PDA

View Full Version : گفتگو: تاپیک ویژه ایده ها

vahid_visualbasic
دوشنبه 05 مرداد 1388, 22:47 عصر
سلام دوستان همه ما در حد خود توانایی هایی در برنامه نویسی داریم و هر کس استعداد خاصی برای خودش داره در جهت پیشرفت برنامه نویسی و نرم افزار در ایران یک ایده ه نظرم رسید که خودش ایده های دوستان رو در خود قرار میده من تصمیم گرفتم که تاپیکی ایجاد کنم تا هر کس خیلی ازاد بیاد اینجا و ایده خودش رو به ثبت برسونه و بقیه دوستان برنامه نویس بیان از این ایده استفاده کنن این کار به نفع طرفین هست مثلا من ایده ای رو که خودم در ذهنم هست حالا یا توانایی برنامه نویسیشو ندارم یا حوصلم نمیشه بنویسم ولی در ذهن خودم ایده کار امدی هست اینجا مطرح میکنم دوستان میان ایده هارو میبینن و هر کس برای خودش یک ایده انتخاب میکنه و شروع به کار میکنه من هم خودم از میان ایده های دوستان یک ایده برای خودم انتخاب میکنم. .

من اولین ایده خودم رو اینجا مینویسم

vahid_visualbasic
دوشنبه 05 مرداد 1388, 22:55 عصر
ساخت یک نرم افزار جامع تحت شبکه برای کنترل بر قیمت مشاغل مختلف مثلا این نرم افزار یک سرور مخصوص سوپر مارکت ها داره از پایتخت و قیمت ها در فواصل زمانی معین در سرور به روز شده و کلاینت ها با یک اتصال ساده به سرور از قیمت های اجناس با خبر شده و قیمت های کالاهای خود را به روز میکنند و سرور باید به کالاها و قیمت های کلاینت ها دسترسی داشته باشد برای نظارت این کار برای جلوگیری از تخلف گرانفروشی مشاغل است البته ناحیه ها و شهرستان های مختلف در نرم افزار تعیین میشود .این ظاهر کلی طرح بود که باطن ان خیلی پیچیده تر میتونه باشه. و این طرح به بازرگانی پیشنهاد میشود و پس از قبول طرح عملی میشود.

vahid_visualbasic
دوشنبه 05 مرداد 1388, 22:59 عصر
یک ایده دیگه به نظرم رسید گفتم بگم

همه ما میدونیم اهنگ سازی در ایران این روزها خیلی رونق گرفته البته از طریق استودیو های دیجیتال که معروفترین انها نرم افزار اف ال استودیو هست ولی به دلیل اینکه زبان این نرم افزار انگلیسی هست کاربران زیادی کار کردن ا اون رو سخت میبینن ساخت یک استودیوی اهنگ ساز دیجیتال تمام فارسی ه نظر من هم کمک بزرگی به جامعه موسیقی ایران هست هم جنبه تجاری خوبی میتونه برای برنامه نویس داشته باشه!

sohrab o
دوشنبه 05 مرداد 1388, 23:36 عصر
به نظرم تاپیک جالبیه اما باید بیشتر روش کار کنیم تا پخته تر بشه!
موفق باشید دوستان/

HjSoft
سه شنبه 06 مرداد 1388, 15:42 عصر
خيلي تاپيك جالبيه ، حرف نداره . در اين مورد هم بحث كنيد .
صف نانوايي هاي شلوغ و سيستم خودكار تحويل نان به مشتري
در انجمن هاي الكترونيك هم بحث شده .

mmssoft
سه شنبه 06 مرداد 1388, 16:13 عصر

پیشنهاد خیلی خوبیه. جای بحث داره.

ساخت یک استودیوی اهنگ ساز دیجیتال تمام فارسی ه نظر من هم کمک بزرگی به جامعه موسیقی ایران هست هم جنبه تجاری خوبی میتونه برای برنامه نویس داشته باشه!

