PDA

View Full Version : ادامه روند برنامه در صورت بروز استثنا.

p_ooya
دوشنبه 29 تیر 1388, 22:58 عصر
سلام به همه.
من وقوع یه استثنا رو با نشون دادن یه messagebox تو برنامه ام مدیریت می کنم. مسئله اینه که وقتی استثنا اتفاق میفته و برنامه پیام رو نشون میده تا موقعی که کاربر ok رو کلیک نکنه برنامه ادامه پیدا نمی کنه. چکار کنم که در صورت وقوع استثنا پیام نمایش داده بشه اما روند اجرای برنامه ادامه پیدا کنه. به صورت کلی تر، چکار باید کرد که استثنا یا ارور handle بشه اما در عین حال روند اجرای برنامه مختل نشه.

سپاس.
پویا.

tdkhakpur
دوشنبه 29 تیر 1388, 23:22 عصر
سلام
من فقط میتونم راهنمایی کنم شاید دوستان کد را ارسال کنند که زیاد هم نسیت.
شما برای این کار messageboc را در قسمت execute یک thread قرار بدید یعنی بطور کلی از thread استفاده کنید.

vcldeveloper
سه شنبه 30 تیر 1388, 02:48 صبح
شیوه کار درست نیست. پیام های خطا Modal هستند، و معنی نداره که وقتی از کاربر خواسته میشه که روی یک دکمه (مثلا OK) کلیک کنه، برنامه همچنان به کار خودش ادامه بده. اگر خطای شما بگونه ایی هست که فقط باید کاربر از آن مطلع بشه، و لازم نیست کار خاصی بکنه، می تونید این خطا را جایی ذخیره کنید، و در پایان کار خطاهای دریافت شده را در یک لیست به کاربر نمایش بدید، یا می تونید از Balloon برای نمایش اینگونه خطاها استفاده کنید.

اگر اصرار به همون کار خودتان دارید، بجای MessageBox، خودتان یک فرم برای نمایش پیام بسازید، و آن را در زمان بروز خطا Show کنید (نه ShowModal).

_abiriamir
سه شنبه 30 تیر 1388, 13:12 عصر
ببخشید آقای کشاورز
شما گفتید show نه showmodal
اصلا showmodal چیه و با show چه فرقی داره؟

p_ooya
سه شنبه 30 تیر 1388, 18:49 عصر
ببخشید آقای کشاورز
شما گفتید show نه showmodal
اصلا showmodal چیه و با show چه فرقی داره؟
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=533866&postcount=2