PDA

View Full Version : سوال: نسبت دادن یک کامپوننت به یک سلول از دیتا گرید ویو

sima1984
شنبه 27 تیر 1388, 11:55 صبح
با سلام
من یک dll تاریخ دارم که می خوام اون رو به یکی از سلولهای دیتا گیرید نسبت بدم یعنی این کامپوننت به جای این سلول قرار بگیره یا به عبارتی می خوام یکی از سلولهای دیتا گرید رو از جنس کامپوننت تاریخ تعریف کنم

ممنون میشم منو راهنمایی کنید

Unknownlive
شنبه 27 تیر 1388, 12:10 عصر
خوب سلول شما باید از نوع تاریخ باشد یا می تونید یک ستون اضافه کنید و نوع TypeOf آن را تاریخ بگذارید در واقع یک Data Table تعریف کنید همه اطلاعات را در ان Fill کنید و به ان یک AddColumns می تونید بدید و بعد Data Table را به Data Grid View نسبت بدهید بعد هم خوب سلول ها را برابر با خروجی Dll بدید بلاخره باید یک خاصیت،یک متد یا یک تابع از نوع برگشتی در ان تعریف شده باشد که خروجی را بر می گرداند.

hozouri
شنبه 27 تیر 1388, 12:20 عصر
دوست عزیز همچین کاری به صورت زیر می تونه امکان پذیر باشه :

یه سلول مثلاً Date داریم وقتی کاربری روی آن کلیک یا دکمه ای را فشار داد این DLL رو فراخوانی کن کدش به صورت زیر است :

if(grid.Columns[grid.CurrentCell.ColumnIndex].Name=="Date")
{
// show
}

من از همین روش برای فراخوانی لیست های جستجو و تاریخ ها استفاده می کنم که 100% هم تا الان به خوبی کار کرده و جواب میده

sima1984
یک شنبه 28 تیر 1388, 08:43 صبح
منظورتون از فراخوانی dll چیه میشه بیشتر توضیح بدین

hozouri
یک شنبه 28 تیر 1388, 08:55 صبح
دوست عزیز مثلاً یه ComboBox رو در نظر بگیر می تونی ComboBox رو Visible یا Hide کنی اگر هم می تونی یه کامپننت مثل کامپوننت های Dialog درست کنی که چه بهتر ...

sima1984
یک شنبه 28 تیر 1388, 09:35 صبح
فکر کنم من خوب توضیح ندادم من میخوام مثل امکان خود گرید که میشه سلول رو از نوع combo ,check box تعریف کرد من سلول رو از نوع این dll تعریف کنم به طوریکه این سلول به شکل dll دربیاد و تمام خصوصیات اونو داشته باشه

hozouri
یک شنبه 28 تیر 1388, 09:49 صبح
به طور معمول این امر امکان پذیر نیست مگر اینگه خودتان یه گرید سفارشی درست نمایید با Overload کردن و وراثت و ...

موفق باشید

sima1984
یک شنبه 28 تیر 1388, 12:29 عصر
ممنون از جوابهاتون از یک mask استفاده کردم