PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد برنامه نگهداری و تعمیرات؟!

ali190
دوشنبه 05 مرداد 1388, 12:20 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من مکلم رو تو فایل نمونه گذاشنم.اگه میشه مشکلم رو حل کنید.ممنون و متشکر

bita_ziba77
سه شنبه 06 مرداد 1388, 11:05 صبح
با سلام
دوست عزيز شما چون مشغول تهيه برنامه PM هستيد پيشنهاد مي كنم به سايت زير رفته و نرم افزار Cwork كه تحت اكسس مي باشد را نسخه رايگان آن را دانلود نماييد.

www.cworks.com.my

اين نرم افزار خيلي از مشكلات شما را پاسخگو خواهد بود.

با تشكر

ali190
سه شنبه 06 مرداد 1388, 12:57 عصر
دوستان اگه میشه کمک کنندد

ali190
سه شنبه 06 مرداد 1388, 18:09 عصر
يعني هيچ راهي واسه اين مشكل نيست؟!!!!!!!!:افسرده::گریه:

nabeel
سه شنبه 06 مرداد 1388, 18:59 عصر
سلام ali190

واقعیتش اینه که این چندیمن باره که اومدم و به این پست سر زدم تا کمکتون کنم , ولی دوست من

هر وقت فایل ارسالیتون رو باز میکنم , به کل پشیمون میشم ! دلم نیومدم چیزی ننویسم تا لااقل یا به پاسخدهی امیدوار بشی و یا به کل ناامید

جهت حل یک مشکل نرم افزاری علاوه بر دانش کامپیوتری , لازمه که خود برنامه نویس هم آشنایی کافی با مبحث مورد نظر داشته باشه پس اگه خیلی از دوستان این فروم نتونن به شما کمک کنن دال بر نخواستن نیست , اون رو حمل بر عدم اطلاع از مبحث پیش رو بدونید .

ای کاش شما لااقل دو قدم رو خودتون میرفتید , بعد درخواست کمک میکردید

فایل شما هیچ نشانی از یک سیستم PM نداره . ( به جز یک جدول )

در واقع نمونه فایل ارسالی شما یک بخش و درخواستتون 99 بخش مابقی هستش

برای سئوال شما فقط یک راهنمایی میکنم : برای هر کدوم یک سرویس مادر تعریف کن و تمامی سرویسهای زیر مجموعه رو منوط به عدم قرار گرفتن سرویس مادر در داخل لیست PM ماشین قرار بده . ( رابطه بین سرویس مادر و مابقی سرویسهای مربوطه رو از طریق کدینگ انجام بدید )
به مثال زیر دقت کن :
تعویض بلبرینگ : 1
روغنکاری بلبرینگ 1-1
تست لرزش بلبرینگ 1-2
و ....

با تعویض یک بلبرینگ عملاً دو فعالیت دیگه و دوره زمانی اونها ریست میشه .

توجه و یادآوری : راه حل فوق رو شخصاً قبول ندارم چرا که با بنیان درخواستتون مشکل دارم !

در اغلب شرکتها تعویض در قالب EM و PM و یا همون Predective Maintenance انجام میشه و نه Preventive Maintenance . البته روش و الگوی کلی به سیاستهای کلی شرکت شما بستگی داره در اینجا نیازی به بحث دیده نمیشه . و بهتر در فرومهای صنایع به دنبال یک الگوی مناسب جهت فعالیت خودتون باشید و در نهایت اون رو به حیطه برنامه نویسی وارد کنید .

روش پیشنهادی شما چندان منطقی نیست , معمولاً تعویضها در صورت نیاز هستش , مگر در صنایع خاص که الزامی در خصوص تعویض در فواصل زمانی مشخص وجود داره . به بیانی دیگه شاید چیزی به اسم تعویض وجود نداشته باشه و عنوان اون بازید و تعویض در صورت نیاز بوده باشه , که در این حالت دو سرویس دیگه هم همچنان باید در داخل لیست گنجونده بشن !!

