PDA

View Full Version : SQl connection

Future
جمعه 02 مرداد 1388, 06:56 صبح
سلام دوستان, من یه package ایجاد کردم به منظور اینکه تمام کلاسهایی که مربوط به فعالیت در مورد دیتابیسم هست رو اونجا منظور کنم. بعدش یه کلاس ایجاد کردم با مشخصات زیر
package Database_PK;
import java.sql.*;

public class Connection_DB {
Class.forName("sun.jdbc.odbc.JdbcodbcDriver");
connection con = DriverManager.getConnection("jdbc:odbc:Furniture", "", "");

ولی وقتی right click که فایل رو کامپایل کنم خطاء میده. ممنون میشم. ممنون می شم اگه اساتیدی که تجربه دارن به من مبتدی کمک کنند.

java.source.ir
جمعه 02 مرداد 1388, 19:06 عصر
سلام
یکی از دلایل به وجود آمدن خطا را می توان در این دید که شما باید برای استفاده از دستورات مذکور از try catch به صورت زیر استفاده نمایید: (یک متغیر سراسری هم به صورت public static Connection link باید تعریف نمایید.)

try {
Class.forName("sun.jdbc.odbc.JdbcOdbcDriver");
link = DriverManager.getConnection("jdbc:odbc:Identify","","");
}
catch(ClassNotFoundException cnfEx){
System.out.println("Unable to load driver");
}
catch(SQLException sqlEx) {
System.out.println("Can not connect to database");
}

کد فوق برای وقتی است که از بانک اطلاعاتی MS Access استفاده می نمایید. اما اگر از بانک اطلاعاتی متفاوتی استفاده می نمایید بهتر است به سایت زیر سری بزنید:

http://www.iranjavaref.ir/

با نهایت احترام
Java Java

Future
شنبه 03 مرداد 1388, 18:45 عصر
سلام دوست عزیز. خیلی خیلی ممنون از لینکهای خیلی مفیدی که در این سایتمی گذارید. راستش من تازه شروع بکار با جاوا کردم. در این مورد هم مطالعه کردم و کلی موضوع دستم اومده. ولی نمی دونم چرا هر کاری می کنم نمی تونم به بانک اطلاعاتیم کانکت بشم. وقتی Right click می کنم تا فایل کامپایل بشه همش خطا میده. ممنون میشم اگه یه نگاهی به این فایل بیاندازید. چراکه بیشتر از یه هفته هست روی این موضوع گیر کردم. خیلی خیلی ممنون.