PDA

View Full Version : fileUpload(خطای Access is denied.)

M.Ehsanifar
دوشنبه 29 تیر 1388, 02:07 صبح
دوستان من همه ی سایت رو جستجو کردم ولی راه حل مناسبی پیدا نکردم . مشکل من در fileUpload اینه که پیغام "access to the path ... is denied" می ده ، با اینکه پرمیشن فولدر و حتی درایو مورد نظر برای admin , users , everyone و .. رو به صورت full control قرار دادم .

به علاوه امنیت اینترنت اکپسلورر رو در پایین ترین حد قرار دادم و آنتی ویروس رو هم غیر فعال کردم ، باز هم جواب نداد .

علیرضا مداح
دوشنبه 29 تیر 1388, 11:51 صبح
سلام دوست عزیز،
1)فایل مورد نظر را در چه مسیری بر روی سرور Upload می کنید؟ کد مربوط به Upload را قرار دهید،
2)از در یک Domain Environment هستید؟ در اینصورت باید User مربوطه مجوزهای لازم را داشته باشد،
3)مجوز Write بر روی پوشه ی Root سایت یا پوشه ای که قصد آپلود بر روی آن را دارید را به اکانت ASPNET(در ویندوز XP یا 2000) یا اکانت NETWORK Service(در ویندوز 2003) بدهیذ و نتیجه را بررسی نمایید،/

M.Ehsanifar
دوشنبه 29 تیر 1388, 22:34 عصر
سلام
فایل بر روی سرور محلی یعنی سیستم خودم (روی وب سرور نیست) آپلود می شه .

کد مربوطه به این صورته :

protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (FileUpload1.HasFile)
{
FileUpload1.SaveAs("F://Documents/Visual Studio 2008/WebSites/SportMarket/uploded");
}
}

ضمنا من مجوز کاربری به نام ASPNET در قسمت select users and groups ندارم .

برای پوشه ی root و پوشه های بالاتر و حتی درایو F هم مجوز های Administrators , Everyone , LOCAL SERVICE , Network Configuration Operator , SYSTEM , Users به صورت full control هستن .
برای پوشه ی Sport Market مجوزی به نام Account UnKnown (s-1-5-32-568( قرار داده شده که به صورت کنترل کامله و فکر می کنم خود Visual studio درستش کرده .

M.Ehsanifar
سه شنبه 30 تیر 1388, 19:35 عصر
لطفا کمک کنید .

من تمام مجوز های دسترسی سیستم رو برای آدرس مورد نظر (در قسمت security) به صورت full Control قرار دادم ، ولی جواب نداد .
مجوزی به نام ASPNET هم ندارم .
از visual studio 2008 استفاده می کنم ولی پروژه رو در حالت .net 2.0 ایجاد کردم .
از سرور محلی خود ویژوال استودیو استفاده می کنم نه از IIS .
مقصد آپلود رو به F:\Uploded تغییر دادم و تمام مجوز ها رو به صورت کنترل کامل به درایو F و پوشه Uploded اختصاص دادم ولی باز هم جواب نداد .

لطفا کمک کنید ، وقت کمی دارم و این مشکل ادامه ی پروژه رو برام غیر ممکن کرده .

L_eskandary
سه شنبه 30 تیر 1388, 19:46 عصر
سلام
دوست عزیز معمولا مسیر upload رو به صورت نسبی بدین بهتره . یعنی همون جایی که پروژه تون قرار داره . من یه فایل براتون می ذارم امید وارم مشکلتون رو حل کنه . البته قبلش بهتره یه folder با نام Image در folder پروژه تون ایجاد کنین .

M.Ehsanifar
چهارشنبه 31 تیر 1388, 02:30 صبح
سلام
دوست عزیز معمولا مسیر upload رو به صورت نسبی بدین بهتره . یعنی همون جایی که پروژه تون قرار داره . من یه فایل براتون می ذارم امید وارم مشکلتون رو حل کنه . البته قبلش بهتره یه folder با نام Image در folder پروژه تون ایجاد کنین .

ممنون از راهنماییتون . مشکل جای دیگه بود که البته بدون نگاه کردن به کد شما نمی تونستم متوجه بشم . بعد از آدرس فایل (چه در حالت آدرس دهی مستقیم و چه آدرس دهی نسبی) باید مشخصات فایل قرار داده بشه . مثلا برای یک عکس باید یک نام بعد از آدرس مقصد قرار بدیم ( که می تونه نام واقعی فایل باشه و یا نام دلخواه) . به این صورت :

FileUpload1.SaveAs("F://1.jpg");

یا به این صورت :

FileUpload1.SaveAs(Server.MapPath("uploded\\1.jpg"))

به هر حال باید مشخصاتی برای نام فایل در نظر بگیریم .
در ضمن در این مورد هیچ ربطی به پرمیشن(permission) نداشت .

spicirmkh
یک شنبه 04 مرداد 1388, 18:51 عصر
سلام

من هيچ مشکلي توي upload ندارم اما بعضي از فايل pdf که حجم اش مثلا 8 مگا بايت است
وقتي مي خواهم upload کنم پيغام خطا
Internet Explorer cannot display the webpage

مي دهد قطعا به خاطر سايز فايل است چگونه اين مشکل برطرف کنم

با تشکر

milade
یک شنبه 04 مرداد 1388, 19:31 عصر
<httpRuntime maxRequestLength="4096" />
همون طور که مبیبنید حداکثر اندازه 4096 کیلو بایت معادل 4 مگ هست که برا اینکه بتونید فایلهای حجیم تر رو اپلود کنید باید این رو تغییر بدید .

موفق باشید

.:KeihanCPU:.
دوشنبه 12 مرداد 1388, 16:16 عصر
<httpRuntime maxRequestLength="4096" />همون طور که مبیبنید حداکثر اندازه 4096 کیلو بایت معادل 4 مگ هست که برا اینکه بتونید فایلهای حجیم تر رو اپلود کنید باید این رو تغییر بدید .

موفق باشید

این قطعه کد کجا نوشته شده که بخوام تغییرش بدم؟
در ضمن از VB استفاده میکنم

بهنام بهمنی
دوشنبه 12 مرداد 1388, 16:53 عصر
در webconfig آنرا اضافه و یا اصلاح کنید

.:KeihanCPU:.
دوشنبه 12 مرداد 1388, 23:02 عصر
در webconfig آنرا اضافه و یا اصلاح کنید

راستش من با اختار WebConfig آشنا نیستم
میشه بگین اینو کجا باید اضافه کنم؟
در WebConfig گشتم نبود !!!

بهنام بهمنی
سه شنبه 13 مرداد 1388, 09:15 صبح