PDA

View Full Version : در مورد session

taghavi
دوشنبه 26 بهمن 1383, 13:32 عصر
سلام دوستان
من یک کد login نوشته ام که پس از اینکه معتبر بودن کلمه عبور و نام کاربری را در بانک اطلاعاتی چک می کند اجازه ورود به صفحات بعد را هم می دهد. بدین منظور از session برای نگه داری متغیر نام کاربری برای استفاده در صفحات بعد استفاده کرده ام.
حال سوال این می باشد که : برنامه من بصورت locall (یعنی روی کامپیوتر خودم winxp) کاملا" صحیح کار می کند و هیچ مشکلی ندارم ولی وقتی برنامه را روی سرور 2000 می برم متغیر session کار نمی کند یعنی در صفحات دیگر شناسائی نمی شود. به نظر شما کدام متغیر ها را باید چک کنم؟

oxygenws
دوشنبه 26 بهمن 1383, 16:46 عصر
یه phpinfo روی سیستم خودت و یکی روی سرور بهم نشون بده. (می تونی فقط خروجی HTML اش رو بدی)

taghavi
سه شنبه 27 بهمن 1383, 08:55 صبح
با سلام
فایل مربوط به PHPINFO کامپیوتر خودم با عنوان LOCAL و فایل مربط به PHPINFO کامپیوتر سرور با عنوان SEREVR ذخیره کرده ام . همگی را زیپ نموده ام.
پیشاپیش از زحمات شما متشکرم.

javad_hosseiny
سه شنبه 27 بهمن 1383, 09:52 صبح
من هم این مشکل را داشتم ولی در پاسخ (از طریق ادمین سرور (هاست) ) به من گفتند که برای امنیبت بالا سرور در حالت safemode اجرا شده و اجازه ایجاد فایلهای موقت (در فولدرهای temp) را نمی دهد و چون دستور session از طریق ایجاد یک فایل موقت اینکار را انجام می دهد این دستور بر روی سرور ما درست کار نمی کند (البته هر چند این مطلب را من بر روی هاست های (سرورهای) مختلف امتحان کردم (اکثریت این مشکل را دارند)

taghavi
سه شنبه 27 بهمن 1383, 10:38 صبح
پس با این تفاسیر راه حل چه می باشد؟

oxygenws
سه شنبه 27 بهمن 1383, 14:01 عصر
:D بهتره سرورتون رو عوض کنید. ادمین های کم سوادی دارید.
PHP سرور درست کانفیگ نشده. اگر احیانا می تونید به ادمین های سرور بگید -فلان چیز- رو درست کنند، به من بگید تا بگم کجاش رو باید تغییر بدید.

taghavi
سه شنبه 27 بهمن 1383, 15:07 عصر
امکان تغییر در سرور وجود دارد. راستش و بخواهید من خودم سرور را کانفیگ کرده ام و PHP رو تو شرکت روی یکی از سرورها که بار کاریش کمتر بود نصب کرده ام . اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون می شوم.

oxygenws
سه شنبه 27 بهمن 1383, 18:21 عصر
شرمنده که اینطوری گفتم.....

فایل php.ini مربوطه رو باز کنید و در بخش session دنبال session.save_path رو مقدار درستی بدید.

موفق باشید، امید

taghavi
سه شنبه 27 بهمن 1383, 19:21 عصر
با تشکر از راهنمایی شما- مشکل من حل شد. ولی من قبلا" این کار را کرده بودم ولی مشکلم حل نشده بود. به هرحال از زحمات شما بسیار ممنون هستم.

oxygenws
سه شنبه 27 بهمن 1383, 20:37 عصر
موفق و پیروز باشید.