PDA

View Full Version : کنترل یک دیالوگ ویندوزی توسط دلفی

dark-man
سه شنبه 30 تیر 1388, 19:36 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم در مورد عنوان مشکلی دارم که ممنون میشم راهنمائیم کنید . ببخشید اگه تاپیک در محل نا مناسبی نوشته شده .

برای درک راحت تر موضوع به این لینک مراجعه کنید :

http://ghabz.agri-bank.com

بنده در حال نوشتن روباتی هستم که یک سری عملیات لاگین رو انجام میده . اما برای لاگین به این سایت با این صفحه مواجه میشم که نمی دونم توسط دلفی چگونه به صورت خودکار با فراخوانی آدرس فیلدهای username & password پر شوند و دکمه ok کلیک بشه . می دونم که از طریق windows form api امکان اینکار هست اما چگونه نمی دونم ! ممنون میشم دوستان در این زمینه کمکم کنند . با تشکر

tdkhakpur
سه شنبه 30 تیر 1388, 22:18 عصر
سلام
میتوانید هندل همه کنترلها رو داخل برنامه با استفاده از متد findwindowیا findwindowex پیدا کرده و با استفاده از sendmessage به پنجره یا کنترل مورد نظر هر نوع دستور و خواسته ای را ارسال کنید.

Felony
سه شنبه 30 تیر 1388, 22:44 عصر
سلام
میتوانید هندل همه کنترلها رو داخل برنامه با استفاده از متد findwindowیا findwindowex پیدا کرده و با استفاده از sendmessage به پنجره یا کنترل مورد نظر هر نوع دستور و خواسته ای را ارسال کنید.
این تابع ها برای پیدا کردن اشیائی هست که از Win32 مشتق شدن نه پیدا کردن اشیاء داخل یک صفحه ی اینترنت ( Html یا ... ) این اشیاء هندل ندارن .

فکر میکنم باید از کامپوننت HTTP از سری کامپوننت های Indy استفاده کنید ، تو انجمن در این مورد خیلی بحث شده بگردید پیدا میکنید .

dark-man
چهارشنبه 31 تیر 1388, 07:24 صبح
این تابع ها برای پیدا کردن اشیائی هست که از Win32 مشتق شدن نه پیدا کردن اشیاء داخل یک صفحه ی اینترنت ( Html یا ... ) این اشیاء هندل ندارن .

فکر میکنم باید از کامپوننت HTTP از سری کامپوننت های Indy استفاده کنید ، تو انجمن در این مورد خیلی بحث شده بگردید پیدا میکنید .

ممنون از راهنمائیتون . اما جسارتا" این مطلب رو عرض کنم که فرم لاگینی که بعد از فراخوانی آدرس سایت باز میشه یه فرم ویندوزی هست نه یه فرم html چون اگه html بود من هیچ مشکلی برای کنترلش نداشتم . لطفا" در این مورد راهنمائیم کنید . ممنون میشم اگه نمونه کدی رو جهت درک بهتر در اختیارم بذارید .

Felony
چهارشنبه 31 تیر 1388, 07:36 صبح
ممنون از راهنمائیتون . اما جسارتا" این مطلب رو عرض کنم که فرم لاگینی که بعد از فراخوانی آدرس سایت باز میشه یه فرم ویندوزی هست نه یه فرم html چون اگه html بود من هیچ مشکلی برای کنترلش نداشتم .
اگر منظورتون این عکسی هست که پیوست کردم باید بگم خیر فقط فرمی که این صفحه رو باز میکنه از win32 مشتق شده اون هم چون متعلق به Browser هست و Browser هم یه نرم افزار Win32 ویندوز هست و اشیاء داخلش ( کلید و Edit و ... ) هیچ ربطی به win32 ندارن ، این صفحه یه صفحه ی اینترنتی هست نه یه فرم Win32 .

حتی منطقی هم حساب کنی به حرف من میرسی ، چون اگر win32 بودن اون موقع نباید تحت لینوکس و مک و دیگر سیستم عامل ها این صفحه باز میشد چون اونها win32 نیستن .

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=33680&stc=1&d=1248233476