PDA

View Full Version : تغيير فونت تايتل فرم

romixery
چهارشنبه 31 تیر 1388, 17:26 عصر
با سلام
من از كامپوننتهاي Alpha controls 6.40 استفاده مي كنم. آخرين نسخش هست. ولي متأسفانه يه مشكل داره و اونم اينكه با حروف (پژگچ) در كپشن فرم مشكل داره. براي مثال اگر كپشن فرم "پايگاه داده" باشه اون رو به صورت "_اي_اه داده" نمايش ميده. اين مشكل وقتي پيش مياد كه موتور اسكينش رو فعال مي كنيد. اين مشكل در نسخه هاي قبلي "پايين تر از 6.37" وجود نداشت، و فونت كپشن فرم، از روي فونت خود فرم تعيين ميشد. در حالي كه از نسخه 6.37 به بعد اين مشكل وجود دارد. و از فونت استاندارد ويندوز براي فونت كپشن فرم استفاده ميشه.
سؤالي كه داشتم اينه كه چجوري ميشه فونت يا كدينگ كپشن فرم را تغيير داد. مثلاً به Tahoma.
با تشكر

tdkhakpur
چهارشنبه 31 تیر 1388, 20:06 عصر
سلام
نمیدانم شما از چه نوع فرمی استفاده میکنید ولی اگر از فرم استاندارد استفاده کرده باشید فقط فونت مخصوص به فرم میتواند به title فرم شما تاثیر بگذارد.
در مورد حروف شما باید از یک فونت خاص چه در حال تولید نرم افزار و چه در حال اجرای نرم افزار استفاده کنید.

romixery
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 11:35 صبح
سلام. من از فرم عادي خود دلفي استفاده مي كنم. و form style‌ هم نرمال هست. تا جايي هم كه يادمه، فونت فرم هيچ ربطي به فرم خود فرم نداشته. يعني حتي اگه شما فونت فرمتون رو Tahoma كنيد فونت تاتيل فرم ثابته.

اينم عكس قضيه:
http://www.imagehost.ro/pict/231038244a681370b977c.png

حتي تاتيل Message Box‌ها هم همينجوري ميشن.
نظري دارين؟

با تشكر از راهنمايي شما.

p_ooya
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 11:56 صبح
سلام
نمیدانم شما از چه نوع فرمی استفاده میکنید ولی اگر از فرم استاندارد استفاده کرده باشید فقط فونت مخصوص به فرم میتواند به title فرم شما تاثیر بگذارد.
در مورد حروف شما باید از یک فونت خاص چه در حال تولید نرم افزار و چه در حال اجرای نرم افزار استفاده کنید.
ضمن عرض احترام، در حالت عادی این اتفاق نمی افته (دلفی 7 و xp). برای امتحان فونت فرم رو به یه فونت عجیب تغییر بدید و می بینید title بدون تغییر باقی می مونه. این از اون پارامتر هاست که با تنظیمات ویندوز هماهنگه. در یه حالت خاص پیشنهاد شما عملیه. توضیح، در پاسخ به نقل قول پایین.

سلام. من از فرم عادي خود دلفي استفاده مي كنم. و form style‌ هم نرمال هست. تا جايي هم كه يادمه، فونت فرم هيچ ربطي به فرم خود فرم نداشته. يعني حتي اگه شما فونت فرمتون رو Tahoma كنيد فونت تاتيل فرم ثابته.

اينم عكس قضيه:
http://www.imagehost.ro/pict/231038244a681370b977c.png

حتي تاتيل Message Box‌ها هم همينجوري ميشن.
نظري دارين؟

با تشكر از راهنمايي شما.
علیرغم مخالفتی که با نظر جناب tdkhakpur کردم ولی در نهایت جواب ماجرا تا حدودی همینه که دوستمون گفتند :لبخند:. شما اگه از alphaskin استفاده می کنید در بین کامپوننت هاش یه کامپوننت هست به اسم sskinprovider. این کامپوننت nonevisual در برگه alpha tools هست. یدونه از این کامپوننت روی فرم مسئله دارتون قرار بدید، اونوقت همونطور که جناب tdkhakpur گفتند با تغییر فونت فرم، فونت تایتل هم عوض میشه. البته مطلب فوق در صورتی صادقه که شما کامپوننت ها رو به صورت کامل داشته باشید (نمی دونم تو نسخه لایت که رایگانه این اجازه داده شده یا نه).

