PDA

View Full Version : سوال: به دنبال اديتور با امكانات خاص هستم

omid_safari
یک شنبه 28 تیر 1388, 20:01 عصر
سلام دوستان
لطفا يه اديتور معرفي كنيد كه كلاسهاي php و javascript رو بشناسه و بتونه auto-complete كنه و راهنما هم براي كلمات كليدي و توابع داشته باشه كه زير هر كلمه باشيم با f1 help بياد. يه چيزي مثل دلفي يا وي‍ژوال بيسيك كه با نوشتن نام كلاس خودش متد ها و پراپرتي ها رو ليست ميكنه.
در حال حاظر با دريم ويور كار ميكنم ولي همش بايد pdf مرجع php رو جلوي روم باز كنم تا آرگومانها و متدهاي كلاسها رو پيدا كنم. خدائيش پدر آدم در مياد...
ممنون

soheil.moradi
یک شنبه 28 تیر 1388, 20:42 عصر
دوست عزیز میتونی از برنامه phpDesigner هم استفاده کنی.
این برنامه خودش، php manual و چندین manual دیگه داره...
ولی اون امکاناتی را که شما می خواهید را دقیقاً انگار Visual Studio جلوتونه. خیلی خوب کار کردن تو این نرم افزار. حتماً امتحانش کن. syntax error هم داره. توپه توپه
ولی با این همه حال، من خودم با dream weaver کار می کنم

angel_boy013
دوشنبه 29 تیر 1388, 00:14 صبح
aptana هم خوبه اینارو هم داره

mohsenw700
دوشنبه 29 تیر 1388, 08:27 صبح
برای همه بهتره که از این استفاده کنند

Dreaweaver CS4 Extended

omid_safari
دوشنبه 29 تیر 1388, 14:44 عصر
دوست عزیز میتونی از برنامه phpDesigner هم استفاده کنی.
این برنامه خودش، php manual و چندین manual دیگه داره...
ولی اون امکاناتی را که شما می خواهید را دقیقاً انگار Visual Studio جلوتونه. خیلی خوب کار کردن تو این نرم افزار. حتماً امتحانش کن. syntax error هم داره. توپه توپه
ولی با این همه حال، من خودم با dream weaver کار می کنم

اين نرم افزار php designer 2008 عجب معركه اي هست. كلاسهايي كه خودم تعريف كردم رو هم ميشناسه و auto-complete ميكنه.
هنوز سروقت dreamviewer cs4 extended نرفتم ولي با وجود php Designer 2008 آيا ممكنه دليلي براي استفاده از دريم ويور4 وجود داشته باشه؟

omid_safari
دوشنبه 29 تیر 1388, 19:05 عصر
لينك دانلود نرم افزار Php Designer 2008 براي علاقمندان:
اينجا (http://rapidshare.com/files/209813906/PHP.Designer.2008.Professional.v6.2.5.1.Incl.Keyma ker-CORE.rar)

soheil.moradi
دوشنبه 29 تیر 1388, 19:44 عصر
این هم یک build بالاتر از نسخه ای که آقا امید زحمت کشیدن گذاشتن:
v6.2.5.2
کاملاً تست شده و قابل رجیستر:
دانلود کنید (http://rapidshare.com/files/208000059/PHP.Designer.2008.Professional_www.softarchive.net .zip)

mohsenw700
دوشنبه 29 تیر 1388, 20:26 عصر
هنوز سروقت dreamviewer cs4 extended نرفتم ولي با وجود php Designer 2008 آيا ممكنه دليلي براي استفاده از دريم ويور4 وجود داشته باشه؟

به نظر من این قدر این برنامه راحت و کامل و کامل و کامل است که هیچ جای بحثی در هیچ جایی نمی گذارد!

دلیل استفاده از این برنامه اینه که همه چی تمامه!

حتما وقت بزارید اگر حرفه ای باشید لذت خواهید برد!

soheil.moradi
دوشنبه 29 تیر 1388, 20:31 عصر
به نظر من این قدر این برنامه راحت و کامل و کامل و کامل است که هیچ جای بحثی در هیچ جایی نمی گذارد!

دلیل استفاده از این برنامه اینه که همه چی تمامه!

