PDA

View Full Version : سوال: قفل کردن برنامه

rash44
جمعه 26 تیر 1388, 11:27 صبح
سلام
من 1 برنامه دارم که با PHP Encoder کدش کردم
آیا میشه کاری کرد که برنامه که روی 1 سیستم نصب شده فقط روی همون سیستم اجرا بشه ؟
کاری کرد که اگر کسی برنامه رو کپی زد نتونه روی 1 سیستم دیگه ازش استفاده کنه

narsic
جمعه 26 تیر 1388, 13:38 عصر
با سلام
یه کد تایید بزارید که این کد در یه سرور تایید بشه البته نمیتونید از مشخصات سخت افزاری سیستم استفاده زیادی کنید برای همین این کد هم اطمینان آن چنانی ندارد .
البته میتونید کد تایید رو IP قرار بدید در صورتی که IP ثابت هستش به همون شکل بالا از یه سرور تایید بشه .
اما در کل PHP یک زبان Open Source هستش و این جور کار ها به صورت پیش فرض تعریفی ندارند .
موفق باشید

rash44
جمعه 26 تیر 1388, 15:01 عصر
سلام

من چند تا سوال دیگه هم دارم
اگر برای برنامه رو با آی پی چک کنم این تکه کد صحیح هست :

<?php
$ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
if ($ip=='192.168.10.5') {
. . .
. . .
. . .
. . .
} else { echo "ERROR"; }
?>

هیچ راهی نداره که بشه برنامه رو با شماره سریال هارد دیسک چک کرد ؟
آیا برای برنامه های پی اچ پی میشه از قفل سخت افزاری استفاده کرد ؟
اگر من به هر برنامه ای که می فروشم 1 کد اختصاص بدم مثلا (jhgc54255fhdfhg5freff) و زمان اجرای برنامه بخوام برنامه رو از طریق اینترنت تائید کنم باید به چه صورت عمل کنم ؟
اگر امکان داره با 1 تکه کد مثال بزنید
ممنون که جواب میدین

OCTAGON
جمعه 26 تیر 1388, 17:56 عصر
به نظر بنده بهترین کار این است که شما یک بخش مهمی از برنامه را در سرور خودتان قرار دهید. مثلا دستورات ذخیره اطلاعات را بر در یک فایل و در سرور خودتان قرار دهید بنابراین هر بار که برنامه جهت دستور ذخیره اطلاعات را اجرا می کند برنامه ای که روی سرور شما هست باید اول مشخصات دارنده اون برنامه را برای برنامه نصب شده روی سرور شما تائید کند و سپس ادامه کار انجام گیرد .
برای اینکار هم می توانید یک شماره سریال به هربرنامه اختصاص دهید و آن را در سرور کنترل کنید.