PDA

View Full Version : چاپ رکورد هایی که مقدارشان از یک عدد بیشتر است

h_shirazee
یک شنبه 25 بهمن 1383, 08:33 صبح
سلام من می خواهم ب crystal گزارش بگیرم اما مشکلی که وجود داره اینه که من توی برنامه می خواهم (visual basic) از کاربر مثلا تاریخ را بگیرم و بعد تمامی رکورد هایی را که از آن تاریخ به بعد است را چاپ کنم . خواهش می کنم که من را کمک کنید . لطفا سطح بالا صحبت نکنید و پله پله توضیح بدهید . :oops:

vbadvanced
یک شنبه 25 بهمن 1383, 16:42 عصر
سلام دوست عزیز
شما گزارشت رو به چه صورت توی کریستال وارد کردی. از طریق designer یا از طریق یک فایل rpt ؟

h_shirazee
یک شنبه 25 بهمن 1383, 16:57 عصر
از پاسخ شما منون هستم . من اطلاعاتم در مورد crystal بسیار کم است . خواهش می کنم در صورت امکان توضیح دهید هر 2 روش چگونه انجام می شود و کدام یک برای کار من بهتر است .ممنون :kaf:

setarehman
یک شنبه 25 بهمن 1383, 20:19 عصر
شما فیلد هایی که میخوای تو گزارش نشون بدی بیار تو گزارش بعد کدای مربوط به فرم لود گزارش رو حذف کن و یه textbox بذار روی فرم که کاربر تاریخ رو وارد کنه بعد تو رویداد کلیک یه command یه کانکشن تعریف کن و با یه رکورد ست وصل بانک شو و جمله سلکت رو بنویس جمله اس کیو ال رو هم که دیگه میدونی چه جور بنویسی

vbadvanced
چهارشنبه 28 بهمن 1383, 02:34 صبح
دوست عزیز خیلی مهمه که شما از CrystalReports.net استفاده میکنی یا ورژنای قبلی. اما روش کلی اینه که شما از طریق کد خاصیت RecordSelectionFormula رو به اینصورت مقدار دهی بکنی:
نام فیلد (توی دو تا{}) = مقدار مورد نظر

setarehman
چهارشنبه 28 بهمن 1383, 20:54 عصر
شما گزارش رو به هر صورتی که ساخته باشید باید کد مربوط به رویداد فرم لود گزارش رو حذف کنید و بعد روی فرم گزارش یه تکس باس قرار بدید تا کاربر تاریخ رو وارد کنه بعد یه کلید روی فرم قرار بدید تا با کلیک کردن روی
اون گزارش نشون داده بشه جمله سلکت خودتون رو تو رویداد کلیک کلید بنویسید یعنی جایی که فیلد تاریخ شما کوچکتر از چیزی هست که توی تکس باس کاربر وارد کردید

reham
جمعه 30 بهمن 1383, 23:08 عصر
یه query بنویس بر اساس همون تاریخ که کاربر وارد میکنه .بعد نتیجه رو تو دیتا ست بریز.
بعد datasource اون گزارش رو به این دیتا ست باید کن و تمام.

h_shirazee
دوشنبه 03 اسفند 1383, 10:48 صبح
یه query بنویس بر اساس همون تاریخ که کاربر وارد میکنه .بعد نتیجه رو تو دیتا ست بریز.
بعد datasource اون گزارش رو به این دیتا ست باید کن و تمام.

h_shirazee
دوشنبه 03 اسفند 1383, 10:52 صبح
حالا من query رو درست کردم و حالا باید چه جوری به query مقدار بدم .

reham
دوشنبه 03 اسفند 1383, 22:21 عصر
ببین عزیزم.
کوری رو درست کردی.
خوب اگه این کارو با sqldataadapter کردی یه دیتا ست بهش بایند کن.بعد sqldataadapter.fill(dataset1)
به این ترتیب دیتا ست با نتیجه query پر میشه.
یا

Dim mypquery As String = "select * from orgunits where longname=@longname "
Dim mypcommand As New System.Data.SqlClient.SqlCommand
mypcommand.Parameters.Add(New System.Data.SqlClient.SqlParameter("@longname", System.Data.SqlDbType.NVarChar, 50, "longname")).Value = cmbbahre.Text
mypcommand.CommandText = mypquery
mypcommand.Connection = oConn
oConn.Open()
Dim mypreader As System.Data.SqlClient.SqlDataReader
mypreader = mypcommand.ExecuteReader
While (mypreader.Read())
اینجا دیتا ست رو پر کن
End While
mypreader.Close()
oConn.Close()

Dim rpt As New CrystalReport1
rpt.SetDataSource(Dataset1)

:flower:

ببخشید زیاد خوب ننوشتم چون عجله دارم باید برم.اگه بازم مشکل داشتی بگو باشه.
موفق باشی!