PDA

View Full Version : نمایش تاریخ فارسی در گرید ویو

farzaneh.sh
سه شنبه 30 تیر 1388, 14:51 عصر
با شلام..خدمت دوستان..
من داخل دیتابیس (Sql server 2005) یک تاریخ درج می کنم که تاریخ ها به صورت تاریخ شمسی درج می کنم...
حالا در گرید ویو می خواهم این را برگردونم...متاسفانه مشکلی داره اینه که تاریخ را به صورت برعکس نشون میده....مثلا اینجوری 27/04/88 که اصلا خوب نیست...
من چیکار کنم؟
اینو بگم که با یک تگ <"div dir="rtl>سعی کردم گیرید ویو را از راست به چپ کنم..بازم درست نشد...
نمی دونم چیکار کنم...ممنون می شم کمکم کنید...

bahar_engineer
سه شنبه 30 تیر 1388, 15:39 عصر
گرید ویو رو انتخاب کن و از منوی بالا ویژوال استدیو گزینه Format رو بزن

بعد وارد tab TEXT بشو و گزینه ALIGN TEXT رو بزن راست و DIRECTION رو بزن راست به چپ

حتماً درست می شه

مهدی کرامتی
سه شنبه 30 تیر 1388, 16:29 عصر
ستون های گرید شما یک مشخصه دارند بنام DataFormatString. برای بکار گرفتن آن مراحل زیر را طی کنید:

1- با انتخاب گزینه Edit Column از Smart Menu گرید و یا با دابل کلیک کردن بر روی مشخصه Columns در Properties Window پنجره Columns Editor گرید را باز کنید.

2- از لیست ستونها در پنجره فوق (بخش پایین سمت چپ) ستون مورد نظر را انتخاب کنید.

3- در سمت راست پنجره مشخصه HtmlEncode را بیابید و مقدار آن را False کنید.

4- مشخصه DataFormatString ستون فوق را برابر مقدار <span dir='ltr'>{0:G}</span> قرار دهید. ستون مذکور پس از انجام تغییرات فوق در حالت Source View شبیه به این خواهد بود:

<asp:BoundField DataField="YourDate" DataFormatString="<span dir='ltr'>{0:G}</span>"
HeaderText="YourDate" HtmlEncode="False" SortExpression="YourDate" />

توضیح: نحوه نمایش تاریخ ها بخاطر وجود Slash در Browser های مختلف متفاوت است. این DataFormatString با تعیین گرایش تاریخ فوق بصورت چپ به راست رفتار نمایش متن فوق در همه Browser ها را تعیین می کند.

نکته: در صورتی که نوع ستون فوق در جدول مربوطه در دیتابیس DateTime بود و در گرید فقط می خواستید بخش تاریخ (بدون ساعت) تاریخ فوق را نمایش دهید DataFormatString میبایست به شکل <span dir='ltr'>{0:yyyy/MM/dd}</span> می بود.