PDA

View Full Version : ساخت Dialog به جای فرم

Delphi-Man
سه شنبه 30 تیر 1388, 11:03 صبح
سلام
دیدین در بعضی برنامه ها که با visual c++ نوشته شدن وقتی یک دیالوگ نشون داده میشه (مثل تنظیمات برنامه) اگه جای دیگه ای کلیک کردین دیالوگ چشمک میزنه؟ من هم می خوام با دلفی همینکارو بکنم و مطمئنم که میشه ولی نمیدونم چطوری

Felony
سه شنبه 30 تیر 1388, 11:25 صبح
به وسیله ی توابع API خود ویندوز ( FlashWindow یا FlashWindowEX ) میتونید این کار رو انجام بدید .

تابع FlashWindow نیاز به یک تایمر داره ( یعنی با هر بار اجرای تابع پنجره یک بار چشمک میزنه ) ، ولی تابع FlashWindowEX از یک ساختار استفاده میکنه و نیاز به تایمر نداره و میتونید بگید چند بار چشمک بزنه .
در مورد این دو تابع کمی جست و جو کنید اطلاعات بیشتری پیدا میکنید .

جواد ملاولی
سه شنبه 30 تیر 1388, 15:31 عصر
به وسیله ی توابع API خود ویندوز ( FlashWindow یا FlashWindowEX ) میتونید این کار رو انجام بدید .

تابع FlashWindow نیاز به یک تایمر داره ( یعنی با هر بار اجرای تابع پنجره یک بار چشمک میزنه ) ، ولی تابع FlashWindowEX از یک ساختار استفاده میکنه و نیاز به تایمر نداره و میتونید بگید چند بار چشمک بزنه .
در مورد این دو تابع کمی جست و جو کنید اطلاعات بیشتری پیدا میکنید .

سلام. آقا این دردسرها رو نمی خواد که.
اون فرم مثلا تنظیمات رو با دستور ShowModal نشونش بدید. الان شما از دستور Show استفاده کردید.

Delphi-Man
سه شنبه 30 تیر 1388, 17:42 عصر
نه دوست عزیز از showmodal استفاده می کنم ولی می خوام دیالوگ باشه و وقتی روی یه فرم غیر فعال کلیک می کنم این دیالوگ چشمک بزنه. در ضمن وقتی فرم غیر فعاله رویداد کلیکی وجود نداره که بخوام FlashWindow رو اجرا کنم!

Felony
سه شنبه 30 تیر 1388, 18:42 عصر
سلام. آقا این دردسرها رو نمی خواد که.
اون فرم مثلا تنظیمات رو با دستور ShowModal نشونش بدید. الان شما از دستور Show استفاده کردید.
پس حتما مایکروسافت بیکار بود این توابع رو نوشت و به عنوان API عرضه کردشون ؟

در ضمن وقتی فرم غیر فعاله رویداد کلیکی وجود نداره که بخوام FlashWindow رو اجرا کنم!
پس رویداد Activate و Deactivat چی هستن ؟

vcldeveloper
سه شنبه 30 تیر 1388, 23:15 عصر
از showmodal استفاده می کنم ولی می خوام دیالوگ باشه و وقتی روی یه فرم غیر فعال کلیک می کنم این دیالوگ چشمک بزنه.
استفاده از ShowModal باعث میشه که وقتی روی یکی از فرم های همان برنامه کلیک می کنید، دایالوگ نمایش داده شده چشمک بزنه. اگر روی پنجره دیگه ایی که متعلق به برنامه شما نیست، کلیک کنید، اتفاقی نمیافته، چون پنجره Modal فقط اجرای برنامه خودش را متوقف میکنه، نه کل برنامه های سیستم را.

Delphi-Man
چهارشنبه 31 تیر 1388, 11:17 صبح
استفاده از ShowModal باعث میشه که وقتی روی یکی از فرم های همان برنامه کلیک می کنید، دایالوگ نمایش داده شده چشمک بزنه. اگر روی پنجره دیگه ایی که متعلق به برنامه شما نیست، کلیک کنید، اتفاقی نمیافته، چون پنجره Modal فقط اجرای برنامه خودش را متوقف میکنه، نه کل برنامه های سیستم را.
ولی وقتی ShowModal رو اجرا می کنم درسته که به جز فرم modal شده بقیه فرم ها غیر فعال اند ولی وقتی روی هر کدوم از فرم های غیر فعال خود برنامه کلیک می کنم فقط بیب می زنه و پنجره modal شده چشمک نمیزنه. تو دلفی اینجوریه. و البته به پنجره های برنامه های دیگه کاری ندارم.

vcldeveloper
چهارشنبه 31 تیر 1388, 20:36 عصر
فقط بیب می زنه و پنجره modal شده چشمک نمیزنه.
من برنامه نوشته شده با دلفی 2009 را روی XP و Vista چک کردم؛ در هر دو هم بیپ میزنه، هم چشمک.

Delphi-Man
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 10:02 صبح
دستتون درد نکنه جدا خوشحال و امیدوار شدم به دلفی 2009