PDA

View Full Version : ذخیره اعداد بزرگ مثلا هزار رقمی

saeedkheiri
جمعه 26 تیر 1388, 20:57 عصر
سلام من میخوام به روشی اعداد بزرگ را به روش شی گرا در متغییر ذخیره کنم مثلا هزار رقمی
میشه راهنمایی کنین /؟

javadaskari
جمعه 26 تیر 1388, 21:29 عصر
لطفا بفرماييد براي چه کاري نياز است تا بهتر راهنمايي شويد.در ضمن براي ذخيره اعداد بزرگتر از 30 يا 40 رقم بايد از متغير هاي رشته اي استفاده کنيد.
در ضمن من برنامه اي نوشتم که دو تا عدد را بدون محدوديت تعداد ارقام در هم ضرب ميکند ولي اين کار فقط با متغير هاي رشته اي امکان پذير بود.

man_iran
جمعه 26 تیر 1388, 21:36 عصر
سلام
برای هر عدد در برنامه نویسی یه محدودیتی است. (int , float , double ,...)
اگر عدد شما آنقدر بزرگه که تو هیچ کدام از این محدودیت ها جا نمی گیره می تونید آن را بعنوان یه string در نظر بگیرید و ذخیره کنید.
البته این کار فقط برای ذخیره سازی کار راحتی است و برای اینکه بر روی آن عملیات ریاضی انجام بدید کمی پیچیده است و نیاز است توابع (توابع جمع - ضرب و...) را خودتون پیاده سازی کتید.

یه کار دیگه ای نیز می توان انجام داده یه برای عملیات ریاضی بهتره. می تونید بزرگ ترین محدودیت عدد را انتخاب کنید و پس از دریاف عدد ابتدا آن را بشکونید ( آن را به چند دسته تقسیم کنید) بعد از آن را بعنوان عدد ذخیره کنید. البته این کار یه ترفندهایی میخوات : مثلا باید جوری عددها را ذخیره کنید که با هم رابطه داشته باشند. خصوصیات عملیات ریاضی هم نباید فراموش بشه و...

چندین راه می توان ارائه کرد! بستگی به میزان کاربرد شما داره و راحتی پیاده سازیش

Nima NT
جمعه 26 تیر 1388, 21:41 عصر
بهترین کار استفاده از لیست پیوندی هست.

saeedkheiri
شنبه 27 تیر 1388, 06:59 صبح
این یه پروژه است که ترم قبل داده بودن من میخوام بیبینم میتونم بنویسمش
فایل pdf اونو میزارم کمکم کنین ممنون

saeedkheiri
سه شنبه 30 تیر 1388, 20:51 عصر
کسی از دوستان نیست کمکی بکنن ؟