PDA

View Full Version : درخت BST و فایل

yasi.88
جمعه 02 مرداد 1388, 09:16 صبح
با سلام خدمت دوستان برنامه نویس . یه سوال داشتم و اون اینه که من می تونم یه درخت داشته باشم که در خروج از برنامه ساختار درخت بازم ثابت بمونه؟در عمل همه می دونیم که چون با اشاره گر هست هیچ وقت این اتفاق نمی افته چون ادرسش در حافظه گم می شه ! اما می خوام بدونم اگه یه شرکت به یه درخت نیاز داشته باشه و تعداد نودها هم زیاد باشه باید در حالت ران هر دفعه ما این درخت رو تشکیل بدیم:متعجب:پس زمانی که صرف هر بار خواندن از فایل و ساخت درخت میشه ، کارایی ما رو کم نمی کنه؟:متفکر:

tdkhakpur
جمعه 02 مرداد 1388, 11:24 صبح
سلام
خوب هر کاری یک راهی داره بالاخره این نودها و درخت را باید یک جایی ذخیره کرد تا بازیابی بشود.
ولی نوع کاری که از درخت میکشید را توضیح بدید میتوان پیشنهادی برای سرعت این کار شما داد.

yasi.88
جمعه 02 مرداد 1388, 23:08 عصر
سلام
خوب هر کاری یک راهی داره بالاخره این نودها و درخت را باید یک جایی ذخیره کرد تا بازیابی بشود.
ولی نوع کاری که از درخت میکشید را توضیح بدید میتوان پیشنهادی برای سرعت این کار شما داد.

با سلام .متشکر از اینکه وقت گذاشتید. اما مشکل من این است که چند نوع درخت است:ناراحت:
مثلا یکی مربوطه به کارمندان است و کارمندان نیز تا حدی زیاد هستند و بر اساس میزان حقوق دریافتی در درخت قرار میگیرند. البته این رو نیز بگم که نودها که البته نود نه یه سری اطلاعات مربوط به کارمندان در فایل هست.حال اگر بحث سرعت در میان باشد سرعت اینکه هربار اطلاعات از فایل خوانده شود و درختان(با همان ساختار قبل) ایجاد گردد مطلوب تر است یا اصلا راهی برای نگه داری این درخت وجود دارد ؟پس موسسه ها و شرکت ها برای این ساختار ها چه کار میکنن:متفکر:خواهش می کنم کمک کنید...

tdkhakpur
شنبه 03 مرداد 1388, 12:18 عصر
سلام
شما این کار را باید داخل دیتا بیس انجام دهید یعنب عمل جستجو و تغییرات و ثبترا داخل فایل انجام دهید البته نیازی نیست که همه داده ها را به حافظه بیارید فقط قسمتی از داده یا رکورد را که نیاز دارید استفاده کنید.
این راه کلی همه برنامه هایی هست که برای پردازش سریع داده ها ازش استفاده میکنند.
یک دلیل واضح و روشن برای این کار این هست که ممکن هست قسمتی از داده مثلا یک رکورد توسط کاربری دیگری در مکانی دیگر بخواهد update شود لذا با این کار شما داده های قدیمی دم دست شما خواهد بود و ممکن است با update شما حسابها را بهم بخورد.

yasi.88
شنبه 03 مرداد 1388, 15:40 عصر
سلام
شما این کار را باید داخل دیتا بیس انجام دهید یعنب عمل جستجو و تغییرات و ثبترا داخل فایل انجام دهید البته نیازی نیست که همه داده ها را به حافظه بیارید فقط قسمتی از داده یا رکورد را که نیاز دارید استفاده کنید.
این راه کلی همه برنامه هایی هست که برای پردازش سریع داده ها ازش استفاده میکنند.
یک دلیل واضح و روشن برای این کار این هست که ممکن هست قسمتی از داده مثلا یک رکورد توسط کاربری دیگری در مکانی دیگر بخواهد update شود لذا با این کار شما داده های قدیمی دم دست شما خواهد بود و ممکن است با update شما حسابها را بهم بخورد.
با سلام و تشکر مجدد. حرف شما راجع به به روز شدن اطلاعات جالب و کاربردی بود.و نیاز مارا به کار با فایل ثابت می کرد .اما اگر ما تنها نیازبه یک لیست مرتب از "فقط" حقوق در یافتی کارمندان خواسته باشیم ان وقت کار با فایل ها زمان گیر میشود چرا که با یک عمل پیمایش در درخت مربوطه به هدفمان میرسیم.اصلا میشه به من بگید واقعا موسسه ها یا شرکت ها از درخت برای منظم کردن داده ها استفاده می کنند؟:متفکر: یا اینکه از ساختمان داده های دیگر کمک می گیرند.با تشکر

tdkhakpur
یک شنبه 04 مرداد 1388, 10:24 صبح
سلام
ببینید مطالب موجود در داخل دانشگاه با کار عملی در بازار کار کمی متفاوت هست ولی در مورد خواسته شما باید عرض کنم که عملیات جستجو و استفاده از درختها در کار های بزرگ مثل همان شرکتهایی که شما بیان می کنید اصولا در جاهایی از پروژه استفاده میشود که نیازی به Update نباشد مثلا ساخت کمک فایلها یا help از یک دیتا بیس .به هر صورت شما برای کار و سریعتر کردن ذخیره وبازیابی از روشهای دیگری مثلا مرتب سازی داده ها در حین وارد کردن داده ها باستفاده کنید تا موقع جستجو این سرعت عملیات به حداکثر برسد.
البته نمیدانم شما از چه نوع فایلی برای ذخیره داده هیتان استفاده کنید.

yasi.88
یک شنبه 04 مرداد 1388, 22:23 عصر
سلام
ببینید مطالب موجود در داخل دانشگاه با کار عملی در بازار کار کمی متفاوت هست ولی در مورد خواسته شما باید عرض کنم که عملیات جستجو و استفاده از درختها در کار های بزرگ مثل همان شرکتهایی که شما بیان می کنید اصولا در جاهایی از پروژه استفاده میشود که نیازی به Update نباشد مثلا ساخت کمک فایلها یا help از یک دیتا بیس .به هر صورت شما برای کار و سریعتر کردن ذخیره وبازیابی از روشهای دیگری مثلا مرتب سازی داده ها در حین وارد کردن داده ها باستفاده کنید تا موقع جستجو این سرعت عملیات به حداکثر برسد.
البته نمیدانم شما از چه نوع فایلی برای ذخیره داده هیتان استفاده کنید.
با سلام. من از فایل های باینری استفاده می کنم. ا لبته با پیشنهاد های شما به هدفم رسیدم . ممنون که من رو راهنمایی کردید .