موفق باشید

ali190
سه شنبه 06 مرداد 1388, 21:53 عصر
«ن اين فايلو فقط بصورت نمونه گذاشتم اگر شرطي كه ميخوام برقرار شد بعدش گسترشش ميدم

ali190
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 08:39 صبح
نمیشه توی کوئری یه شرط خاص گذاشت؟

ali190
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 15:25 عصر
يعني سئوال من اينقدر سخته ؟ تورو خدا يكي كمكم كنه.......................................:گر یه::گریه::گریه::گریه::گریه::گر یه::گریه::گریه::گریه::گریه::گر یه::گریه::گریه::گریه::گریه::گر یه::گریه::گریه::گریه::گریه:

مشتاق یادگیری
جمعه 09 مرداد 1388, 01:57 صبح
با سلام
دو ست عزيز با عرض پوزش فكر مي كنم به جاي فقط تكرار سوال اگر به جواب دوست بزرگوار نبيل
توجه و دقت مي كرديد تا حالا جواب كامل گرفته بوديد اگر خودتان با كوري انجام دهيد و مشكل پيدا كنيد دوستان حتما آن مشكل مطرح شده را برطرف مي كنند

ali190
شنبه 10 مرداد 1388, 20:48 عصر
تورو خدا كمكم كنيد......:عصبانی++:

nabeel
شنبه 10 مرداد 1388, 21:14 عصر
سلام

فعلاً این فایل رو داشته باشید , خداییش این جوابی که من به شما دادم فقط جهت رفع تکلیفه و در راستای پافشاری شما . توی سیستم PM اصلاً بر این مبنا کار نمیشه , که شما میخواید کار کنید ( این جواب ارسالی رو از بنیان قبول ندارم , چه در خصوص اصل خواسته و چه در نحوه اجرای اون !! )

در سیستمهای اتوماسیون , کدینگ حرف اول رو میزنه

شما جدول سرویسها رو گذاشتید و یه شرایط خاصی رو برای انتخاب سرویسها تعیین کردید !

سرویسها برای ماشینها تعریف میشن , شما اول زحمت معرفی ماشینهاتون رو بکشید , تا بعد برسید به سرویسها .

سیستم PM یک سیستم کاملاً رابطه ای هستش .

نمونه تصویر بخش معرفی ماشین آلات موجود در یکی از سیستمهای PM هستش که در گذشته طراح کردم .

34389
34388

موفق باشید

ali190
یک شنبه 11 مرداد 1388, 08:17 صبح
سلام جناب nabeel
شما این نحوه تعریف سیستم pm بنده رو بذارید به حساب کم تجربگی و نداشتن اطلاع کافی از این سیستم.شاید واسه اینکه من در اول راهم.اگر میشه لطف کنید و منت بر سر من بذارید و یه برنامه pm تحت اکسس رو برام بذارید.اگر میشه آدرس email خودتونو هم بمن بدید.متشکرم
milad_nikooei@yahoo.com

nabeel
یک شنبه 11 مرداد 1388, 17:22 عصر
سلام ali190

در خصوص ارائه نمونه , متاسفانه این امکان وجود نداره ولی bita_ziba77 در پست شماره 2 لینک لازم رو قرار داده بودن .
در خصوص ایمیل من هم npm_mail هستش ( یاهو ) ولی متاسفانه با توجه به شرایط فعلی سایت یاهو , زیاد به اون مراجعه نمی کنم برای همین هم در حال حاضر راه ارتباطی مناسبی نیست .

موفق باشید

ali190
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 20:32 عصر
يعني اين سئوال اينقدر سخت بود؟

amir4_1363
شنبه 17 مرداد 1388, 13:43 عصر
دوست عزیز این pm که شما دارید میگید من هم تو شرکتی که هستم هست منتها به شکل دیگر البته شما میتوانید اینها را نهایتا با یک ریپورت خروجی بگیرید و یا ان را به اکسل اکسپورت کنید چرا که اون موقع کار برای خودتان هم راحت تر است اگه امکان داره شما نمونه فرم pm که قرار راجع به اون برنامه تهیه کنی رو اینجا قرار بده اون موقع میشه راحت تر کمکت کرد
مثل نمونه ای که برات گذاشتم

ali190
شنبه 31 مرداد 1388, 21:48 عصر
خواهشاً دوستان لطف كنند و يه راه حلي جلوي پاي من بگذارند