این پیشنهاد هم خیلی خوبه ولی به کار خیلی زیادی نیاز داره.

vahid_visualbasic
سه شنبه 06 مرداد 1388, 16:31 عصر
دوست عزیز مختصر میتونید در این مورد توضیح بدین؟؟؟

M_P_1374
سه شنبه 06 مرداد 1388, 16:52 عصر
بهتره چند نفر (یا بیشتر از چند نفر) بیان تجربیاتشونو بذارن وی هم و یه شبه سیستم عامل که حداقل تحت ویندوز باشه رو بسازن
میدونم اینکار فراتر از گفتنه ولی به هیچ وجه غیر ممکن نیست با وی بی میشه از پسش بر اومد

Felony
سه شنبه 06 مرداد 1388, 17:41 عصر
بهتره چند نفر (یا بیشتر از چند نفر) بیان تجربیاتشونو بذارن وی هم و یه شبه سیستم عامل که حداقل تحت ویندوز باشه رو بسازن میدونم اینکار فراتر از گفتنه ولی به هیچ وجه غیر ممکن نیست با وی بی میشه از پسش بر اومد
دوست عزیز تو همین سایت یه جست و جو بکن ببین چقدر از این جور ایده ها هست که به جایی نرسیده ، مثلا ما این کار رو کردیم به چه درد میخوره ؟

mmssoft
سه شنبه 06 مرداد 1388, 18:05 عصر
دوست عزیز تو همین سایت یه جست و جو بکن ببین چقدر از این جور ایده ها هست که به جایی نرسیده ، مثلا ما این کار رو کردیم به چه درد میخوره ؟

من با نظر شما موافقم.

mmssoft
سه شنبه 06 مرداد 1388, 18:07 عصر
شاید این ایده ایده خوبی باشه :
الان بعضی از بانک ها برای ثبت و ضبط اطلاعات در کامپیوتر از نرم افزاری قدیمی و یا نرم افزارهای سیستم عامل DOS استفاده می کنند.
شاید ساخت یک نرم افزار برای بانک ها هم ایده خوبی باشه و هم از مزیت اقتصادی بالایی برخوردار باشه.

vahid_visualbasic
سه شنبه 06 مرداد 1388, 19:12 عصر
دوست عزیز هیچ کاری که نباشه خودش یک پیشرفت و غرور برای برنامه نویسان ایرانی به وجود میاره.

HjSoft
سه شنبه 06 مرداد 1388, 20:28 عصر
نوشته شده توسط SilverSoft
و هيچي كه نداشته باشه ، يه تعامل و همكاري بين اعضا به وجود مياره و همين راه رو واسه ي پيشرفت هاي آينده باز ميكنه .
پس طبق گفته ي شما همگي بشينيم و بگيم ، ما كه به جايي نمي رسيم .............................:متفکر:

Felony
سه شنبه 06 مرداد 1388, 20:43 عصر
دوست عزیز هیچ کاری که نباشه خودش یک پیشرفت و غرور برای برنامه نویسان ایرانی به وجود میاره.

دوست عزیز مثل اینکه زیاد با صنعت نرم افزار هماهنگ نیستی ؟ ما تو هنرستان یه همچین چیزی نوشتیم ، این شبه ویندوز دیگه عادی شده ، چه غروری ؟ اگر قرار بود با شبه ویندوز برای یک کشور غرور آفریده شه تا الان 1000 بار شده بود .

و هيچي كه نداشته باشه ، يه تعامل و همكاري بين اعضا به وجود مياره و همين راه رو واسه ي پيشرفت هاي آينده باز ميكنه .
پس طبق گفته ي شما همگي بشينيم و بگيم ، ما كه به جايي نمي رسيم .............................

تعامل و همکاری فقط با نوشتن یک شبه ویندوز به وجود میاد ؟

من هرچی متنی که نوشتم رو میخونم جاییش رو نمیبینم که معنیش این باشه که بشینید و بگید به جایی نمیرسیم .

بنده میگم اگه قراره کاری انجام بدین یه کار مفید و با ارزش انجام بدین تا برای آینده ی همه ی افرادی که همکاری میکنن مفید باشه ، پس فردا برین یه جا رزومه کاری از شما بخوان اگه بگین نرم افزار شبه ویندوز نوشتم به شما میخندن ، ولی ایده های دیگه مثل اون سیستم خودکار تحویل نان به مشتری نه اونها کارهای بسیار عالی هستند .

