PDA

View Full Version : سوال: طریقه ی جلوگیری از کپی شدن نرم افزار و ایجاد نسخه trial

Alt+F4
جمعه 26 تیر 1388, 11:47 صبح
یه نرم افزار واسه شرکتهای عمرانی نوشتم؛میخواستم ببینم که چطوری میشه این نرم افزار رو به شرکتها داد بدون اینکه بتونن نرم افزار رو کپی کنن.
(حالا طوری که سی دی نرم افزار دارای پسوردی باشه که فقط خودمون نصبش کنیم و یا نرم افزار طوری باشه که فقط روی اون سیستم خاص نصب بشه و یا ...)
کلأ روال کار رو در این موارد میخواستم بدونم.
از اونجایی که شرکتهای مذکور از این نرم افزار استفاده ی مشابهی رو می برند، کپی نشدن این نرم افزار واسم خیلی اهمیت داره.
و یکی هم این که می خواستم نسخه trial نرم افزار رو به شرکتها بفرستم.این کار رو چطوری میتونم انجام بدم؟
نرم افزار رو با C#.Net2005 نوشتم و setup اون رو هم با همون ساختم.پس توجه کنید که نمی تونم نسخه trial که نرم افزارهای Setup ساز دیگه تولید میکنن رو استفاده کنم.مگه اینکه خود VisualStudio بتونه نسخه trial بسازه که من از این مورد اطلاعی ندارم!

adibadm
جمعه 26 تیر 1388, 13:50 عصر
دوست عزیز برای این کار روش های زیادی وجود داره مثلا شما می تونید برای نسخه تریال این کارو بکنید:
1- یه پروژه از همین پروژه خودتون درست کنید که مثلا قابلیت چاپ کردن نداره یا مثلا در کل پروژه چند تا فرم ها فقط به صورت نمایشی وجود دارند و اصلا کاری انجام نمی دن.
2- از قفل سخت افزاری استفاده کنید قیمت هر قفل 6500 تومان هستش
3- استفاده از قفل های سخت افزاری مثلا با توجه به وجود یه کلید رجیستری یا یه فایل مشخص نرم افزار رو به صورت فول در نظر می گیرید به صورت 100% کار می کنه.
4- یا هر روش من درآوردی دیگه

البته نا گفته نمونه که
هر قفلی یه کلید داره یعنی اگه دست اهلش بیفته حتما کرک می شه

Nima NT
جمعه 26 تیر 1388, 13:59 عصر
بعد از همه این کارها حتما" از Obfuscator ها هم استفاده کنید , و سری هم به تالار امنیت در نرم افزار و برنامه نویسی هم بزنید.

13601360
جمعه 26 تیر 1388, 14:00 عصر
دوست عزیز این لینک ها رو نگاه کنید

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=156873&highlight=shareware

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=155188&highlight=shareware

Alt+F4
جمعه 26 تیر 1388, 16:46 عصر
دست همگی درد نکنه.
میشه راجه به قفل سخت افزاری یه کم بیشتر توضیح بدین؟
و اینکه تو نسخه Trial که من واسه برنامم میخوام دوست دارم همه ی برنامه کار بکنه ولی فقط با گذشت زمان Expired بشه.
و یکی هم اینکه نیما جان این Obfuscator که وگفتی یعنی چه , چطوری کار می کنه؟

Nima NT
جمعه 26 تیر 1388, 20:48 عصر
و اینکه تو نسخه Trial که من واسه برنامم میخوام دوست دارم همه ی برنامه کار بکنه ولی فقط با گذشت زمان Expired بشه.
در این حالت اطمینان 100% بهتون میدم که بعد از یک هفته نسخه قفل شکسته نرم افزارتون منتشر میشه , برای دمو حتما" قسمت هایی از کد رو حذف کنید.

و یکی هم اینکه نیما جان این Obfuscator که وگفتی یعنی چه , چطوری کار می کنه؟
در دات نت نقطه ضعفی از لحاظ امنیتی وجود داره که باعث میشه کراکر به سورس کد شما هم بتونه دسترسی پیدا کنه , کار این برنامه ها جلوگیری از این اتفاق هست که تا 70% موفق عمل میکنن ولی نه همیشه.
یکی از بهترین های این برنامه ها Smart assembly هست که البته پولی هست و باید نسخه کرک شده اون رو از نت پیدا کنید.

kablayi
جمعه 26 تیر 1388, 21:08 عصر
یکی از بهترین های این برنامه ها Smart assembly هست که البته پولی هست و باید نسخه کرک شده اون رو از نت پیدا کنید.

:متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:

Nima NT
جمعه 26 تیر 1388, 21:36 عصر
خوب بگم نسخه پولیش رو بخرید , کی هست که بخره ؟! :لبخند:
تازه اگر بخوایم بخریم هم به ماها نمیفروشن ( چون به حمدالله تحریم هستیم !! ).

system32
جمعه 26 تیر 1388, 23:47 عصر
نقل قول:
:متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:

منظور دوست ما اینه که این چه نرم افزاری است که می تونه جلوی هک شدن یه نرم افزار دیگه رو بگیره در حالی که خودش هک شده و براش تونستن کرک بسازند. به قول معروف سالی که نکوست از بهارش پیداست.:لبخند:

Nima NT
شنبه 27 تیر 1388, 02:02 صبح
موتور این پروتکتور به صورت تصادفی عمل میکنه یعنی هر برنامه مجزا از برنامه های دیگه محافظت میشه و امکان تولید ابزار Generic براش وجود نداره ( البته در نسخه جدید ) بنابراین به همون میزان که کرک کردن موتور اصلی زمان برده , نرم افزار محافظت شده هم زمان بر خواهد بود.
این نرم افزار خودش بعد از 3 ماه کرک شد و در کل هم اگر به دنبال سیستمی هستید که اصلا" کرک نشده باشه بهتره وقتتون رو تلف نکنید.