ali190
سه شنبه 14 مهر 1388, 12:17 عصر
از طریق کد نویسی هم نمیشه این مشکل رو برطرف کرد؟

ali190
یک شنبه 19 مهر 1388, 11:58 صبح
با سلام خدمت دوستان و بزرگان اکسس
نمیشه از طریق کدنویسی این مشکل رو حلش کرد؟
:متفکر:

ali190
چهارشنبه 22 مهر 1388, 12:04 عصر
نميشه براش يه ما‍ژول تعريف كرد و از اون طريق فرمانهاي مورد نظر رو به كوئري تزريق كرد؟

ali190
سه شنبه 26 آبان 1388, 20:04 عصر
با سلام خدمت اساتيد محترم
اگه ميشه يكبار ديگه به فايل پيوستي يه نگاه بندازيد
شايد راهي باشه.
فايل پيوستي:
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=34015&d=1248682789

ali190
چهارشنبه 27 آبان 1388, 09:44 صبح
آیا میشود از طریق ایجاد یک جدول دیگر و برقرار کردن ارتباط بین آنها به این مهم دست پیدا کرد؟

venus1984
چهارشنبه 27 آبان 1388, 23:49 عصر
باسلام
دوست عزیز مشکل شما تو طراحی اشتباه کوئری بود که در فایل ضمیمه حل شده است:چشمک:

ali190
پنج شنبه 28 آبان 1388, 10:45 صبح
با سلام خدمت دوست عزیز
اگر میشه این سئوال رو یه بار دیگه بخونید.
این کوئری یک مشکل داره اونم اینه که در مورد در 100 ساعت دو سرویس (تعویض قطعه bو تعویض قطعه a) جزو لیست نمی آید درحالی که هردو جزو سرویس های 100 ساعته است(50 مضربی از ساعت100 است.) فکر کنم اینکار خیلی سخت تر از اونی که بشه به این راحتی کار رو انجام دادچون من این سئوال رو فکر خیلی وقته مطرح کرده باشم.

smderfan
جمعه 06 آذر 1388, 16:21 عصر
سلام
جواب سوال شما.

ali190
جمعه 06 آذر 1388, 16:48 عصر
با سلام خدمت استاد گرامی جناب smderfan
از اینکه برای سئوالم وقت گذاشتید ممنونم ولی یه جای کار ایراد دار داره.من اطلاعات جدول رو یکم کم کردم تا زودتر به نتیجه برسید.
وقتی عدد 50 رو میزنم نتیجه درسته ولی وقتی 100 رو واد میکنم هم شستشوی a و هم تعویض a میاد و دقیقاً سئوال و مشکل من همینجاست (وقتی یه قطعه باد تعویض بشه دیگه نیاز به شستشوی اون نیست)
کلاً نتیجه کوئری من باید بر پایه دو قانون بنا بشه:
1- اولین باید قانون مضرب مشیرک رعایت بشه (مثلاً وقتی من 100 رو میزنم در نتیجه کوئری باید تمام مضارب 100 بیاد مثل 50 و 100 نه 200)
2- هرجا که تعویض قطعه a بود تمیزکاری یا شیتشوی اون نباید توی کوئری باشد حتی اگر قانون اول رعایت بشه (یعنی جزو مضرب باشه) و برعکس هر جا هم که شستشو باشه نیاز به تعویض نبایست باشه(یعنی اینکه در کل برای یک قطه خاص هیچ وقت مجاز نیست که شستشو و تعویض با هم در کوئری باشه و با در نظر گرفتن قانون اول و لی قانون دوم حق وتوی قانون اول را دارد).
امیدوارم تونسته باشم مفهم رو رسونده باشم.
باز هم از شما تشکر میکنم.دوباره فایل رو واسه اصلاح آپ میکنم.
کماکان منتظر هستم.ممنون

smderfan
جمعه 06 آذر 1388, 17:05 عصر
سلام
مشکل خیلی ساده هست
چون شما نباید در ورود اطلاعات در قسمت Service از کلمه های شستشو و تعویض استفاده کنید. جهت ورود اطلاعات باید بصورت زیر عمل کنید :