M_P_1374
سه شنبه 06 مرداد 1388, 21:10 عصر
1. از ایده های هم انتقاد نکنید
2.بحث و گفتگو در مورد یک ایده خاص را اینجا نکنید و لینک بدین به تاپیکی جداگانه

چون خودم نگاهه انتقاده آمیز به چند ایده دارم قانونه یکو بیخیال
یه تاپیک توی بخش مقالات مرتبط با برنامه نویسی VB (http://www.barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=58) ساختم در همین مورد لینکش هم اینه
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=767036#post767036
اینجا به بحث ادامه بدین نظم تاپیک هم حفظ میشه

vahid_visualbasic
سه شنبه 06 مرداد 1388, 23:37 عصر
من هم به قوانین احترام میگذارم و بحث رو در اینجا خاتمه میدم

hossein033
سه شنبه 06 مرداد 1388, 23:40 عصر
با سلام :

به نظر من هم ایده جالبیه ولی یه انتقاد از دوستان دارم :

چرا به جای این همه جر و بحث یه ایده ( خیلی ساده ) ندادید :عصبانی:

ولی من هم اگه ایده جالبی به نظرم رسید حتما خدمت دوستان عرض می کنم :لبخند:

mmssoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 14:48 عصر
شاید یک بازی فوق فوق گرافیکی با VB یک پیشنهاد سخت و وقت گیر باشه ولی ممکن یک ایده مناسب به نظر بیاد.

sohrab o
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 15:08 عصر

چقدر ناامیدی دوست عزیز؟!!!

HjSoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 15:23 عصر
نه ، ايجاد بازي زياد جديد نيست و به پشتيباني و پشتكار زيادي نياز داره .
آقاي SilverSoft شما هم خيلي تند پيش رفتي ، من اصلا روي اون مبحث سيستم عامل بحث نكردم ، من روي عابر نانوا ( سيستم تحويل نان ) بحث مي كردم .
اين ايده مال سايت eca هست . ( انجمن الكترونيك )
البته شايد بشه با Vb هم راه انداخت .
اينم تصوير سه بعدي و شرح كار اونه :
http://pcmodern.persiangig.ir/image/forum/electronic/projects/Aber%20noonva.jpg

sohrab o
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 15:28 عصر
آقاي SilverSoft شما هم خيلي تند پيش رفتي ، من اصلا روي اون مبحث سيستم عامل بحث نكردم ، من روي عابر نانوا ( سيستم تحويل نان ) بحث مي كردم .
اين ايده مال سايت eca هست . ( انجمن الكترونيك )
البته شايد بشه با Vb هم راه انداخت .
اينم تصوير سه بعدي و شرح كار اونه :
http://pcmodern.persiangig.ir/image/forum/electronic/projects/Aber%20noonva.jpg

به نظرم خیلی جالب بود

mmssoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 18:39 عصر

آیا ساخت یک بازی فوتبال کمی کوچکتر از بازی PES 2009 پشتکار نداره؟ تازه اون هم با VB!!

Felony
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 18:59 عصر
چقدر ناامیدی دوست عزیز؟!!!
بنده ؟ اتفاقا همه بهم میگن زیادی امیدوارم ، در این مورد شما اسمش رو بزارین واقع بین .

آقاي SilverSoft شما هم خيلي تند پيش رفتي ، من اصلا روي اون مبحث سيستم عامل بحث نكردم ، من روي عابر نانوا ( سيستم تحويل نان ) بحث مي كردم

پس طبق گفته ي شما همگي بشينيم و بگيم ، ما كه به جايي نمي رسيم .............................:متفکر:

من هم بر اساس پست قبلی شما که از گفته ی من راجع به طرح شبه سیستم عامل انتقاد کردید پاسخگو بودم .

vahid_visualbasic
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 01:00 صبح
در چت روم های مسنجرهایی نظیر پالتاک یا بیلوکس به دلیل داشتن ادمین و اختیارات بالای ادمین برای اخراج کردن کاربران میبینید که افراد داخل چت روم نظم رو رعایت مکنند چه در صحبت و چه در نوشته های پابلیکشان.

حالا یک سر به چت روم یاهو میزنیم میبینیم هنوز وارد نشده چند پی ام با الفبا و الفاظ بسیار رکیک برای ما باز شد که در اینجا از محتویات ان میگذریم به صفحه پابلیک روم نگاه میکنیم میبینیم باز هم همان حرف ها و الفاظ در حال تکرار هستند توسط افراد مختلف بیکار.... خب چاره چیه؟؟؟ یعنی کار رو به جایی رسوندن این افراد که 70% دختر ها و زن ها از اومدن به این اتاق های بحث و گفتگو خودداری میکنند.

خب ما هم با ازادی در چت روم ها مخالف نیستیم ولی حد اقل در قسمت عمومی روم باید نظم رعایت بشه!!!!!

خب یاهو هم امکاناتی برای برخورد با متخلفین گذاشته ولی در چت روم های ما یک یا دو متخلف نیست که بگیم ریپورتشون رو به یاهو بدیم.

ساخت یک ربات خزنده هوشمند در چت رومهای یاهو حساس به لغات رکیک که ایدی افرادی که از این لغات استفاده میکنن رو در دیتابیس سیو میکنه بعد میاد در فواصل زمانی معین به صورت اتوماتیک به یاهو ریپورت میده و یاهو ایدی ها رو دی اکتیو میکنه.
البته این روبات های یاهو هستن که متن شکایات رو با ای پی و ..... چک میکنن و تشخیص میدن که یک ایدی دی اکتیو شود یا خیر که دور زدن این روبات ها خیلی راحت هست. که در صورت لزوم توضیح بیشتری خواهم داد . در ضمن مخابرات هم باید از این نرم افزار استفاده کنه تا سو استفاده نشه!!!

خلاصه در کل این نرم افزار باعث پاکسازی چت رومهای یاهو از الفاظ رکیک میشه!!!!

M_P_1374
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 01:21 صبح
در چت روم های مسنجرهایی نظیر پالتاک یا بیلوکس به دلیل داشتن ادمین و اختیارات بالای ادمین برای اخراج کردن کاربران میبینید که افراد داخل چت روم نظم رو رعایت مکنند چه در صحبت و چه در نوشته های پابلیکشان.

حالا یک سر به چت روم یاهو میزنیم میبینیم هنوز وارد نشده چند پی ام با الفبا و الفاظ بسیار رکیک برای ما باز شد که در اینجا از محتویات ان میگذریم به صفحه پابلیک روم نگاه میکنیم میبینیم باز هم همان حرف ها و الفاظ در حال تکرار هستند توسط افراد مختلف بیکار.... خب چاره چیه؟؟؟ یعنی کار رو به جایی رسوندن این افراد که 70% دختر ها و زن ها از اومدن به این اتاق های بحث و گفتگو خودداری میکنند.

خب ما هم با ازادی در چت روم ها مخالف نیستیم ولی حد اقل در قسمت عمومی روم باید نظم رعایت بشه!!!!!

خب یاهو هم امکاناتی برای برخورد با متخلفین گذاشته ولی در چت روم های ما یک یا دو متخلف نیست که بگیم ریپورتشون رو به یاهو بدیم.

ساخت یک ربات خزنده هوشمند در چت رومهای یاهو حساس به لغات رکیک که ایدی افرادی که از این لغات استفاده میکنن رو در دیتابیس سیو میکنه بعد میاد در فواصل زمانی معین به صورت اتوماتیک به یاهو ریپورت میده و یاهو ایدی ها رو دی اکتیو میکنه.
البته این روبات های یاهو هستن که متن شکایات رو با ای پی و ..... چک میکنن و تشخیص میدن که یک ایدی دی اکتیو شود یا خیر که دور زدن این روبات ها خیلی راحت هست. که در صورت لزوم توضیح بیشتری خواهم داد . در ضمن مخابرات هم باید از این نرم افزار استفاده کنه تا سو استفاده نشه!!!

خلاصه در کل این نرم افزار باعث پاکسازی چت رومهای یاهو از الفاظ رکیک میشه!!!!

با این یه مورد کاملا موافقم
آخرین باری که به روم های یاهو رفتم پارسال بود که اولین بارم هم بود
برای این رفتم تا یاد بگیرم چجوری وارد یه روم میشن
از اون به بعد تصمیم گرفتم حتی یاهومم رو باز نکنم
واقعا وضع فجیحیه!!!
اگه کسی کار با وینسوک و کد های اینترنتی رو بلد باشه عالیه

butterfly8528
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 02:34 صبح
من هم با طرح بالا موافقم .

اگه کسی کار با وینسوک و کد های اینترنتی رو بلد باشه عالیه

sanaz13x و CrazyFull تو این جور موارد استاد هستن . اگه کمک کنند عالی میشه .