حتما وقت بزارید اگر حرفه ای باشید لذت خواهید برد!
البته dreamweaver را نمیشه ازش گذشت، اما با این همه حال، من خودم dreamweaver cs3 را خیلی بیشتر از cs4 می پسندم. به نظر من adobe نسخه cs4 را یه جورایی زایید. یعنی خواسته خیلی دیگه گرافیکی و اینجور کارا بکنه توش... ولی خوب بازم دستشون درد نکنه. اگه اینا نبودن، الآن من و تو هم سر این حرفا بحث نمیکردیم. معلوم نبود شغلمون، حرفه مون، کارمون چی بود.
به هر جهت نرم افزارهای زیر، جزو برترین ها هستند. بستگی به سلیقه هر برنامه نویس داره که از کدومشون استفاده کنه:
phpEd
phpDesigner
Dreamweaver
HomeSite
ZendStudio
و... یادش بخیر یه زمانی تو notepad برنامه می نوشتیم... :بامزه:

mohsenw700
سه شنبه 30 تیر 1388, 12:55 عصر
به نظر من adobe نسخه cs4 را یه جورایی زایید. یعنی خواسته خیلی دیگه گرافیکی و اینجور کارا بکنه توش

نه دوست عزیز به نظر من بحث این ها نیست!

بحث سر اینه که وقتی یه شرکت بزرگی مثل adobe این همه نرم افزار داره مجبوره که تمام محصولات خودش را تحت یک iso و یک شکل به بازار عرضه بکنه!

اگر دقت بکنی مثل ماکروسافت که داره آفیس و ویندوز و نرم افزار های دیگه اش را شکل خود ویندوزهاش میکنه و همه را تحت یک iso خاص عرضه میکنه!

حقیقتش این خارجی ها کارشون همین جاها با ما ایرانی ها تفاوت میکنه!!
یک مقداری آینده نگری و دقت بیشتر !!!

موفق باشید

soheil.moradi
سه شنبه 30 تیر 1388, 14:08 عصر
البته قبول دارم که زیادی توهین شد به این بنده های خدا. بازم میگم دستشون درد نکنه. نظر شخصیم بود، هیچ قصد و منظور خاصی نداشتم.

mohsenw700
سه شنبه 30 تیر 1388, 14:37 عصر
نه آقا شما که چیزی نگفتی !
ما هم که چیزی نگفتیم!

بلاخره این تاپیک موضوعش اصلا همین بود!(یک اديتور با امكانات خاص)

پس همگی از اظهار نظرهای همدیگر لذت بردیم

omid_safari
سه شنبه 30 تیر 1388, 20:41 عصر
خب بالاخره اين شركتها براي اينكه كارشون دوام داشته باشه و از دور خارج نشن (از نظر تبليغاتي اسمشون سر زبونها باشه) مجبورن هرسال يه نسخه جديد بدن بيرون حتي اگه چيز چندان جالبي هم براي اضافه كردن نداشته باشن

tirdadnova
چهارشنبه 31 تیر 1388, 00:02 صبح
bache ha rapid php 2009 ham chize khobiye
vali man az designer estefade mikonam
lamasab ashke shough mirizi vaghti bahash kar mikoni

arezoo_66
چهارشنبه 31 تیر 1388, 08:38 صبح
wamp هم نرم افزار جالبي اما من هم از dreamweavre استفاده مي كنم

arezoo_66
چهارشنبه 31 تیر 1388, 08:55 صبح
wapm هم نرم افزار خوبيه اما به خوبي dream weaver نميرسه

omid_safari
چهارشنبه 31 تیر 1388, 10:10 صبح
wamp كه اديتور نيست؟؟؟

omid_safari
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 20:48 عصر
چرا متدهاي اشيائ جاوااسكريپت رو ليست نميكنه؟
مثلا document.write()
متد هاي document رو نشون نميده. نه dreamviwer , نه php designer 2008

omid_safari
جمعه 02 مرداد 1388, 00:29 صبح
ناسلامتي ما تو سال 2009 هستيم.
يعني من بايد تمام پراپرتي ها و متدهاي جاوااسكريپت رو حفظ كنم؟ بايد يه راهي باشه كه اجزاء كلاسهاي جاوااسكريپت رو هم ليست كنه.
ترو خدا كمك كنيد

omid_safari
یک شنبه 04 مرداد 1388, 01:15 صبح
aptana هم خوبه اینارو هم داره

ممنون دوست عزيز
با راهنمايي شما مشكلم حل شد ولي تنها بديش اينه كه بايد آنلاين پلاگين هاشو نصب كرد!