PDA

View Full Version : سوال: رمزنگاری xml

moferferi
یک شنبه 04 مرداد 1388, 19:25 عصر
سلام.
من یه فایل xml دارم که درون اون یه کلید به نام password هست .چطور میتونم کاری کنم که مقدار اون به صورتی وارد شه که کاربر نتونه بخونه و یا بفهمه

mehdi.mousavi
دوشنبه 05 مرداد 1388, 17:00 عصر
سلام.
من یه فایل xml دارم که درون اون یه کلید به نام password هست .چطور میتونم کاری کنم که مقدار اون به صورتی وارد شه که کاربر نتونه بخونه و یا بفهمه

سلام.
من فرض می کنم که از خودتون این سوال رو ابتدا پرسیدید که "آیا اصلا نیازی به نگهداری کلمه عبور در فایل XML، هست؟" و پاسختون به این سوال مثبت بوده...

در اینصورت، اگر نیازی به برگردوندن کلمات عبور ندارید، جای اینکه خود کلمه عبور رو بصورت Clear یا Encrypt شده در فایل XML نگهداری کنید، بهتره تا Hash اونو پس از تبدیل به Base-64 در فایل XML قرار بدید. این، مطمئن ترین روش برای محافظت از کلمات عبور مورد نظرتون هست چون با هیچ روشی نمیشه اونها رو برگردوند. (البته که فرض رو بر این گذاشتم که از Salt Value استفاده خواهید کرد).

اما اگر باید اونها رو به هر دلیلی از حالت رمزگشایی خارج کنید، می تونید با استفاده از ابزارهای موجود (در هر زبان برنامه نویسی و محیط اجرایی) و توسط *الگوریتمهای استاندارد* کلمه مورد نظر رو قبل از قرار دادن در فایل XML به صورت رمز در بیارید و سپس اونو به Base-64 تبدیل کرده و بعنوان Content در Element مورد نظر خودتون قرار بدید.