PDA

View Full Version : گفتگو: بهترین زبان برنامه نویسی....

TAHA-Programer
دوشنبه 29 تیر 1388, 11:08 صبح
سلام دوستان به نظر من بهترین زبان برای برنامه نویسی تحت ویندوز
vb.net
نظر شما چیه ؟

Navid Asadi
دوشنبه 29 تیر 1388, 11:51 صبح
هر زبانی خواص خاص خودش رو داره!
و نمیشه گفت یکی از دیگری دارای برتری مطلقه!

emadfa
سه شنبه 30 تیر 1388, 07:57 صبح
هر زبانی کابرد خودش رو داره و به نظر من چه .Net و چه Java قدرت بالایی دارند اما از دیدگاه من زبانی که بشه باهاش در ویندوز هر کاری کرد: از نرم افزارهای با performance بالا گرفته تا نرم افزارهای امنیتی و بازی و Application زبان c++ هست. البته این فقط دیدگاه خودمه.

Reza Safa
سه شنبه 30 تیر 1388, 08:52 صبح
به نظر من بهترين زبان برنامه مويسي زباني است که با آن برنامه نويسي مي کنيد حالا هر زبانيکه باشد

CodeMasterX
سه شنبه 30 تیر 1388, 10:39 صبح
ف تاپیکه ولی می نویسم، هزار بار این سوالات و بحث ها تو فروم ساخته شده ولی باز هم از این سوالات می بینیم!

1 - اون عزیزی که گفته زبان برنامه نویسی خوب اونی هست که تو ویندوز همه کاری بشه باهاش کرد و ..... و در آخر به نظر ایشون ++C. شما چیکار می خواین بکننی تو مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی که معیار انتخاب ابزار توسعه نرم افزارتون اینا هستن؟

2 - هر مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی مبتنی بر نیاز کاریش از یکسری ابزار و تکنولوژی های توسعه نرم افزار استفاده می کنه. مهندس و برنامه نویسی بازی های کامپیوتری از ++C استفاده می کنه به دلیل اینکه نسخه غیر از اکتیوایکس از DirectX هنوز بیرون نیومده، Performance کد مهم هست، Multiplatform بودن کد هم همین طور و بسیاری دلایل دیگه. برای ساخت بازی ها هیچ وقت از وی بی و دات نت و جاوا استفاده نشده و نمیشه. از طرفی کسی با غول زشت و بی شاخ و دمی مثل ++C نرم افزار اتوماسیون اداری و بانک اطلاعاتی تولید نمی کنه، از دات نت و جاوا استفاده می کنه.

3 - اینکه پلتفرم دات نت چی هست و قضیه زبان های برنامه نویسی و غیره چه معنایی تو دات نت دارن بارها مفصلا تو همین فروم مورد بحث و گفتگو قرار گرفته. برای فهمیدن اینکه کدوم زبان بهتره و قوی تره! تو سایت جستجو کنید.

4 - بجای به فکر بودن اینکه کدوم زبان قوی تره یا بهتره یا هر چی، ببینید نیاز زمینه کاریتون چیه، یکیشو یاد بگیرید و پول در بیارین.

5 - هر تکنولوژی و ابزار توسعه نرم افزار به هدف و منظور خاصی طراحی، تولید و ارائه شده. توانمندی های خود و نیاز زمینه کاری و بازار کارتونو اول خوب درک کنید بعد به فکر انتخاب ابزار باشید.

6 - دات نت بهترین انتخاب برای توسعه نرم افزار هست، فعلا که این موجود داره می تازونه. نیازهای خاص و نرم افزار های خاص هنوز اکثرا وابسته و مبتنی به تکنولوژی های خاص خودشون هستند.

7- برنامه نویس تو زمینه کاری خودش با هر ابزاری تولید نهایی رو به بهترین نجو ارائه میده، ابزار متفاوت اند، مهندسی ها و طراحی ها در آخر مهم و حائز اهمیت هستن.

موفق باشید.