PDA

View Full Version : Connection string برای اتصال به بانک SQLserver 2005 در یک شبکه LAN

Royce_Da
یک شنبه 28 تیر 1388, 13:53 عصر
با سلام خدمت تمامی اساتید محترم

راستش من میخوام یک connection string بنویسم که به یک بانک SQL server 2005 روی یک کامپیوتر دیگه وصل شه

سوالات :

1 - اگه کامپیوتری که میخام به اون وصل شم دارای Win XP باشه اشکالی داره؟

2 - اگر ممکنه connection string رو هم به صورت windows Authentication و هم به صورت SQLserver Authentication به صورت کامل بنویسید.

3 - من باید تو تنظیمات خود SQL server تغییراتی ایجاد کنم ؟ یا لازم نیست ؟

4 - SQL server رو هم باید روی کامپیوتر client نصب کنم یا خیر ؟

ممنون میشم اگه هر چه سریع تر پاسخ بدید

HDDSoft2001
یک شنبه 28 تیر 1388, 16:01 عصر
با سلام

نه چه اشکالی داره ویندوزش ایکس پی باشه!

اگر بخواهی با مد تشخیص هویت اس کیو ال کانکشن استرینگ رو ایجاد کنی باید اس کیو ال سرور (روی کامپیوتر سرور) را در مد تشخیص هویت ی کیو ال سرور بذاری.

کانکشن استرینگ هر دو تا یکی هست ولی فرقش تو قسمت زیر هست بقیش یکی هست.

Win Mode :

Data Source = ServerName\InstanceName;Initial Catalog = DBName;Integrated Security = SSPI;

SQL SERVER Mode :

Data Source = .\SQLExpress;Initial Catalog = MobileDB;uid='username';pwd='Password';

hozouri
یک شنبه 28 تیر 1388, 16:10 عصر
اگر روی سرویس دهنده Windows Server رو نصب کنی خیلی بهتره هم از نظر امنیت هم از نظر سرعت انتقال داده ها البته این مورد توی کارهای حجیم انجام میشه ...

معمولاً تنظیمات SQL روی تحت شبکه است با جستجو هم می تونی مطالب رو پیدا کنی چون خیلی درباره این موضوع بحث شده.

هیچ نیازی به نصب SQL روی کلاینت ها نداری و فقط باید روی کامپیوتری SQL نصب کنی که سویس دهنده به بقیه کامپیوتر ها و برنامه ها است ...

amironline
دوشنبه 29 تیر 1388, 14:23 عصر
اين connection string رو بهتره كجا ذخيره كنيم؟

اگه تو كد بايد بنويسيم با تغيير مشخصات سرور، ارتباط قطع ميشه

HDDSoft2001
دوشنبه 29 تیر 1388, 16:14 عصر
با سلام

تو یک فایل xml بنویس و در موقع اجرای برنامه برو و مقدار فایل رو بخون و در کانکشن استرینگ قرار بده. به همین سادگی!!!!!!

در ضمن برای اینکه انعطاف راحتری داشته باشی یک آبجکت از نوع SqlConnectionString تعریف کن و موقع خواندن فایل, متن خوانده شده را به این آبجکت بده. چون برنامت انعطاف زیادی پیدا می کنه.
مثلا یه موقع میخوای یه پارامتر دیگه هم بهش بدی دچار مشکل نمیشی. چون کانکشن استرینگ انواع و اقسام پارامتر می پذیرد و پیش بینی اینها یک خرده زمان بر هست پس از این کلاسی که گفتم استفاده کن.
در ضمن این کلاس در همان فضای نام sqlConnection هست.

amironline
چهارشنبه 31 تیر 1388, 00:59 صبح
در اينصورت فقط در موقع اجرا از اين فایل xml ميخونه اونم براي يكبار؟ يا هر دفعه كه بخواد با پايگاه داده كار كنه دوباره از فایل xml ميخونه؟

HDDSoft2001
چهارشنبه 31 تیر 1388, 01:19 صبح
با سلام

همان ابتدا که فایل رو خواند بعد محتویات اونو می تونه تو متغیر رشته یا توی قسمت setting برنامه خود مقدار دهی کنه. لازم نیست هر دفعه اونو بخونه که!!!!!!!!!!!!!!