PDA

View Full Version : تغییر آیکن

Nariman619
یک شنبه 04 مرداد 1388, 14:51 عصر
سلام دوستان.من یک فایلی رو با برنامه خودم ریسورس کردم و از یک OCX برای تغییر آیکن فایل ریسورس شده استفاده کردم.اما این فایل ReplaceIcon.ocx ویروسی هست و نمیشه کاریشم کرد.از بین شما دوستان کسی این Ocx رو داره که ویروسی نباشه...یک سوال دیگه داشتم اونم این هست که چکار کنم وقتی فایلی رو ریسورس کردم و از طریق برنامه ساختمش در کنار همون برنامه اصلی خودم ایجاد بشه؟

ممنون از همه دوستان :لبخندساده:

sohrab o
یک شنبه 04 مرداد 1388, 16:07 عصر
چند نصیحت دوستانه :
- سوالات کمی گنگ بود ، مخصوصا سوال آخر
- اگه بتونی نمونه بزاری بهتره که دوستان و بنده می تونم راحت تر و سریع تر کمک کنیم
- اگه هر سوالتو در یک تاپیک بزاری سریعتر به جواب می رسی
- عنوان تاپیکت اصلا به سوالاتت نسبت نداره واسه همین بعدا برای دوستان در جستجو اشکال پیش می آد
- سوال دومتو 2باره مطرح کن تا جواب بدم
ممنون

butterfly8528
یک شنبه 04 مرداد 1388, 17:47 عصر
اما این فایل ReplaceIcon.ocx ویروسی هست و نمیشه کاریشم کرد.از بین شما دوستان کسی این Ocx رو داره که ویروسی نباشه

دوست عزیز مشکل از این OCX نیست . بلکه آنتی ویروس ها این OCX را به خاطر عملکردش ویروس میشناسن .

یک سوال دیگه داشتم اونم این هست که چکار کنم وقتی فایلی رو ریسورس کردم و از طریق برنامه ساختمش در کنار همون برنامه اصلی خودم ایجاد بشه؟

Dim c() As Byte
c = LoadResData(101, "CUSTOM")
Open App.Path & "\FileName.exe" For Binary As #1
Put #1, , c()
Close #1

موفق باشی .

Nariman619
یک شنبه 04 مرداد 1388, 19:33 عصر
ممنون که سوال بنده رو جواب دادین ! حالا برای تغییر آیکن باید چکار کنم؟ OCX که ویروسی هست...:اشتباه:

sa.mousavi
دوشنبه 05 مرداد 1388, 00:19 صبح
butterfly8528 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=75627) عزیز گفتند که! ویروس یاب به خاطر عملکرد این فایل بهش گیر می ده. یعنی اگه یه OCX دیگه هم پیدا کنی که همین کارو انجام بده، بعید نیست که ویروس یاب به اونم گیر بده.

sohrab o
دوشنبه 05 مرداد 1388, 00:27 صبح
آره از kewButton.ocx هم به اشتباه خطا گرفته میشه.اما به نظرم اگه از Avira استفاده کنی مشکلی نداره

Nariman619
دوشنبه 05 مرداد 1388, 21:20 عصر
ممنون دوستان ! حالا شما سورسی یا چیزی ندارید که از OCX استفاده نشه تا آنتی گیر نده؟

HjSoft
دوشنبه 05 مرداد 1388, 21:48 عصر
آره از kewButton.ocx هم به اشتباه خطا گرفته میشه.اما به نظرم اگه از Avira استفاده کنی مشکلی نداره
جالبه من از Avira جديد كه استفاده ميكنم بازم همين مشكل رو داره ، فقط تنها راهش اينه كه تو توضيحات نصب بنويسيد ، فايل رو Exception كنند .

Nariman619
سه شنبه 06 مرداد 1388, 09:49 صبح
یکی از دوستان هم گفته بودند که بدون ocx هم میشه این کار رو انجام داد ! شما نمیدونین چطوری هست؟

HjSoft
سه شنبه 06 مرداد 1388, 15:17 عصر
درسته ، از آقاي MBT بخواين ، ايشون قبلا يه برنامه به نام دقيقا Icon Changer گذاشته بودن .

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 06 مرداد 1388, 17:17 عصر
شما مي تونيد از خود فايل ريسورس هم به عنوان آيكن برنامه استفاده كنيد.
البته براي اين كار نياز به برنامه نويسي در اون فايلي كه ريسورس كرديد و مي خواين آيكنش رو تغيير بديد داريد. پس اگر اون فايل رو خودتون با VB درست كرديد مي تونيد از اين روش استفاده كنيد.
آموزش تصويري (http://www.vbforums.com/showthread.php?t=432036)