تعویض - قطعه x
شستشوی - قطعه x
اگر دقت کنید متوجه می شوید که نوع خدمات (KindSer) را شستشو و تعویض تایپ کردم ولی سرویس (service) در هر دو فیلد قطعه x است.
مجدداً امتحان کنید.

ali190
جمعه 06 آذر 1388, 17:17 عصر
بله درسته درسته درسته
میشه یکم توضیح بدید که چطوری این مشکل رو حل کردید.(مراحل رسیدن به نتیجه)
آیا این دیتابیس به دوکلمه شستشو و تعویض حساس هست (در طراحی برنامه دو کلمه شستشو لحاظ شده ؟ یا نه اساس کار چیز دیگری است)میشه یکم توضیح بدید.در ضمن من خیلی وقت پیش در مورد append query توی این ساتی پرسیدم و لی دوستان نتونستند در این مورد درک درستی به من بدهند. (خواهشاً مراحل این طراحی رو هم یه توشیح کوچیک بدید)
منظورتون از این کد که تو قسمت ceriteria‌کوئری Find duplicates for Table1 Query چیه؟
ولی خدایی واقعاً‌کف کردم ، از هر کی اینو می پرسیدم فقط من رو پیچوند.
الحق که استادی.جز دعا کردن برای شما و خانواده محترم کاری از دستم ساخته نست.آهان راستی پکیجتون رو میتونم به دیگران تبلیغ کنم.

smderfan
جمعه 06 آذر 1388, 17:40 عصر
سلام
1- در جدول Table1 فیلدی بنام KindSer قرار دادم که نوع خدمات را شامل می شد مانند تعویض، شستشوی و ...
2- یک کوئری از نوع Find Duplicates Query Wizard ایجاد کردم که مواردی که در فیلد Service با هم مشابه هستند را نمایش بده سپس در قسمت کرایتریا کلمه تعویض را قرار دادم تا فقط مواردی را نمایش بده که باید تعویض شوند و اگر شستشو بود نادیده بگیره. (ضمناً در کوئری مورد نظر (Find duplicates for Table1 Query) از کوئری Table1 Query شما استفاده شده است)
3- یک کوئری از نوع Find Unmatched Query Wizard ایجاد کردم که رکوردهایی که در کوئری Find duplicates for Table1 Query وجود داره رو از کوئری Table1 Query نادیده بگیره (منظور کوئری Without Matching Find duplicates است)
4- یک جدول جهت ذخیره نتایج بنام TmpTable1 با همان ساختار Table1 ایجاد کردم.
5- کوئری های Find duplicates for Table1 Query و Without Matching Find duplicates را با کوئری هایی duplicates Add و Without Matching Add به جدول TmpTable1 با Append Query اضافه کردم.
جهت نمایش نتیجه از کوئری Service استفاده نمودم.

جهت اطلاعات بیشتر در موردی کوئری ها می تونید از لینک زیر استفاده کنید:

http://edu.ui.ac.ir/~asemi/Access.pdf؟ (http://edu.ui.ac.ir/~asemi/Access.pdf)

ali190
جمعه 06 آذر 1388, 18:04 عصر
3- یک کوئری از نوع Find Unmatched Query Wizard ایجاد کردم که رکوردهایی که در کوئری Find duplicates for Table1 Query وجود داره رو از کوئری Table1 Query نادیده بگیره (منظور کوئری Without Matching Find duplicates است)

اگر میشه راجع به این مرحله یکم توضیح بدید که هدف از این مرحله چیه .اینو خوب نفهمیدم.
در مورد ان کد :
In (SELECT [service] FROM [Table1 Query] As Tmp GROUP BY [service] HAVING Count(*)>1 ) Or "تعویض"

تو قسمت ceriteria‌کوئری Find duplicates for Table1 Query چیه؟(اگر میشه تابع In رو بگید کارش چیه نه بعدش کل کد رو ترجمه کنید به فارسی)اگر این دوتا رو بگید دیگه تمومه، خیلی قشنگ و قابل فهم توضیح میدید.

