PDA

View Full Version : کتابخانه الکترونیکی

neda_n
یک شنبه 04 مرداد 1388, 18:10 عصر
با سلام
من در برنامه نویسی خیلی مبتدی هستم . یک برنامه دارم می نویسم که یک مشکلی دارم . اگر میشه کمکم کنید . یک کتابخانه الکترونیکی است که در پورتال یک سازمان است .برای فرم عضویت می خوام وقتی کاربر مشخصات رو وارد کرد سیستم یک شماره عضویت بهش اختصاص بده .برای ریختن در دیتا بیس این کد رو نوشتم:
SqlDataSource1.InsertCommand = "INSERT INTO Member( Member_Name,Member_LastName,Member_Tel,Member_Emai l,UserName,PassWord,Member_Unit) VALUES("+ tb_name.Text+","+tb_family.Text+","+tb_tel.Text+","+tb_email.Text+","+tb_username.Text+","+tb_pass.Text+","+tb_unit.Text;
SqlDataSource1.DataBind();
ولی برای نمایش شماره عضویت نمی دونم چی کار کنم ؟
لطفا اگر میشه کمکم کنید . اگر کسی برنامه کتابخانه داره بهم بده ممنون می شم.

روح اله معینی زاده
یک شنبه 04 مرداد 1388, 18:23 عصر
سلام
اين مي‌تونه يه راه‌حل باشه.
شما ابتدا اطلاعات ايشان را در بانك خودتون ثبت كنيد. در همان جدولي كه اين اطلاعات را هم وارد مي كنيد، يه فيلد در نظر بگيريد كه براي شماره عضويت باشه و نوع آن هم Auto Increament باشه. سپس وقتي اطلاعات ثبت شد، دوباره با يه پرس‌وجو اطلاعات را مجدد از بانك بخونيد و به ايشان در صفحه‌اي مثلاً جديد، نشان دهيد كه اطلاعات شما با موفقيت ثبت شد و شناسه شما از اين به بعد فلان شماره است.

باز هم من چون زياد وب كار نكردم، راه‌حل‌هاي بهتر را به عهده‌ي دوستان مي گذارم.
با تشكر - روح اله

neda_n
یک شنبه 04 مرداد 1388, 19:24 عصر
با تشکر از جواب شما . من هم همین کاری را که شما گفتید انجام دادم و فیلد شماره عضویت را در دیتا بیس identity تعریف کردم ولی نمی دونم کدی را که مربوط به نمایش شماره عضویت هست را چه جوری بنویسم.

روح اله معینی زاده
دوشنبه 05 مرداد 1388, 08:33 صبح
سلام مجدد
اين كه نبايد زياد مشكل باشه. با يك پرس‌وجو اطلاعات را بخوانيد مثلاً

SELECT * FROM mytable WHERE myname=x AND myfamily=y ...

قسمت شرط ديگه به خودتون بستگي داره كه چه طور اطلاعات رو مقداردهي كنيد كه فقط يك نتيجه برگردونه و اون هم همين كسي باشه كه الان داره ثبت نام كنه و تكراري در نياد.
حالا مي خواهيم اطلاعات به دست آمده از پرس‌وجوي فوق رو در يك صفحه جديد نمايش بديد. براي اين كار از قبل يك صفحه طراحي كنيد و محل‌هايي رو كه قراره اطلاعات داخلش نشان داده بشه رو مثلاً با Lable پر كنيد. حالا بر اساس اطلاعات فوق اونا رو پر كنيد.
مثلاً

lbl_id.text = dataset1.table[0].Rows[0]["myid"].ToString()
...

كه البته در كد فوق به جاي myid بايد اسامي فيلدهاي جدول خودتون رو بنويسيد.

اين يه راه حل بود كه حتماً راه‌حل‌هاي بهتري هم وجود داره و اون استفاده از Ajax است كه من چون كار نكرده‌ام نظر خاصي هم ندارم.

يك چيزه ديگه كه الان به ذهنم رسيد اين كه در همان صفحه‌اي كه اطلاعات را مي گيريد، در انتهاي صفحه يه جدول طراحي كنيد كه اطلاعات رو نشون بده. حالا تا وقتي كه اطلاعات رو كاربر داره وارد مي كنه اون رو مخفي كنيد (visibility = false)، بعد از ثبت نام، اطلاعاتي رو كه طي پرس‌وجوي فوق به دست آورديد، درون جدول بريزيد و بعد آن را از حالت مخفي در بياوريد و نمايش دهيد.

دوستان ديگه هم راه‌حل بهتري اگه به نظرشون مي رسه بدن، چون من وب كم كار كردم و كارم فقط در حد پروژه دانشگاهي بوده.

با احترام- خدانگه‌دار