پ.ن : تجربه شخصی من میگه این alphaskis برنامه رو زیبا میکنه ولی خیلی باگ داره. کافیه یه بار برید تو فروم خودشون ببینید.

romixery
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 12:44 عصر
علیرغم مخالفتی که با نظر جناب tdkhakpur کردم ولی در نهایت جواب ماجرا تا حدودی همینه که دوستمون گفتند :لبخند:. شما اگه از alphaskin استفاده می کنید در بین کامپوننت هاش یه کامپوننت هست به اسم sskinprovider. این کامپوننت nonevisual در برگه alpha tools هست. یدونه از این کامپوننت روی فرم مسئله دارتون قرار بدید، اونوقت همونطور که جناب tdkhakpur گفتند با تغییر فونت فرم، فونت تایتل هم عوض میشه. البته مطلب فوق در صورتی صادقه که شما کامپوننت ها رو به صورت کامل داشته باشید (نمی دونم تو نسخه لایت که رایگانه این اجازه داده شده یا نه).

پ.ن : تجربه شخصی من میگه این alphaskis برنامه رو زیبا میکنه ولی خیلی باگ داره. کافیه یه بار برید تو فروم خودشون ببینید.

سلام. با تشكر از شما، تمام چيزهايي كه گفتين رو من در پست اول ذكر كردم. (از نسخه 6.37 به بعد، فونت تايتل مطابق فونت تايتل ويندوز بررسي ميشه با اين تفاوت كه فونت ويندوز با "پژگچ" مشكلي نداره، و Alpha Skin اين مشكل رو داره.
در مورد باگ داشتن هم بگم كه نسخه هاي قديمي ترش كمتر مشكل داشتن، ولي از نسخه هاي جديد چند ماه پيشش كه به طور كلي موتور اسكينش رو عوض كرده، خيلي باگش زياد شده. با نظر شما موافقم.

تجربه شخصی من میگه این alphaskis برنامه رو زیبا میکنه ولی خیلی باگ داره. کافیه یه بار برید تو فروم خودشون ببینید.
پيشنهاد شما براي جايگزينش چيه، البته بجز VCLSkin. البته خواهشن با دليل مي خوام بگين.
موفق باشين.

p_ooya
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 14:52 عصر
شما اون کامپوننت رو که گفتم روی فرمتون گذاشتید؟ من امتحان کردم و مشکل نداشت. اگه بخوای برات screenshot هم میذارم. راجه به سوال دوم هم اگه شما جایگزینی پیدا کردی به من هم بگو :لبخند:.

romixery
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 17:05 عصر
شما اون کامپوننت رو که گفتم روی فرمتون گذاشتید؟ من امتحان کردم و مشکل نداشت. اگه بخوای برات screenshot هم میذارم. راجه به سوال دوم هم اگه شما جایگزینی پیدا کردی به من هم بگو :لبخند:.
سلام
خوب معلومه كه اين كار رو كرده بودم ديگه. تو پست دومم كه عكس فرم اسكين شده براتون گزاشتم. يعني اينكه از اين كامپوننت استفاده كرده بودم ديگه. شما هم كه ميگي مشكلي نداره، ببينيد نسخه Alpha Skin شما چند از 6.37 بالاتر بود و هيچ مشكلي نداشت، بگين من اشتباه مي كنم. گفتم كه در نسخه هاي قديمي تر اين مشكل وجود نداره. فقط بدي نسخه هاي قديمي تر اينه كه استكينها جديد رو خوب ساپورت نمي كنه.
در مورد جايگزين:
Skin Crafter: كه خيلي ازش خوشم نيومد.
Dynamic Skin: كه تازه گرفتم و دارم تستش مي كنم. از نظر كيفيت شبيه و حتي بالاتر از Alpha Skin‌هستش.
و ....

p_ooya
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 21:19 عصر
والّا راستش چی بگم؟ اول ممنون از بابت پیشنهادات. دوم اینکه من درست نمی دونم ورژن آلفا اسکینم چنده ولی فکر می کنم 6 بتا باشه. سوم هم دوتا عکس تو ضمیمه میذارم که مطمئن شیم :

33808

33809

tdkhakpur
جمعه 02 مرداد 1388, 11:13 صبح
ضمن عرض احترام، در حالت عادی این اتفاق نمی افته (دلفی 7 و xp). برای امتحان فونت فرم رو به یه فونت عجیب تغییر بدید و می بینید title بدون تغییر باقی می مونه. این از اون پارامتر هاست که با تنظیمات ویندوز هماهنگه. در یه حالت خاص پیشنهاد شما عملیه. توضیح، در پاسخ به نقل قول پایین.

سلام
در مورد تغییر فوت- فقط بزرگ شدن اندازه فونت دلیل بر تاثیر فونت انتخابی در فرم نیست بلکه نوع نوشته ها هم جزء فونت به حساب می آیند. ولی کلا در کنترلهای استاندارد ویندوز یک محدوده ثابت برای نوار title در نظر گرفته شده که قابل تغییر نیست البته در حالات خاص مثلا فرمهای شخصی این کار عملی هست.