PDA

View Full Version : رفع مشكل نمايش متون فارسي درسايت

bps20590
یک شنبه 28 تیر 1388, 20:02 عصر
من درسايتم با نمايش متون فارسي كه از يك صفحه ديگه داخل صفحه اصليم فراخواني ميشه مشكل دارم لطفا راهنمايي كنيد چگونه اين مشكل را رفع كنم ضمنا از utf8 هم استفاده كرده ام ولي نوشته هاي فارسي كه ازفايل ديگه اي به فايل اصلي فراخواني ميشن بصورت علامت سوال هستن
سايت www.gap90.com
مشكل در وسط صفحه است

soheil.moradi
یک شنبه 28 تیر 1388, 20:37 عصر
اگر اطلاعاتت را با Ajax بارگذاری می کنی، باید اون صفحه ای را که Ajax بارگذاری می کنه، اولش تعریف بکنی که کاراکترست اون صفحه چیه.
میتونی با کد PHP زیر این کار را انجام بدی:

header('content-type: text/html; charset=utf8');

bps20590
دوشنبه 29 تیر 1388, 16:19 عصر
دوست عزيزديتا بيس مشكلي نداره اطلاعاتي كه داخل ديتابيس هستند رو درست نشون ميده اما متوني كه داخل فايل نوشته شده اند را بصورت علامت سوال نمايش ميده

soheil.moradi
دوشنبه 29 تیر 1388, 19:47 عصر
دوست عزيزديتا بيس مشكلي نداره اطلاعاتي كه داخل ديتابيس هستند رو درست نشون ميده اما متوني كه داخل فايل نوشته شده اند را بصورت علامت سوال نمايش ميده
دوست عزیز، راهنمایی شدی در پست قبلی.
مشکل از کاراکتر ست (character set) اون صفحه ای هست که اطلاعاتت را از بانک میگیره.
کاراکترست خودت را عوض کن تا به نتیجه برسی.
موفق باشی

bps20590
سه شنبه 30 تیر 1388, 09:57 صبح
دوست عزيز مثل اينكه متوجه نشدي كه من گفتم اطلاعاتي كه از ديتا بيس فراخواني ميشه مشكلي نداره ولي متون نوشته شده در فايل مانند عنوان جدول مشكل داره ضمنا كاركترست رو هم انجام دادم

soheil.moradi
سه شنبه 30 تیر 1388, 14:00 عصر
دوست عزيز مثل اينكه متوجه نشدي كه من گفتم اطلاعاتي كه از ديتا بيس فراخواني ميشه مشكلي نداره ولي متون نوشته شده در فايل مانند عنوان جدول مشكل داره ضمنا كاركترست رو هم انجام دادم
حالا هی من میگم نره، شما می گی بدوش...
عزیزم، منظورم از اینکه کاراکترست را در ابتدای صفحه بگذاری این نیست که صاف بری utf8 بگذاری.
مشکل اصلی شما این هست که دیتابیس شما utf8 هست ولی فایلی که توش متونت را با هر نرم افزار ویرایشگر فایل html ای که نوشتی به صورت windows-1256.
شما باید متونی که در خود فایل هست (به قول خودتون عناوین جدولها) را هم با کاراکترست utf8 بنویسی نه windows-1256
اگر از dreamweaver استفاده می کنی، فایل natijeh.php را توش باز کن، بعد کلیدهای Ctrl+J را بزن، بعد به قسمت Title/Encodeing در لیست سمت چپ برو و Encoding را به UTF-8 تغییر بده، البته یک دور دیگه باید متون داخل فایلت را بعد از این کار تایپ کنی تا درست بشه.
خلاصه یه کاری باید بکنی که متونی که از دیتابیس لود نمیشن و خودت دستی نوشتی، encodingاش utf8 باشه.
موفق باشی.