PDA

View Full Version : سوال: مختصات

ali-software
یک شنبه 04 مرداد 1388, 14:53 عصر
ببینید من در یک لیبل مختصاتی که جای موس هست را پیدا می کنم ولی وقتی موس روی یک picturebox باشد مختصات picturebox فقط گذاشته می شود.

M_P_1374
یک شنبه 04 مرداد 1388, 15:34 عصر
توی MouseMove مقدار متغیرهای X,Y رو بدست بیارین و قرار بدین این که دیگه کاری نداره که

amirrezan
یک شنبه 04 مرداد 1388, 15:51 عصر
من که تست کردم درست کار می کنه

Private Sub Picture1_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Caption = "X= " & X & " , Y=" & Y
End Sub

sohrab o
یک شنبه 04 مرداد 1388, 17:02 عصر
توی MouseMove مقدار متغیرهای X,Y رو بدست بیارین و قرار بدین این که دیگه کاری نداره که

منظور دوست عزیزمون این نبود،شاید منظورشونو بد بیان کردند،
ایشون میخوان وقتی روی فرم حرکت می کنند مقدار X,Y را داشته باشند ولی زمانی که روی PictureBox حرکت میکنند کدی که در MouseMove فرم نوشته شده دیگه جواب نمیده

sohrab o
یک شنبه 04 مرداد 1388, 17:18 عصر
شما دوست عزیز هم میتونید مختصات PictureBox و بدست بیارید بعد با مختصات جاریتونو ( مختصات روی PictureBox) با مختصات PictureBox جمع کنید.این یک راهیه که من انتخاب کردم شاید و حتما راههای دیگه ای هم هست.
موفق باشید/

M_P_1374
یک شنبه 04 مرداد 1388, 18:14 عصر
Private Sub Form_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Me.Caption = "X: " & X & " , Y: " & Y
End Sub

Private Sub Picture1_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Me.Caption = "X: " & X + Picture1.Left & " , Y: " & Y + Picture1.Top
End Sub

sohrab o
یک شنبه 04 مرداد 1388, 18:21 عصر
Private Sub Form_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Me.Caption = "X: " & X & " , Y: " & Y
End Sub

Me.Caption = "X: " & X + Picture1.Left & " , Y: " & Y + Picture1.Top
End Sub

با تشکر از دوست عزیز
دقیقا روشی که بنده مورد نظرم بود ایشون زحمت نوشتنشو انجام دادند.فکر کنم دیگه مشکلی باقی نمیمونه!!!!
موفق باشی/