PDA

View Full Version : بانک اطلاعاتی و عکس

saeedzx
شنبه 03 مرداد 1388, 21:21 عصر
سلام دوستان به یک مشکل بر خوردم
ببینین من یک فرم دارم که بانک رو با کد نویس ado به ado شناسوندم حالا
یک CommonDialog1 توشه که عکس رو با هاش انتخاب می کنم اما وقتی من عکسی انتخاب می کنم اتوماتیک مسیر بانک عوض می شه و مسیرش می ره تو قسمتی که من عکس رو انتخاب کرده بود
آیا کسی از دوستان بتونه که مشکل منو حل کنه متشکرم :قلب::قلب:

hossein033
شنبه 03 مرداد 1388, 22:37 عصر
لطفا بگید از چه کدی استفاده کرده اید تا کمکتون کنم :لبخند:

M_P_1374
شنبه 03 مرداد 1388, 22:45 عصر
کلا سورس مربوط به Common dialog و جاهای غیر مهم رو بذارین تا شاید مشکل پیدا شد
انشاالله که میشه

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 04 مرداد 1388, 00:55 صبح
چون تو آدرس دهي بانك از App.path استفاده كرديد.
اشتباهي كه خيلي ها مرتكب ميشن اين هست كه فكر مي كنند App.Path به مسير برنامه اشاره ميكنه در صورتي كه اينطور نيست و App.Path به مسير جاري اشاره ميكنه كه پيشفرضش مسير برنامه هست. حالا شما با Common Dialog مسير رو تغيير ميديد براي همين هم بانك از مسير ديگه خونده ميشه.

براي رفع اين مشكل قبل از فراخواني بانك مقداربرگشتي App.Path رو تو يه متغير قرار بديد و اون متغير رو به عنوان آدرس بانك درنظر بگيريد. اينطوري ديگه تغيير نميكنه.

موفق باشيد/

sohrab o
یک شنبه 04 مرداد 1388, 03:48 صبح
بهتره در اول برنامه مسیر جاری را داخل متغیری ذخیره کنید و در طول برنامه از اون استفاده کنید

saeedzx
یک شنبه 04 مرداد 1388, 11:59 صبح
سلام دوستان
از اینکه این همه راهنمایی کردید خیلی متشکرم
خوب شما نمی تونید یک سورس بهم بدید که بانک رو توی خودش باشه و عکس هم بتونیم انتخاب کنیم ؟

sohrab o
یک شنبه 04 مرداد 1388, 14:08 عصر
.... که بانک رو توی خودش باشه ......

متوجه این قسمت نشدم،میشه 2 باره کامل و ساده توضیح بدید؟!!!!!!!!!!!!

saeedzx
یک شنبه 04 مرداد 1388, 14:38 عصر
منظورم اینکه بانک در همان کنار برنامه باشد تشکر

sohrab o
دوشنبه 05 مرداد 1388, 01:47 صبح
اصلا اگه بانکت SQL باشه دیگه این مشکلو نداری

alihusen
چهارشنبه 25 اسفند 1389, 21:17 عصر
جستجو کنم نه اينکه اون کلمه اول نوشته باشه . اين کلمه ممکنه وسط هم نوشته شده باشه به این گونه
1=3
4=7
5=9
درحالت که من 3رونویشتم برای من 1 بیاری کمک کمک[/QUOTE]

S-Shadkaman
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 10:35 صبح
شما می تونید بانکتون رو یک پوشه قبل برنامتون کپی کنید و در قسمت کانکشن بانک با برنامه،دستور \\.. را وارد نمایید. این دستور به برنامتون می فهمونه که بانکتون همیشه یه پوشه قبل برنامتونه.

M_Maskout
یک شنبه 29 اسفند 1389, 11:33 صبح
چون تو آدرس دهي بانك از App.path استفاده كرديد.
اشتباهي كه خيلي ها مرتكب ميشن اين هست كه فكر مي كنند App.Path به مسير برنامه اشاره ميكنه در صورتي كه اينطور نيست و App.Path به مسير جاري اشاره ميكنه كه پيشفرضش مسير برنامه هست. حالا شما با Common Dialog مسير رو تغيير ميديد براي همين هم بانك از مسير ديگه خونده ميشه.

براي رفع اين مشكل قبل از فراخواني بانك مقداربرگشتي App.Path رو تو يه متغير قرار بديد و اون متغير رو به عنوان آدرس بانك درنظر بگيريد. اينطوري ديگه تغيير نميكنه.

موفق باشيد/
برعکس، App.Path دقیقاً اینجو مشکلات رو حل می‌کنه، در واقع اگر شما مسیر رو در یک متغیر سراسری قرار بدین، عملاً دوباره کاری کردین. چون این مسیر در هر زمان در خاصیت Path از شیء App، قابل دسترسی هست.
برنامه ضمیمه، این موضوع رو قطعاً اثبات می‌کنه.
از App.Path تو مسیر دهی فایلتون استفاده کنید و با خیال راحت هر چقدر دوست دارین پنجره دریافت عکس رو باز کنید.
پیشنهاد می‌دم تاپیک آموزشی زیر رو که توسط kitcat_m18 (http://barnamenevis.org/member.php?139522-kitcat_m18) ایجاد شده حتماً ببینید:
http://barnamenevis.org/showthread.php?277246-تغییر-نکردن-مسیر-App.Path-در-هنگام-استفاده-از-CommonDialog