PDA

View Full Version : کمک در ايجاد برنامه

MMR_1344
شنبه 27 تیر 1388, 04:13 صبح
با سلام به کليه دوستان
من برای اينکه بتونم قيمت ساخت هر کالا رو در کارگاه بدست بيارم از روش تجزيه اون استفاده کردم يعنی برای بدست آوردن قيمت يک کالا (مثل جداول بتنی) ميام از مقدار کارکرد نيروی انسانی ، مصالح مصرفی و ماشين آلات بکار رفته استفاده میکنم برای همين يک جدول اکسس (جدول پيوست) ساختم تا بتونم اين کار رو انجام بدم در اين فايل بخشی رو به شرح کالاهای ساخته شده (جدول Price) و جدولی جهت تعيين قيمت نيروی انسانی (Personel) و جدولی برای تعيين قيمت کالاهای مصرفی (Materials) و همچنين جدولی برای ماشين آلات بکار رفته (Machines) ساخته ام
برای ارتباط بين اين جداول نيز جدول ارتباطی (Connected Table) ايجاد کردم در اين جدول من ابتدا رديف مربوط به جدول کالا (شماره رديف کالای مورد نظر) را وارد کردم بعد میخوام رديفهای مربوط به ماشين آلات بکار رفته (رديف ماشين مورد استفاده و مقدار ساعت کارکرد ماشين مورد نظر) را وارد کنم بعد از اون رديفهای کالای مورد استفاده (مانند ماشين آلات) و نيروی انسانی بکار رفته را وارد کنم تا اينجا مشکلی وجود ندارد
مشکل اول اينکه آيا ارتباط برقرار شده در جداول درست هست يا نه؟ يعنی ارتباطی رو که من بين جداول ايجاد کردم آيا به نظر شما درست است يا روش بهتری وجود داره؟
مشکل بعدی اينه که اگر برای هر کالا يک ماشين و يک نيروی انسانی و يک ماده مصرف بشه ميتونم اون رو در يک رديف وارد کنم اما اگر بيشتر باشه نمیدونم بايد چيکار بکنم؟ آيا اگر اونها رو در چند رديف وارد کنم میتونم توسط برنامه تمامی رديفها رو بخونم؟ً من در مثال ايجاد شده تعدای رديف برای يک کار ساختم درسته يا نه.
اگر بخوام اين ارتباط رو با برنامه نويسی انجام بدم بايد از کجا شروع کنم؟
با توجه به معين شدن مقدار ساعت مورد نياز برای نيروی انسانی ، ماشين آلات و متريال ميتونم از ضرب مدت زمان يا مقدار هريک در مبلغ اون و جمع کردن هر سه مقدار ، مبلغ تمام شده برای ساخت رو بدست بيارم برای اينکار من در برنامه از چه روشی ميتونم استفاده کنم؟
و در نهايت با انجام کارهای معين شده در رديف فوقانی بهای واحد اون کار بدست مياد پس از معين شدن اين مبلغ چگونه ميتونم اون رو در جدول اصلی خودو ( جدول Price) وارد کنم؟
متشکر میشم کمک کنيد.