من هم کمک می کنم .

mpmsoft
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 10:17 صبح
به نظر بنده هرکسی یک ایده ای داره و این باعث پراکندگی مطالب می شه

در کل فکر می کنم این بخش کارا نباشه
کمی به مطالب نگاه کنید ببینید که مطالب در حال پراکندگی هست (هرکسی یه چیزی می پرسه)

شما می تونید یک صورت مسئله عنوان کنید و اساتید نظرات و ایده هاشونو مطرح کنند

در مورد نرم افزار موسیقی بزارید یک سوال بپرسم :
خوب الان نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار وجود داره چرا شما هم نمی نویسید ؟

امروزه نرم افزارهای بیسیار کارآمدی تو این زمینه وجود دارند.ما باید همیشه به دنبال ایده های جدید باشیم نه کاری که آماده شده و در حال اجراست بیایم یکی از روش بزنیم (این هیچ جذابیتی نداره)

mmssoft
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 10:25 صبح

امروزه نرم افزارهای بیسیار کارآمدی تو این زمینه وجود دارند.ما باید همیشه به دنبال ایده های جدید باشیم نه کاری که آماده شده و در حال اجراست بیایم یکی از روش بزنیم (این هیچ جذابیتی نداره)

کاملا با نظریه شما در این مورد موافقم. اگه هر کس هر ایده ای رو که خواست بده یک وضعیت بدی پیش میاد که اسمش اینه : هرکی هرکی

vahid_visualbasic
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 12:46 عصر
به نظر بنده هرکسی یک ایده ای داره و این باعث پراکندگی مطالب می شه

در کل فکر می کنم این بخش کارا نباشه
کمی به مطالب نگاه کنید ببینید که مطالب در حال پراکندگی هست (هرکسی یه چیزی می پرسه)

شما می تونید یک صورت مسئله عنوان کنید و اساتید نظرات و ایده هاشونو مطرح کنند

هدف ما هم همین هست که هر کسی همون یه ایده ای رو که داره بیاد اینجا بنویسه تا همه این ایده ها جم بشن در این تاپیک بعد اشخاص واسه خودشون ایده انتخاب کنن......

امروزه نرم افزارهای بیسیار کارآمدی تو این زمینه وجود دارند.ما باید همیشه به دنبال ایده های جدید باشیم نه کاری که آماده شده و در حال اجراست بیایم یکی از روش بزنیم (این هیچ جذابیتی نداره

در این مورد باید بگم که شما وقتی تونستی همون کار اماده رو مثل خودش خودت بسازی میتونی ایده جدیدم بدی!!! این نرم افزارهای کار امدی که شما عرض کردید مال خارجیها هستن نه مال ما!!!!!

حالا مثلا چون روسیه و امریکا موشک دارن و به کره ماه میفرستن ما هم نباید موشک بسازیم چون اونا دارن و قدیمی شده؟؟؟؟

حالا موشکم نه ماشین اخرین سیستم!!!

ماشینم نه دستگاه های صنعتی .........

ما هم بگیم امروزه تکنولوژی های بسیار کار امدی در این زمینه ها وجود داره و باید دنبال یه ایده جدید باشیم !!!

saeedzx
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 13:02 عصر
دوستان سلام

بزرگترین ایده من ساخت نرم افزار تحت شبکه برای کاریابی یعنی چه طور؟
نرم افزار را به 2 دسته تقسیم می کنیم !

اولی ما کسانی که دونبال کارمند میگردن ودوی کسانی که دونبال کار هستند

کسانی که دونبال کار هستند: اطلاعات کامل + تمام مهارت های خود را پر نمایند بعد
کسانی که کارمند می خوان : بتونن این اطلاعات رو سرچ کنن
البته یک سرور پشتیبان آنلاین هم لازمه نه ؟

اگه بشه چنین کاری رو کرد بی نظیر میشه ؟

mpmsoft
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 13:03 عصر
هدف ما هم همین هست که هر کسی همون یه ایده ای رو که داره بیاد اینجا بنویسه تا همه این ایده ها جم بشن در این تاپیک بعد اشخاص واسه خودشون ایده انتخاب کنن......

اینطوری تعداد پستهای این تاپیک سر به آسمون می زنه و هیج کس چون هیچ دسته بندی وجود نداره نمی خونه

در این مورد باید بگم که شما وقتی تونستی همون کار اماده رو مثل خودش خودت بسازی میتونی ایده جدیدم بدی!!! این نرم افزارهای کار امدی که شما عرض کردید مال خارجیها هستن نه مال ما!!!!!

من هم 4 سال پیش مثل شما فکر می کردم. نمی خوام بیشتر توضیح بدم و فکر می کنم 4 سال دیگه به این حرف من برسی

فرض بفرمائید که من تجربه این کار رو دارم . چه کسی پشتیبان من می شه که بتونم نرم افزارهای همچون Cubase - FlStudio و ... رو طراحی کنم و چه تظمینی هست که از این نرم افزار من استقبال بشه !!!!

این رو هم عرض کنم اگر می خواهید یک برنامه ای که حاصل تلاش 100 ها محقق و برنامه نویس هست یکنفره بنویسید که فقط و فقط به تجربیاتتون اضافه بشه باید یک برنامه 100 ساله بزارید

وقت طلاست !!!!!!

حالا مثلا چون روسیه و امریکا موشک دارن و به کره ماه میفرستن ما هم نباید موشک بسازیم چون اونا دارن و قدیمی شده؟؟؟؟

نه چون تو کشور ما برای کسانی که کار تحقیقاتی انجام می دن هیچ ارزشی قاعل نیستند و فقط وقت طلف کردن هست

یکم روی این مسائل بیشتر فکر کن و مطالب رو با شرایط امروزی بسنج

HjSoft
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 13:58 عصر
نه چون تو کشور ما برای کسانی که کار تحقیقاتی انجام می دن هیچ ارزشی قاعل نیستند و فقط وقت طلف کردن هست

من با حرف شما كاملا موافقم ، ميتونيد يه سري به انجمن دكتر حسابي در تهران بزنيد تا دليل حرف ايشون رو بفهميد . آقاي ايرج حسابي (پسر دكتر حسابي ) در مجلسي در مشهد ، اين موضوع رو كاملا ثابت كردند .

hossein033
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 14:13 عصر
دوستان عزیز چرا این مسئله رو ( ریاضی و فیزیکی ) می کنید .

ما میخوایم دوستان ایده های خودشونو تو این تایپک بذارن که فکر نکنم چند دقیقه ای برای نوشتنش لازم باشه ، من با نظر این دو دوست عزیز کاملا مخالفم :عصبانی:

mpmsoft
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 15:09 عصر
دوستان عزیز چرا این مسئله رو ( ریاضی و فیزیکی ) می کنید .

ما میخوایم دوستان ایده های خودشونو تو این تایپک بذارن که فکر نکنم چند دقیقه ای برای نوشتنش لازم باشه ، من با نظر این دو دوست عزیز کاملا مخالفم

چیزی که من می گم حاصل تجربیات من هست نه فرضیه

صنعت کشور ما الان نیاز به جوانانی داره که با ایده هاشون باعث رشد اون بشن

شما به جای اینکه بشینی از روی برنامه های مختلف کپی برداری کنی یه چرخی تو کارخانه های صنعتی بزن با مشورت با متخصصین الکترونیک چیزی بساز که نیاز اونهارو برطرف کنه (منظور من تلفیقی از سخت افزار و نرم افزار هست)

vahid_visualbasic
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 17:05 عصر
اینطوری تعداد پستهای این تاپیک سر به آسمون می زنه و هیج کس چون هیچ دسته بندی وجود نداره نمی خونه
دسته بندی یعنی همین که اسم این تاپیک تاپیک ویژه ایده ها در بخش ویژوال بیسیک هست ممکن بحث و نظرات در یک تاپیک به هزاران پست برسه پس دیگه کسی نباید بخونه پستارو؟؟؟؟!!!! کسی که حوصلش نشه خواستشو در میان پست ها پیدا کنه مسلمآ اینده خوبی هم نخواهد داشت!!

من هم 4 سال پیش مثل شما فکر می کردم. نمی خوام بیشتر توضیح بدم و فکر می کنم 4 سال دیگه به این حرف من برسی

فرض بفرمائید که من تجربه این کار رو دارم . چه کسی پشتیبان من می شه که بتونم نرم افزارهای همچون Cubase - FlStudio و ... رو طراحی کنم و چه تظمینی هست که از این نرم افزار من استقبال بشه !!!!
ما نگفتیم پروژه های بزرگ رو یکنفره بنویسید!
در مورد تضمین کردنشم باید بگم ایران خودرو هم وقتی یک خودروی جدید به بازار میده از قبل کسی تضمینی برای فروشش نمیکنه!!!!
خب با این فرضیات 100 قرن دیگه هم به جایی نمیرسیم

موافقم که در کشور ما به ...... رسیدگی نمیکنند .
ولی ما قرار نیست همه ایده هایمان منافع مالی داشته باشد !!!

vahid_visualbasic
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 17:07 عصر
دوستان سلام

بزرگترین ایده من ساخت نرم افزار تحت شبکه برای کاریابی یعنی چه طور؟
نرم افزار را به 2 دسته تقسیم می کنیم !