در مورد انواع کوئری های اکسس منبع بهتری سراغ دارید (کتاب ، سایت و...) اگر مقاله به فارسی هم که بیشتر این مسئله رو موشکافی کنه عالی میشه
(وقتی پشت تلفن صداتون رو شنیدم خیلی صداتون جوون بود ، میشه بپرسم چطور این هم به اکسس تسلط دارید.من چطور میتونم به اکسس بخصوص کوئری و کدنویسی تسلط پیدا کنم؟)

nabeel
جمعه 06 آذر 1388, 21:12 عصر
سلام ali190

از هر کی اینو می پرسیدم فقط من رو پیچوند

دوست عزیز , امیدوارم مشکلتون به صورت کامل حل شده باشه و دیگه بیشتر از این برای یه مساله پیچیده ( البت از نظر شما ساده ) , کسی شما رو نپیچونه
ضمناً دوست من , بنده در حد توانم به خود شما , هم در پیغامهای خصوصیتون و هم توی فروم کمک کردم , بیشتر از این رو هم مطئناً بلد نیست . به نظر من نیازی به متلک وجود نداشت .
آدم خوب نیست پلهای چوبی و پوسیده پشت سرش رو خراب کنه .

در پست شماره 6 نوشتید

اگر شرطي كه ميخوام برقرار شد بعدش گسترشش ميدم

شما روی یک فونداسیون 1 طبقه نمی تونید برج بسازید . اصول کاری شما فاقد هر کدوم از مبانی اولیه سیستمهای نت هستش
دقیقاً دارید اشتباه میگید , اول یه کم طرح رو روی کاغذ گسترش بدید بعد شروع کنید به ساختن . نگران نباشید کسی از مثال کاملتر شما نسخه برداری نمیکنه , یه کم مثال رو کاملتر میکردید ( البته الان این جمله من رو دال بر این ندونید که در ادامه کمکتون میکنم , متاسفانه پرونده این تاپیک از دید بنده بسته شد و دیگه دیره , بقیه دوستان در خدمت شما هستند )
حتماً یادتون هست , روش تهیه یه آدم !!! رو عرض میکنم که تو دوران بچگی بهمون یاد میدادن !!
چشم چشم دو ابرو , دماغ و دهن یه گردو !!!

در پست شماره 12 خودتون نوشتید

شما این نحوه تعریف سیستم pm بنده رو بذارید به حساب کم تجربگی و نداشتن اطلاع کافی از این سیستم

بنده هم لبیک گفتم , و همین جمله صادقانه شما رو پذیرفتم و ادامه ندادم , نیاز به تحقیق و تفحص وجود نداشت . ولیکن اینجا محل آموزش خود سیستم نت نبود , اگه بود در همون خصوص هم کمکتون میکردم , که البته در ادامه همین کار رو هم برای آخرین بار کردم ! ( گو اینکه همون زمان هم توضیحی دادم که افاقه نکرد )
با تمام این اوصاف هنوز هم راه زیادی نرفتید , دومین دست انداز رو با Query رد بفرمایید تا اگه قافله سر پا بود , برید سر مابقی مسائل ؟ ( البت جدی جدی اولی در مثال موجود در تایپک 25 رد شده !!؟؟ من فکر میکنم دوستمون smderfan بنده خدا رو هم به اشتباه انداختید ! یا اینکه کل سئوال و هدفتون رو عوض کردید !؟ )

آموزش بخش دوم سیستم نت :

