PDA

View Full Version : سوال: ديتابيس انبارداري

clever student
دوشنبه 29 تیر 1388, 15:45 عصر
سلام
ميخواهم براي انبارداري پروژهsql بنويسم ميخواستم از دوستانم در كشيدن نمودار er كمك بگيرم وضح تر بگم براي طراحي ديتابسم چه جدول هايي بايد در نظر بگيرم با چه ارتباط هايي
موفق باشيد:چشمک:

L_eskandary
دوشنبه 29 تیر 1388, 18:02 عصر
سلام دوست عزیز
اول باید شما مشخص کنین که می خواین چه بخش هایی رو داشته باشین ، مثلا یک table مربوط به کالاها
که تو اون اطلاعات مربوط به کالا رو وارد می کنین .
بعدش خوب اگه مهمه که بدونیم کی بار رو تحویل گرفته باید اطلاعات مربوط به شخص انباردار رو هم داشته باشیم .
احتمالا نیاز هست که بدونیم کالاها مربوط به کدوم شرکت هستن .پس اطلاعات شرکت رو هم نیاز داریم داشته باشیم .
حالا برا شروع می تونین یه ارتباط تحویل رو در نظر بگیرین که تو اون کد کالا و کد شخصی که کالا رو گرفته ، تاریخ تحویل و اینکه چه تعداد بوده و ... رو وارد کنین ...

خوب فک کنم تا اینجا کافیه ، در ضمن باید خود شما از یه جایی شروع کنین و بعد اگه مشکلی پیش اومد اون رو مطرح کنین این جوری هم بهتر یاد می گیرین و هم اینکه زودتر پیشرفت می کنین .
موفق باشین .:متفکر:

p_ooya
دوشنبه 29 تیر 1388, 20:24 عصر
اشتباهی کهمن کردم شما نکنید. تحلیل یه سیستم انبار داری کار سختیه. مسئله اینه که کارفرمای شما هم به درستی خودش نمی دونه که چی میخواد. پیشنهاد من اینه که برید یه کتاب سیستم های انبارداری بگیرید و بر اساس نوع کارتون یه تحلیل درست انجام بدید بعد فکرتون رو درگیر er بکنید.

clever student
جمعه 02 مرداد 1388, 00:15 صبح
اشتباهی کهمن کردم شما نکنید. تحلیل یه سیستم انبار داری کار سختیه. مسئله اینه که کارفرمای شما هم به درستی خودش نمی دونه که چی میخواد. پیشنهاد من اینه که برید یه کتاب سیستم های انبارداری بگیرید و بر اساس نوع کارتون یه تحلیل درست انجام بدید بعد فکرتون رو درگیر er بکنید.
دوست عزيز واقعا اينكه نميدونم واقعا چه موجوديت هايي ميتنم تعريف كنم و يا اينكه يك انبار چي ميخواد داره اذيتم ميكنه البته يك سري جدول براش نوشتم ولي ميترسم كم و كسري داشته باشه به همين خاطر قصد دارم به چندتا انبار مراجعه كنم تا با واقعيت انبار آشنا بشم از طرفي هم فرصت چنداني ندارم اگه برات ممكنه كتاب هايي كه خودت مطالعه كري بهترنشو برام معرفي كن آيا ebook بوده و امكانش هست برام بفرستي ؟

clever student
جمعه 02 مرداد 1388, 00:21 صبح
سلام دوست عزیز
اول باید شما مشخص کنین که می خواین چه بخش هایی رو داشته باشین ، مثلا یک table مربوط به کالاها
که تو اون اطلاعات مربوط به کالا رو وارد می کنین .
بعدش خوب اگه مهمه که بدونیم کی بار رو تحویل گرفته باید اطلاعات مربوط به شخص انباردار رو هم داشته باشیم .
احتمالا نیاز هست که بدونیم کالاها مربوط به کدوم شرکت هستن .پس اطلاعات شرکت رو هم نیاز داریم داشته باشیم .
حالا برا شروع می تونین یه ارتباط تحویل رو در نظر بگیرین که تو اون کد کالا و کد شخصی که کالا رو گرفته ، تاریخ تحویل و اینکه چه تعداد بوده و ... رو وارد کنین ...

خوب فک کنم تا اینجا کافیه ، در ضمن باید خود شما از یه جایی شروع کنین و بعد اگه مشکلی پیش اومد اون رو مطرح کنین این جوری هم بهتر یاد می گیرین و هم اینکه زودتر پیشرفت می کنین .
موفق باشین .:متفکر:[/quote]
خيلي ممنون از راهنمايت
ولي سؤالي كه توسط استاد راهنمايم برام پيش آمده و خيلي گيجم كرده اينه كه براي تعداد كالايي كه از يك نوع خاص وارد انبار ميشه به تعداد اين محصول بايد ركورد تكراري در جدول كالا وارد بشه و نظر ايشون اين بود كه استفاده از فيلد تعداد در جدول كالا براي ادامه ي برنامه نويسي مشكل ايجاد ميكنه:اشتباه:

L_eskandary
جمعه 02 مرداد 1388, 20:15 عصر
خوب استادتون درست میگن . اگه شما برا تعداد کالا رو تو جدول مربوط به کالا بیارین کاملا اشتباهه . شما باید تعداد کالاهایی که در یک تاریخ مشخص وارد انبار میشن رو تو جدول دیگه که مثلا می تونه ورودی های انبار باشه باید قرار بدین .
ولي سؤالي كه توسط استاد راهنمايم برام پيش آمده و خيلي گيجم كرده اينه كه براي تعداد كالايي كه از يك نوع خاص وارد انبار ميشه به تعداد اين محصول بايد ركورد تكراري در جدول كالا وارد بشه و نظر ايشون اين بود كه استفاده از فيلد تعداد در جدول كالا براي ادامه ي برنامه نويسي مشكل ايجاد ميكنه به این ترتیب شما یک جدول فقط بر تعریف کالاهاتون دارین و یه جدول دیگه برا مشخص کردن ورودیها به انبار ، حالا از کد کالا به عنوان کلید خارجی برا جدول ورودی های انبار استفاده می کنین .

clever student
شنبه 03 مرداد 1388, 03:11 صبح
mer30 :چشمک: