PDA

View Full Version : استفاده از متغیرهایSession در تمام WebApplicationهای ASP.Net

Barbababak
چهارشنبه 28 بهمن 1383, 14:12 عصر
وقتی در یک متغیر دلخواه Session مقداری قرار می‌دم فقط می‌تونم تو همون WebApplication اون رو بخونم و این متغیر تو WebApplicationهای دیگه تعریف نشده هست.
چطور می‌تونم مثل ASP کلاسیک از متغیرهای درون Session در تمام WebApplicationهای سایت استفاده کنم؟
ممنونم

Behrouz_Rad
جمعه 30 بهمن 1383, 17:50 عصر
Session تنها به Web Application جاری اعمال می شود.
برای این منظور از Application استفاده کنید.

kochol
شنبه 01 اسفند 1383, 08:16 صبح
سلام
پس از application در چندتا برنامه هم می شه استفاده کرد.

Behrouz_Rad
شنبه 01 اسفند 1383, 09:08 صبح
بله مسلما.
مثلا به عنوان یک راه غیر استاندارد برای نمایش تعداد افراد بازدید کننده از سایت در فایل Global.asax

omid_Ahmadi
شنبه 01 اسفند 1383, 15:54 عصر
سلام
من جواب سوال Barbababak رو نمیدونم ولی فکر کنم که هر برنامه یه Application State مخصوص به خودش رو داشته باشه و هر کاربر هم در هر Application یک Session State مخصوص به خودش رو داره یعنی اگر چند تا Web Application روی یک سرور در حال اجرا باشد هر کدام یک Application State مخصوص به خود را دارند و هر کاربر که به هرکدام از این برنامه ها متصل باشد یک Session State مخصوص به خودش را دارد

فکر نکنم بتونیم از Application State یک برنامه در برنامه های دیگر هم استفاده کنیم.

Behrouz_Rad
شنبه 01 اسفند 1383, 17:50 عصر
ببینید آقای امید احمدی!
سوال دوستمون خیلی واضح بود و بهش پاسخ مناسب داده شد.
1) سوال: وقتی در یک متغیر دلخواه Session مقداری قرار می‌دم فقط می‌تونم تو همون WebApplication اون رو بخونم؟
جواب: بله. Session ها تنها منحصر به یک فرد هستند.

2)سوال: چطور می‌تونم از متغیرهای درون Session در تمام WebApplicationهای سایت استفاده کنم؟
جواب: برای اینکار، متغیر را در یک Application قرار دهید.

Vahid_Nasiri
شنبه 01 اسفند 1383, 20:10 عصر
ASP.NET provides the following application-state support:
Application-state values that are accessible only from code running within the context of the originating application. Other applications running on the system cannot access or modify the values.
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/cpguide/html/cpconapplicationstate.asp
:)

در ASP.NET به مجموعه‌ی فایلها ، handlers, modules, and code که در *یک* دایرکتوری مجازی (و یا ساب دایرکتوری های آن) قرار می گیرند ، ASP.NET application می‌گویند.

Behrouz_Rad
شنبه 01 اسفند 1383, 20:28 عصر
آقای نصیری بنده فکر می کنم که منظور دوستمون از Web Application، ارجای درخواست خای مختلف به یک Web Application بوده (حداقل تصور بنده که اینچنین بود) وگرنه مسلمه که یک Web Application نمی تونه به Web Application دیگه یا منابع اون دسترسی داشته باشه.
:گیج: با تشکر.

omid_Ahmadi
یک شنبه 02 اسفند 1383, 00:30 صبح
آقای راد به نظر من هم سوال آقای Barbabak واضح بود

وقتی در یک متغیر دلخواه Session مقداری قرار می‌دم فقط می‌تونم تو همون WebApplication اون رو بخونم و این متغیر تو WebApplicationهای دیگه تعریف نشده هست.

چطور می‌تونم مثل ASP کلاسیک از متغیرهای درون Session در تمام WebApplicationهای سایت استفاده کنم؟

در قسمت اول گفتند که در Web Application های دیگر قابل استفاده نیست و در قسمت دوم هم گفتند در در تمام Web Application های سایت قابل استفاده باشد پس منظور آقای Barbabak استفاده از یک متغییر در چند WebApplication بود نه استفاده از یک متغیر در سرتاسر یک Web Application به خاطر همین فکر نکنم هنوز جواب مناسب به ایشون داده شده باشه. مگه اینکه ایشون منظور خودشون رو بد بیان کرده باشند.

Vahid_Nasiri
یک شنبه 02 اسفند 1383, 01:01 صبح
به خاطر همین فکر نکنم هنوز جواب مناسب به ایشون داده شده باشه

ایشون جواب خودش رو گرفت. نمیشه! چون ... به دلایلی که گفته شد. :)

اگر اصرار داره میتونه از اس کیوال سرور برای این منظور و به اشتراک گذاشتن سشن ها بین برنامه های مختلف استفاده کنه.