم و فرم ها رو داخل اون باز کردم وقتی فرم جدیدی باز می شه همه فرم های باز مینمایز می شن و پایین panel قرار می گیرن البته دقیقا نمی شه گفت مثل تسکبار شده ولی کار منو راه انداخته. شاید شما ایده بهتری پیدا کنید.

ایده جالبی هست ولی کارساز نیست برای پروژه های بزرگ.

bahman_akbarzadeh
یک شنبه 28 تیر 1388, 11:44 صبح
من كه تا حالا به همچين برنامه شلوغي (140 فرم) بر نخوردم. (البته يكي از خانوم هاي كلاسمون يه همچين چيزي درست كرده بود، ولي اون براي پيام هاش هم فرم درست كرده بود :قهقهه:)
نظري كه mina.net (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=74865) دادن هم خوبه.
اگر هم خواستيد يه چيز Customize بنويسيد، ميتونيد از اين خاصيت استفاده كنين :

Application.OpenForms;

اين Property از نوع FormCollection هست و ليست تمام فرم هاي باز شده رو داخلش داره.

arman_Delta2002
دوشنبه 29 تیر 1388, 02:45 صبح
فکر نکنم حسابداری جامع که برای یک شرکت بسیار بزرگ بنویسیش که توانایی های بالاتری ار هلو و نرم افزار های مشابه داشته باشه براش چیز عجیبی باشه .