PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد Crystal Report

Hamedm
سه شنبه 27 بهمن 1383, 14:23 عصر
یکی از خروجی های(چاپ) برنامه من در فایل زیر هست. میخواستم بدونم با کریستال میشه اینجوری خروجی گرفت یا نه.
چون هر یک از اطلاعات در DataBase ذخیره نشده است(فقط نمره در DataBase ذخیره شده است) در روال چاپ تمام محاسبات مانند رتبه در کلاس و مدرسه و میانگین پایه و کلاس و نیز معدل ها و ... انجام شده و در خروجی قرار گرفته و در آخر به چاپگر ارسال شده. یعنی میخواهم اطلاعاتو دستی به Crystal Report بفرستم نه این که این نرم افرزار اطلاعاتو بره از فلان فیلد برداره.

بابک زواری
سه شنبه 27 بهمن 1383, 17:25 عصر
حامد جان هیچ مشکلی نداره اصلا کریستال خوراک همین جور کاراست
شروع کن اگر به مشکلی برخوردی همین جا بگو تا یک کاریش بکنیم.

setarehman
سه شنبه 27 بهمن 1383, 18:31 عصر
بله درسته که با کریستال به راحتی هر گزارشی رو میشه گرفت ولی فکر نمیکم به این سرعت دوستمون بتونه کریستال رو یاد بگیره و کاری رو که میخواد انجام بده شما تو همون وی بی هم میتونید
اطلاعات خود را بهر شکلی که می خواهید روی فرم قرار دهید . در زمان چاپ فرم می توانید سایز صفحه را با استفاده از خاصیت Papersize شی Printer مشخص کنید . برخی مقادیر که می توان برای خاصیت PaperSize تنظیم نمود عبارتند از :
1 : Letter, 8 1/2 x 11 in
8 : A3, 297 x 420 mm
9 : A4, 210 x 297 mm
11 : A5, 148 x 210 mm

Hamedm
سه شنبه 27 بهمن 1383, 19:49 عصر
بله درسته که با کریستال به راحتی هر گزارشی رو میشه گرفت ولی فکر نمیکم به این سرعت دوستمون بتونه کریستال رو یاد بگیره و کاری رو که میخواد انجام بده شما تو همون وی بی هم میتونید

این کار من توی VB انجام نمیشه چون بستگی به رزولیشن مانیتور کاربر داره. بخاطر همین میخواهم از کریستال استفاده کنم. البته اگه بتونم.

موفق باشید و پرتوان :)

بابک زواری
سه شنبه 27 بهمن 1383, 22:20 عصر
من فکر میکنم که بتونی به راحتی این کار رو انجام بدی
و نیز عطف به

بله به راحتی می تونی اینکار را بکنی
در

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?p=109197&highlight=#109197