یه توضیح ali190 , لطفاً در خصوص مطالب زیر بحث و جدل نکنید , از حوصله بنده خارجه ولی چون میخوام کمکتون کنم , فقط یه توضیح کوتاه میدم و اینکه به هر حال بدهکار خلق ا... که شما هم یکی از اون بندگان شکر گذارش هستید , نباشم !
البته این توضیح مازاد رو میدم چون , بیشتر میخوام بقیه دوستان بدونن که شما چه سئوال ناپخته ای رو مطرح کردید که عملاً خیلی از افراد رو از جواب دادن منصرف میکنه , چرا که واقعاً برای بعضی افراد ( تعدادشون توی همین فروم هم کم نیست ) سخته که جواب یک سئوال اشتباه !! رو به درستی بدن !!!
البته بنده در همین جا پشت دستم رو داغ میکنم تا جواب سوالاتی رو که خود سئوال کننده نمیدونه چی خواسته رو ندم تا آخرش در لفافه متلک نثارم نشه !
یکی از موارد در خصوص سیستم نت فواصل زمانی هستش , الگوریتم و روش مورد استفاده شما در اولین لیست دستور کار شاید !!!!!! مشکلی نداشته باشه ولی به محض اینکه لیست به دفتر فنی برگرده ( اگر در محل کار فرضی شما اینجور جایی وجود داره ! ) مشکل شروع میشه و ظاهراً شما میخواید اون لحظه خودتون به چشم خودتون ببینید که روشتون غلطه , ماشاا... ماشاا.... که توصیه کسی رو هم گوش نمیدید !!! نه در این تاپیک , در همه تاپیکها , رجوع بفرمایید به سوابق .
بعضی مشکلات رو به فراخور سطح فعلی مجلس و با توجه به سطح اطلاعات خودتون که گفتید کم تجربه و دارای اطلاعاتی کم در این حیطه هستید , براتون میگم شاید کارساز شد ( البته شاید هم در جایی کار میکنید که هیچ یک از این مشکلات وجود نداره و مدینه فاضله هستش , ولی باور کنید همیشه چادر روی کعبه هم سر وقت شستشو نمیشه !! ) :
واحد برنامه ریزی فنی ( واحد متولی سیستم نت ) , یک واحد اجرایی نیست و ستادیه و در واقع لیست درخواست کار ارجاعی به واحدهای اجرایی , وحی منزل نیست که اجرا بشه و بیشتر جنبه پیشنهادی داره و غالباً به دلیل عدم همبستگی کامل با بقیه واحدها , پتانسیل مغایرتهای زیادی رو در اجرا داره , در برخی مواقع نیازی به صدور یک سرویس نیست , شما درخواست تعویض یه بلبرینگ رو دادید , سیستم PM شما به دلیل اینکه با سیستم تولید در ارتباط نیست ( گونه ای از IMS نیست ) , خبر نداره که نصف زمانی که گذشته رو دستگاه خوابیده بوده و عملاً زمان مناسبی برای تعویض نیست ( اگه برنامه ریز اصرار کنه , خیالتون تخت باشه جاش پشت در کارخونه هستش , میگید نه , دو سه بار امتحان کنید )

و در برخی مواقع دقیقاً بالعکس , مجری میره بازدید و کار به تعویض میکشه
سیستم نت , یک سیستم پویا هستش و نه اینکه شما یه فاصله زمانی رو تعیین کنید و بقیه برنامه رو بسپورید به دو تا کوری و فکر کنید اوضاع بر وفق مراده .
مجری میره برای تعویض روغن میبینه , آفتابه نداره ( روغن ! )
یک سیستم نت استاتیک , در هر شرکتی محکوم به فنا هستش , هم برنامه و هم برنامه نویس اون ! ( البته برنامه نویس خیلی زودتر چون برنامه معمولاً تا نصب مجدد ویندوز رو سیستم باقی میمونه )
و ..........................................

فعلاً این یک دونه فیلد رو اضافه کنید ( باید اضافه کنید , چاره ندارید , نه اینکه من میگم چون همه اونایی که دو روز با سیستم نت کار کردن میگن ) تا کارتون خیلی سخت تر و اصولی تر از قبل بشه , تا کم کم نوبت به بقیه اون هم برسه
تاریخ انجام آخرین سرویس یه دونه از اون فیلدهایی که شما باید اضافه کنید ( و یا به تعبیر دیگه Benchmarking آغاز برنامه ریزی یک سرویس ) , این تاریخ در واقع بعد از اولین سرویس مشخص میشه , البته شما میتونید در وحله اول و جهت استارت برنامه ریزی اون رو به صورت سوری در برنامه درج کنید ولی بعد از برگشت داده شدن لیست درخواست کارهای نت , باید زمان اجرای واقعی رو ثبت کنید , حالا مجدداً برنامه باید بیاد و بر اساس آخرین زمان و نوع فعالیت انجام شده , فعالیتهای آتی رو برنامه ریزی کنه
به طور مثال شما دو سرویس دارید
اولین شستشوی بلبرینگ در تاریخ 23
تعویض همان بلبرینگ در تاریخ 30 ( طبق پیش بینی )
و دومین شستشوی همان بلبرینگ اول در تاریخ 14 ماه بعد ( فاصله زمانی شستشوها 7 روز فرض شده است که شستشوی در تاریخ 30 رو به دلیل همپوشانی با تعویض , حذف شده فرض میکنیم , روال اتومات این کار فعلاً بماند , بنده برای راحتی شما دستی حذفش کردم )
واحد مجری در روز 23 جهت تعویض میره ( بدون فرض تاخیر !! ) , واحد مجری میبینه , بلبرینگ نیاز به تعویض داره !!! بلبرینگ رو عوض میکنه یعنی فعالیت ثبت شده این خواهد بود , تعویض بلبرینگ در تاریخ 23
خوب بقیه رو شما خودتون دیگه روی کاغذ بنویسید , اگه نوشتید حالا الگوریتم برنامه ریزی رو آپدیت کنید ببیند از توش چی در میاد ...

