PDA

View Full Version : سوال: یه دستور SQL

raziyehbazargan
شنبه 27 تیر 1388, 08:59 صبح
سلام...
من دو تا جدول دارم :
جدول بیمه که شامل کد بیمه و نام بیمه است
جدول خدمات که شامل کد خدمات و نام خدماته....و جدول واسطی هم برای ارتباط این دو تا جدول که شامل کد بیمه و خدماته....

مشکلی که دارم اینه که می خوام یه دستور اس کیو ال بنویسم که مثلا به ازای بیمه1 تمام خدمات و به ازای بیمه2 بازم تمام خدمات رو نشون بده...
نمی دونم این دستور و باید:افسرده: چه جورس بنویسم...ممنون میشم اگه کمکم کنید....
مرسی

EffatBandehlou
شنبه 27 تیر 1388, 12:36 عصر
Select Khadamat.* From Vaset inner join Khadamat on Vaset.KhadamatNo=Khadamat.No Where Vaset.BimehNo=1
تقريبا يه چيزي شبيه به چيزي كه بالا نوشتم ميشه اگه توضيحاتي بيشتري خواستي جدولاتو برام بفرست بهت ميگم چيكار كني

raziyehbazargan
شنبه 27 تیر 1388, 14:52 عصر
Select Khadamat.* From Vaset inner join Khadamat on Vaset.KhadamatNo=Khadamat.No Where Vaset.BimehNo=1
تقريبا يه چيزي شبيه به چيزي كه بالا نوشتم ميشه اگه توضيحاتي بيشتري خواستي جدولاتو برام بفرست بهت ميگم چيكار كني

مرسی از جوابت....
ببین من دو تا جدول دارم
1-بیمه:که دارای کد بیمه و نام بیمه است.
2-خدمات:که دارای کد خدمات و نام خدمات
و یه جدول واطی برای ارتباط چند به جند بین این دو تا جدول (که شامل کد بیمه و کد خدمات و درصد بیمه است)

خروجی ای که من می خوام به این صورته:
مثلا اگه 2 تا بیمه و 3 تا خدمات داشته باشم___<

بیمه1 خدمات 1
بیمه1 خدمات2
بیمه1 خدمات3

بیمه2 خدمات1
بیمه2 خدمات2
بیمه3 خدمات3

جدول واسط دارای هیچ اطلاعاتی نیست و باید توسط کاربر جهت تعریف درصد بیمه برای هر خدمات پر بشه...در واقع باید خروجی بالا رو در یک دیتاگرید داشته باشم و در دیتاگرید درصد بیمه رو به ازای هر خدمات وارد کرده و در جدول واسط ذخیره کنم.
امیدوارم متوجه منظورم شده باشی....مرسی