اولی ما کسانی که دونبال کارمند میگردن ودوی کسانی که دونبال کار هستند

کسانی که دونبال کار هستند: اطلاعات کامل + تمام مهارت های خود را پر نمایند بعد
کسانی که کارمند می خوان : بتونن این اطلاعات رو سرچ کنن
البته یک سرور پشتیبان آنلاین هم لازمه نه ؟

اگه بشه چنین کاری رو کرد بی نظیر میشه ؟
سایت های مشابه کاریابی وجود داره الان ولی اگر نرم افزار شما فراگیر باشه طرح بسیار عالی هست

mpmsoft
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 17:30 عصر
کسی که حوصلش نشه خواستشو در میان پست ها پیدا کنه مسلمآ اینده خوبی هم نخواهد داشت!!

یکی از دلایل محبوبیت این سایت دسته بندی و مدیریت درست مطالب هست

پرونده وی بی6 دوست عزیز بسته شده شما اگر می خواهید مطابق با تکنولوژی پیش برید ، برید سراغ دات نت
توی وی بی هیچ ایده ای باقی نمونده و پروندش بسته شده. اگر من اشتباه می کنم شما با یک مثال من رو توجیح کنید

در مورد تضمین کردنشم باید بگم ایران خودرو هم وقتی یک خودروی جدید به بازار میده از قبل کسی تضمینی برای فروشش نمیکنه!!!!
خب با این فرضیات 100 قرن دیگه هم به جایی نمیرسیم

شما ظاهرا تا حالا از ایران خودرو ماشین نخریده اید :قهقهه:

بنده 2 سال پیش برای خرید ماشین پول واریز حساب کردم و بعد از 1 سال با هزار درده سر تونستم ماشینمو تحویل بگیرم (ما ایرانیها مظلوم ترین آدمهای دنیا هستیم)

در کل واسه اینکه موضوع تاپیک به بیراهه نره بنده پستی نمی دم

vahid_visualbasic
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 19:17 عصر
پرونده وی بی6 دوست عزیز بسته شده شما اگر می خواهید مطابق با تکنولوژی پیش برید ، برید سراغ دات نت
توی وی بی هیچ ایده ای باقی نمونده و پروندش بسته شده. اگر من اشتباه می کنم شما با یک مثال من رو توجیح کنید
مثال : www.barnamehnevis.org (http://www.barnamehnevis.org)
مسلمآ اگر بسته شده بود در این سایت هم جایگاهی نداشت

شما ظاهرا تا حالا از ایران خودرو ماشین نخریده اید :قهقهه:

بنده 2 سال پیش برای خرید ماشین پول واریز حساب کردم و بعد از 1 سال با هزار درده سر تونستم ماشینمو تحویل بگیرم (ما ایرانیها مظلوم ترین آدمهای دنیا هستیم

ربطی به موضوع نداره !!!! بنده بحث از خرید پیش پرداخت ماشین از ایران خودرو یا بدقولی ایران خودرو نکردم

من هم در این مورد دیگه پست نمیدم

HjSoft
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 19:47 عصر
رو مبحث عابر نانوا درست بحث كنيد ، همانطور كه در اين تاپيك بحث شده :http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=14023.0

hossein033
جمعه 09 مرداد 1388, 05:16 صبح
(ما ایرانیها مظلوم ترین آدمهای دنیا هستیم)

دوست عزیز شما دیگه دارید به ملت توهین می کنید

اگه میخوای پست نده دیگه هم اینقدر نگو ایرانی ها مظلومن :عصبانی:

vahid_visualbasic
جمعه 09 مرداد 1388, 12:17 عصر
رو مبحث عابر نانوا درست بحث كنيد ، همانطور كه در اين تاپيك بحث شده :http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=14023.0

به نظر من فقط باعث به کارگیری نیروی کم در نانوایی ها میشه از شلوغی صف ها چیزی کم نمیشه

HjSoft
جمعه 09 مرداد 1388, 16:12 عصر
شما تاپيك فوق را ملاحظه كرده ايد ؟ سيستم گرمكن نان و غيره .
يعني نان از قبل درست شده و كاربر به محض درخواست نان ، نان گرم شده و به كاربر تحويل مي شود . درضمن نان هم به طور كامل توسط نان ساز ها توليد ميشود . (سيستم مكانيزه توليد نان ) . و فقط كافيه ما تحويل نان رو انجام بديم .