یه مثال عامیانه میزنم که بدونیم این تفکر در تمامی سطوح جامعه وجود داره
کم اطلاع ترین آدم هم وقتی میخواد پوشال یه دونه کولر رو عوض کنه میگه : نمیخواد پوشال رو عوض کنیم پارسال (تاریخ سرویس قبلی ) عوضش کردم ویا اینکه باید پوشال رو عوض کنیم چهار ساله عوض نشده . ویا گونه ای دیگه :
زن : مرد پوشال کولر رو عوض کن , میگن هر سال باید عوض بشه ( در اینجا میگن رو در واقع واحد متولی نت گفته )
مرد ( مجری ) : چرت گفته , کولر که دو ساله کار نکرده , پوشال رو میشورم ( تغییر نوع عملیات )

ولیکن صحبت پایانی

برنامه نویس کاری نمیکنه , یک سیستم دستی رو به صورت کامپیوتری در میاره , در این حالت یا باید خود برنامه نویس به اون کار مسلط باشه و یا باید یه مشاور خوب داشته باشه , در غیر اینصورت کار پیش نمیره !

ali190 عزیز , سیستمهای نت در نمونه های ساده کارگاهی خودش ( غیر سفارشی ) بین 3 تا 5 میلیون تومان قیمت دارن , اگه قرار بود که این سیستمها رو بشه با ایجاد یه تاپیک توی فروم برنامه نویس ایجاد کرد , که ....

موفق باشی دوست خوب

smderfan
شنبه 07 آذر 1388, 08:39 صبح
اگر میشه راجع به این مرحله یکم توضیح بدید که هدف از این مرحله چیه .اینو خوب نفهمیدم.
در مورد ان کد :
In (SELECT [service] FROM [Table1 Query] As Tmp GROUP BY [service] HAVING Count(*)>1 ) Or "تعویض"

تو قسمت ceriteria‌کوئری Find duplicates for Table1 Query چیه؟(اگر میشه تابع In رو بگید کارش چیه نه بعدش کل کد رو ترجمه کنید به فارسی)اگر این دوتا رو بگید دیگه تمومه، خیلی قشنگ و قابل فهم توضیح میدید.

در مورد انواع کوئری های اکسس منبع بهتری سراغ دارید (کتاب ، سایت و...) اگر مقاله به فارسی هم که بیشتر این مسئله رو موشکافی کنه عالی میشه
(وقتی پشت تلفن صداتون رو شنیدم خیلی صداتون جوون بود ، میشه بپرسم چطور این هم به اکسس تسلط دارید.من چطور میتونم به اکسس بخصوص کوئری و کدنویسی تسلط پیدا کنم؟)

سلام
در فایل پیوست نحوه ایجاد کوئری duplicates بصورت تصویری بیان شده است.
انشاء ا... که مفید واقع شود.

شما بایستی با مفاهیم پایه اکسس آشنا شده سپس بتوانید برنامه بنویسید یعنی بتونید اکسس را لمس کنید و این کار محقق نمی شود مگر اینکه شما آزمون و خطای زیادی داشته باشید. (نمونه های زیادی رو ببینید و سپس بتونید آنها را بکار ببرید)
موفق باشید.