PDA

View Full Version : سوال: نمایش یک فرم در هنگام کلیک منو

R_Rajaee_Rad
چهارشنبه 31 تیر 1388, 11:00 صبح
سلام.من از vb6 به c#.net 2008 مهاجرت کردم.
و چندتا سوال دارم:
1-چه رویدادی باعث نمایش یک فرم در هنگام کلیک منو میشه
مثلا توی وی بی6 اینطوری بود
form1.show
ممنون

Open-Source
چهارشنبه 31 تیر 1388, 11:07 صبح
مثلا از فرم1 میخوای فرم2 رو باز کنی:

Form2 f = new Form2();
f.Show();
//or
f.ShowDialog();

hozouri
چهارشنبه 31 تیر 1388, 11:12 صبح
ببینید چون زبان های دات نت فریم ورک کد ها و دستورات رو از دات نت فریم ورک می خونند پس این دستورات در هیچ زبانی فرق نمی کنه مگر به دلایل خاص مثل متغیر ها که در وی بی و سی شارپ با هم متفاوت هستند و متد ها به طور کلی دست نخورده باقی ماندند پس متدی که باعث می شه یک فرم نمایش داده بشه :

form1.Show();

یه انتقاد هم داشتم شما گفتید چه رویدادی که این جمله نهایتاً غلط است باید بگید چه متدی یا دستوری.
البته ببخشید از اینکه انتقاد کردم قصد بدی نداشتم فقط خواستم که راه درست رو نشون بدم

reghbali06
چهارشنبه 31 تیر 1388, 11:25 صبح
سلام.من از vb6 به c#.net 2008 مهاجرت کردم.
و چندتا سوال دارم:
1-چه رویدادی باعث نمایش یک فرم در هنگام کلیک منو میشه
مثلا توی وی بی6 اینطوری بود
form1.show
ممنون

روی اون قسمت از منو که میخواهی با کلیک روی اون به صفحه ی دیگه ای بروی دابل کلیک کن تا به محل مربوطه برای کد نوشتن بری و اونجا کد هایی رو که بچه ها گفتن کپی کن

R_Rajaee_Rad
چهارشنبه 31 تیر 1388, 11:25 صبح
ببینید چون زبان های دات نت فریم ورک کد ها و دستورات رو از دات نت فریم ورک می خونند پس این دستورات در هیچ زبانی فرق نمی کنه مگر به دلایل خاص مثل متغیر ها که در وی بی و سی شارپ با هم متفاوت هستند و متد ها به طور کلی دست نخورده باقی ماندند پس متدی که باعث می شه یک فرم نمایش داده بشه :

form1.Show();

یه انتقاد هم داشتم شما گفتید چه رویدادی که این جمله نهایتاً غلط است باید بگید چه متدی یا دستوری.
البته ببخشید از اینکه انتقاد کردم قصد بدی نداشتم فقط خواستم که راه درست رو نشون بدم
آره درسته باید میگفتم متد
ممنون
================================================== ====
ولی برای چی باید از یه واسطه مثل f در اینجا استفاده کنیم؟دلیل این کار چیه؟
در ضمن من دارم یه پروژه کوچولو درست میکنم.اگر به سوالاتی برخوردم توی همین تاپیک مطرح میکنم
دوستانی که حوصله جواب دادند دارند
ازشون پیشاپیش ممنونم

hozouri
چهارشنبه 31 تیر 1388, 12:00 عصر
ببینید دوست عزیز این بر میگرده یک نمونه سازی از شیء.

شما توی سی شارپ می تونید یک فرم داشته باشید و چند بار به طرق مختلف اون رو نمونه سازی کنید.

و وقتی که چیزی نمونه سازی نشده چطور می خواهید از اون شیء استفاده کنید.

البته این هم راه داره با استفاده از Static این امر امکان پذیره مثل MessageBox که این رو خودتون باید زهمت بکشید و بنویسید مثل کد زیر :

public class exam
{
public static void Show()
{
form1 f=new form1();
f.show();
}
}

/////-------------------------------------

و هر جا که خواستید بدونه نمونه سازی ازش بهره ببرید :

exam.Show();