PDA

View Full Version : مشکل Minimize نشدن و از بین رفتن نماد برنامه در تسکبار

عقاب سیاه
سه شنبه 30 تیر 1388, 13:21 عصر
درود بر همه برنامه نويسان محترم و محترمه
ببخشيد من در دلفي 2009 يک مشکل دارم و هر کاري هم که مي کنم حل بشو نيست!!!!
فقط فرم اول (Main Form) را مي شود به صورت صحيح Minimize کرد و فقط فرم اول در تسکبار نمايان مي شود. همين که فرم اول را Hide کنم و فرم دوم نميان شود برنامه به جاي کمينه کردن در گوشه اي از دسکتاب کوچک مي شود و ديگر در تکسبار نيز نيست البته براي خارج شدنش هم همين مشکل بود که فرم مخفي مي شد ولي اون را توانستم حل کنم
تو را خدا يکي راهنمايي کند.
ببخشيد يادم رفت بگم در دلفي 7 اين مشکل تکسبار نبود يعني وقتي فرم اول Hide مي شد از داخل تکسبار هم مي رفت ولي وقتي فرم دوم نمايان مي شد دوباره مي يامد!ولي مشکل Minimize در دلفي 7 نيز بود.
تازه من می خواهم فرم اول در تسکبار نشان داده نشود(فرم اول صفحه Load برنامه است)

کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک

جواد ملاولی
سه شنبه 30 تیر 1388, 15:26 عصر
سلام. یه کم واضح تر توضیح بدید.

عقاب سیاه
چهارشنبه 31 تیر 1388, 14:33 عصر
ببینید فرم های من یعنی بجز فرم اول نه در تکسبار نمایش داده می شوند و نه Minimize می شوند به جای Minimize شدن در گوشه دکستاپ فرم کوچک می شود!
واضح بود؟؟؟

skflower
یک شنبه 04 مرداد 1388, 08:16 صبح
سلام دوستان. منم همین مشکل رو داشتم ولی حلش کردم. حالا باید تو آرشیو پروژه هام بگردم تا پیداش کنم. اگه محبت کنید یکم شکیبا باشید.
با تشکر

عقاب سیاه
یک شنبه 04 مرداد 1388, 13:06 عصر
درود بر همه
کد زیر را در فایل اصلی نرم افزار بعد از ایجاد اولین فرم ( Application.CreateForm)قرار دادم و مشکل تکسبار حل شد اما هنوز با MINIMIZE مشکل دارم.

Application.MainFormOnTaskBar:=False;

عقاب سیاه
یک شنبه 04 مرداد 1388, 13:09 عصر
ببخشید راستی مشکل اصلی چیه؟
چرا این مشکل پیش میاد یعنی مال نشخه دلفی است؟؟

vcldeveloper
یک شنبه 04 مرداد 1388, 17:49 عصر
http://www.stevetrefethen.com/blog/TheNewVCLPropertyTApplicationMainFormOnTaskbarInDe lphi2007.aspx

عقاب سیاه
شنبه 10 مرداد 1388, 13:31 عصر
خوب ببخشید برای مشکل MINIMIZE چه کار کنم راستی کسی نگفت این مشکل مال چیه؟