PDA

View Full Version : سوال: تبدیل مدارهای نمایشگر. چگونه ؟

میلاد علوی
جمعه 02 مرداد 1388, 21:00 عصر
آقا یون یه دستگاهی هست که با توجه به مداراتش یک عددی رو در نمایشگر تعبه شده در آن نمایش میده( تقریبا شبیه ماشین حساب) آیا راهی هست که به جای نماش اون عدد در نمایشگر آنرا به کام÷یوتر بفرسته
لطفا ساده و مبتدی کمکم کنید

farzadsw
جمعه 02 مرداد 1388, 23:17 عصر
بله میشه ، باید نوع lcd (نمایشگر ) مشخص بشه .
اگه کاراکتری معمولی (مثلا 2*16) باشه ، باید باس دیتا (چهار تا پایه از lcd) رو به یه میکرو کنترلر دیگه وصل کنید و از طریق اون میکرو کنترلر با کامپیوتر ارتباط برقرار کنید.
اما اگه بتونید خود مدار رو دستکاری کنید و مدار میکرو کنترلر داشته باشه(نوعش مهمه) راحتر میشه این کار رو کرد.

میلاد علوی
یک شنبه 04 مرداد 1388, 23:14 عصر
آقای farzadsw این یه دستگاه است که lcd اون دقیقا عین ماشین حساب و تا 12-13 Digit رو نمایش میده و من فقط می خوام به جای اینکه عدد مورد نظر را در Lcd نمایش بده از پورتهای کامپیوتر مثلا USB به کامپیوتر انتقال بده
لطفا هرچی که لازمه آی سی یا هرچی اطلاعات که لازمه بفرمایید تا من انجام بدم در ضمن ساده و نه با اصطلاحات پیچیده

farzadsw
دوشنبه 05 مرداد 1388, 00:51 صبح
http://img.hisupplier.com/var/userImages/old/tinsharp/tinsharp$126104519.jpg

اگه lcd اون کاراکتری ( مثل شکل بالا ) نباشه، و دقیقا مثل ماشین حساب باشه ، باید مدل lcd دقیقا مشخص بشه تا طبق datasheet و مشخصات پایه ها ، اطلاعات رو ازش بخونیم(توسط میکروکنترلر) و به کامپیوتر بفرستیم. دو تا سوال هم دارم :
1.بورد رو خودتون ساختید ؟
2. میتونید یه تغییراتی رو برد بدید ، مثلا چندتا سیم روش لحیم کنید؟
در کل باید بیشتر توضیح بدید وگرنه جوابها هم ناچارا کلی میشه.

میلاد علوی
دوشنبه 05 مرداد 1388, 21:13 عصر
برد رو خودم نساختم اما میتونم روش لحیم کاری کنم
مدل ال سی دیش عین ماشین حسابه و بغیر از اون عددی که من می خواهم تاریخ و ساعت هم نشون میده
طریقه استفاده از میکروکنترلر رو نمیدونم با اون میکرو کنترلر باید چکار کنم آیا با آزمون و خطا میتونم اطلاعات همون السی دی را به کامپوتر بفرستم به پایه هایی که به شمت ال سی دی رفته باید وصلش کنم به پورت یو اس بی صدمه می تونه بزنه برای خرید اون میکروکنترلر باید چی بگم (مدلش اسمش اصلاحاتش )

میلاد علوی
دوشنبه 05 مرداد 1388, 21:19 عصر
اگه میشه یه قرار fix کنید که همون موقع هردو توسایت باشیم و تبادل اطلاعات کنیم ( لطفا از 20 به بعد چون از 8 صبح تا 8 سرکارم) لطفا ببخشید اگه من تایم گذاشتم

farzadsw
دوشنبه 05 مرداد 1388, 21:57 عصر
تو مرحله اول باید نوع lcd دقیقا مشخص بشه ، مثلا مدلش چیه (پشتش میزنه)، برای چه شرکتیه ، چند تا پایه داره . تا از روی اینا بتونیم دیتا شیتش رو پیدا کنیم (نصف کار همینه!). اگه دیتا شیتش رو داشته باشید که این مرحله منتفیه.
بعد از مرحله اول ، اطلاعاتی که به lcd میره رو با یه سری سیم جداگانه به یه میکرو کنترلر(مثلا Atmega8 یا Atmega16) وصل می کنیم . توسط میکرو کنترلر و دیتا شیت lcd ، این اطلاعات رو می خونیم و از طریق usart داخلی میکروکنترلر این اطلاعات رو به کامپیوتر می فرستیم(پورت سریال) . اگرم خواستید به پورت usb کامپیوتر بفرستید ، کافیه از یه کابل تبدیل سریال به usb استفاده کنید.

*من فردا ساعت 20:30 تو این سایتم.

farzadsw
سه شنبه 06 مرداد 1388, 20:53 عصر
من از ساعت 20:15 تا 9:15 منتظر شما بودم ، وقت من هم زیاد آزاد نیست.
برای این موضوع شما باید با میکرو کنترلر آشنایی داشته باشید ، و از طریق مکاتبه ممکنه به نتیجه نرسید(حداقل سریع) . روش کلی رو هم من گفتم ولی اگه سوال بیشتری دارید پیشنهاد میکنم به فروم iranled برید . اونجا افراد بیشتری هستن که میتونن کمکتون کنن.

میلاد علوی
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 00:16 صبح
با کمال شرمنگی و روسیاهی من الان ساعت 12.5 تونستم بیام تو سایت از راهنماییتون متشکر فردا انشالله مدل ال سی دی رو در میارم و اگه شما اجازه بدید کارمون رو ادامه بدیم