PDA

View Full Version : سوال: helpprovider

shocraneh
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 19:04 عصر
با وجودی که help رو به برنامم add کردم برای استفاده ازhelpproviderحتما helpnamescape
ازم مسیر می خاد .چه طوری بهش بگم از مسیر پروژه بخونه تا بعد از نصب رو سیستم ها در مسیرای متفاوت مشکل نگیره

shocraneh
شنبه 03 مرداد 1388, 09:12 صبح
یکی نبود جواب بده

Mani_rf
شنبه 03 مرداد 1388, 13:35 عصر
سلام دوست عزیز.
در سورت مسیر ندادن به یک فایل ، مسیر پیش فرضی که در VB.Net در نظر گرفته می شود مسیر اجرای برنامه است اما اگر دنبال مسیر اجرای برنامه می گردی تابع
Application.StartupPath مسیر اجرای برنامه را بر می گرداند و
Application.ExecutablePath هم آدرس کامل فایل اجرایی برنامه بر می گرداند.

حتما می دانی که باید اینجوری ارش استفاده کنی دیگه :

Dim Path as String = Application.StartupPath & "Help.chm"

shocraneh
یک شنبه 04 مرداد 1388, 08:35 صبح
با تشکر
آخه اینجوری بعد از ست آپ کار معلوم نیست برنامه رو رو سیستم مبدا تو چه مسیری نصب می کنن
من هلپ رو که به برنامم add کردم باید یه جوری بهش گفت که تو مسیر پروژه است
حتی pathرو تو لود مقدار دهی کردم و تو helpnamescape بهش دادم می گه باید url باشه ???
رو کار دوستان من دیدم که فقط اسم هلپ رو دادن و مسیر نخواسته????

shocraneh
جمعه 09 مرداد 1388, 22:06 عصر
لطفا دوستان جواب بدن

Hossis
شنبه 10 مرداد 1388, 00:15 صبح
فرقی نمی کنه کاربر تو چه مسیری نصب کند ، هر شاخه ای که فایل اجرائی (exe) شما قرار داشته باشد، فرامین فوق همان مسیر را بر می گرداند و شما باید سعی کنی که فایل اجرائی و فایل راهنما رو هنگام ساخت ست آپ در یک مسیر قرار بدی در این صورت دیگر نگران این نیستی که کاربر کجا نصب بکنه !!!
در دات نت برای تشخیص مسیر برنامه لازم نیست از تابعی مثل app.path استفاده کنی
مثلا اگر برنامه شما در شاخه

c:\programFiles\hekmat\myapp\
نصب شده باشه، مسیر
files\help.chm
برابر است با
c:\programFiles\hekmat\myapp\files\help.chm
امیدوارم به جوابت رسیده باشی

shocraneh
شنبه 10 مرداد 1388, 07:58 صبح
من با این فرامین مشکل ندارم اما گفتم که نمی دونم چرا سیستم من error می ده و می گه حتما url بزار و اون کدها رو در helpprivider قبول نمی کنه حتی مسیر رو هم کامل می خاد و تکه ای که می دم با f1 زدن تو اجرا هیچ اتفاقی نمی افته تازه نصب که بماند الان رو سیستم خودم هم جواب نمی ده

البته من از hpadvanced chm استفاده که وبه help دسترسی دارم ولی می خام با f1 هم دسترسی داشته باشم