PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن یوزر های ویندوز

saeidfarahi
سه شنبه 30 تیر 1388, 09:49 صبح
شاید این سوال برای بعضی ها تکراری باشه اما چون من تاپیک خوبی نگذاشته بودم حذف شده بود و نتونستم جواب رو ببینم خواهش می کنم هر کی جواب رو می دونه بگه لطفا :
چطوری می شه تمام user name های ویندوز رو با کد بدست آورد ؟ من فقط می تونم user name جاری رو بدست بیارم +
چطوری اگه کامپیوترم در شبکه باشه نام domain و سرور رو با کد بدست بیارم.

RED-C0DE
سه شنبه 30 تیر 1388, 13:41 عصر
از WMI می تونی استفاده کنی و هم از توابع API ویندوز :

البته احتمال زیاد جواب سوالت رو توی بخش "مسائل حل شده" پیدا می کردی اگه می گشتی!

با WMI:

private string get_DomainName()
{
ManagementObjectSearcher domainSearcher= new ManagementObjectSearcher("SELECT * FROM Win32_ComputerSystem");

foreach (ManagementObject mo in domainSearcher.Get())
{
return mo["domain"].ToString();
}

return "ERROR in Retriving DomainName";
}

private List<string> get_UserNames()
{
List<string> retUserNames= new List<string>();

ManagementObjectSearcher usersSearcher = new ManagementObjectSearcher("SELECT * FROM Win32_UserAccount");
foreach (ManagementObject mo in usersSearcher.Get())
{
retUserNames.Add(mo["Name"].ToString());
}

return retUserNames;
}

برای API هم می تونی از تابع NetUserEnum استفاده کنی (گرفتن لیست یوزرها)

منصور بزرگمهر
سه شنبه 30 تیر 1388, 16:44 عصر
نام دامین

Environment.UserDomainName

منصور بزرگمهر
سه شنبه 30 تیر 1388, 17:09 عصر
جناب آقای Red-Code شی ManagementObjectSearcher درون چه اسمبلی نام قرار دارد، چون دستور Using می خواهد.
ضمناً در مورد این کلاس می توانی توضیح کامل دهی، پس از سرچ در هلپ دیدم، کلاس بسیار مفید، و اطلاعات فراوانی بر می گرداند، تعدادی کوئری دیگر نیز مثال بزن، و بگو چگونه می توانیم منبعی برای این کوئریها پیدا کنیم.

متشکرم - بزرگمهر

saeedr22
سه شنبه 30 تیر 1388, 17:27 عصر
جناب آقای Red-Code شی ManagementObjectSearcher درون چه اسمبلی نام قرار دارد، چون دستور Using می خواهد.
ضمناً در مورد این کلاس می توانی توضیح کامل دهی، پس از سرچ در هلپ دیدم، کلاس بسیار مفید، و اطلاعات فراوانی بر می گرداند، تعدادی کوئری دیگر نیز مثال بزن، و بگو چگونه می توانیم منبعی برای این کوئریها پیدا کنیم.

متشکرم - بزرگمهر

سلام تو system.management

saeidfarahi
سه شنبه 30 تیر 1388, 17:34 عصر
با تشکر از شما !

using System.Management