M_P_1374
جمعه 09 مرداد 1388, 18:47 عصر
ساخت نرم افزار طراحی کتاب ها الکترونیک یه طرح عالیه
الان دیگه کتابهای Adobe Reader زیاد و نرم افزار های سازندش Trial و فروشی شدن
یه کتاب پرتابل به همراه نرم افزار ویرایش گرش میتونه در حال حاضر عالی باشه
چون کسی نمیاد نصف روزشو بذاره واسه گذاشتن لیبل و تکست باکس روی فرم برای کتاب الکترونیکی
کسی خواست اجرا کنه منم کمکش میکنم
البته این طرح قبلا من درست کردم ولی از لیبل توش:متعجب: استفاده میشد:اشتباه:
2- قشنگ نبود
3- بعد از آخرین بار تغییر ویندوزم پاک شد:ناراحت: :گریه: :گریه: :گریه: :گریه: :گریه: :گریه: :گریه: :گریه:

vahid_visualbasic
جمعه 09 مرداد 1388, 23:48 عصر
شما تاپيك فوق را ملاحظه كرده ايد ؟ سيستم گرمكن نان و غيره .
يعني نان از قبل درست شده و كاربر به محض درخواست نان ، نان گرم شده و به كاربر تحويل مي شود . درضمن نان هم به طور كامل توسط نان ساز ها توليد ميشود . (سيستم مكانيزه توليد نان ) . و فقط كافيه ما تحويل نان رو انجام بديم .
کامل نه. اگه اینجوری باشه عالیه

HjSoft
شنبه 10 مرداد 1388, 12:38 عصر
چه طوره يك تاپيك به اين عنوان درست كنم ؟ ( سيستم عابر نانوا )

vahid_visualbasic
شنبه 10 مرداد 1388, 22:03 عصر
چه طوره يك تاپيك به اين عنوان درست كنم ؟ ( سيستم عابر نانوا )
فکر بسیار خوبی هست ولی سعی کنید تا جایی که در توان هست دست به کار شوید

mmssoft
یک شنبه 11 مرداد 1388, 02:41 صبح
دوستان اگر در طول ساخت این پروژه (سیستم عابر نانوا) نیاز به کامپوننت (OCX) خاصی داشتی به من خبر بدین.
هر کمک دیگه ای هم که بخواین بهم بگین.

HjSoft
یک شنبه 11 مرداد 1388, 14:17 عصر
دوستان قبل از ايجاد تاپيك ، يك سوال به نظر شما مشكلي پيش نمياد ، كه اگر يك مانيتور به جاي Lcd بگذاريم ؟

ehsan100
شنبه 17 مرداد 1388, 22:08 عصر
یک ایده نرم افزاری دارم چطور می‌توانم آنرا به محصول تبدیل کنم؟

رشته تحصیلی من مرتبط با IT نیست
اما ایده‌ایی دارم که می‌خواهم آنرا به محصول تبدیل کنم!
می‌دانم که در ایران بازار دارد!

زیاد پیچیده نیست (برنامه‌نویسی + پایگاه داده + رسم نمودار )

البته برای من که تجربه برنامه‌نویسی ندارم و فقط اطلاعات اولیه دارم مشکل است که خودم بنویسم!
به نظر شما چه کنم؟
آیا می‌توان ایده را به شرکت‌های نرم افزاری به قیمت مناسب فروخت؟
از کجا می‌توانم هزینه تولید و مدت زمان تولید آنرا بدست آورم؟

(این اولین پست من در این فروم است و هرچه مطالب آنرا مرور کردم جایی غیر از این تاپیک برای طرح آن پیدا نکردم، لطفاً راهنمایی کنید)

میلاد علوی
شنبه 17 مرداد 1388, 23:42 عصر
آقا یون یه پیشنهاد دارم برای ID Caller امیدوارم دسته جمعی حلش کنیم به نام همین سایت (اگه قبلا ثبت نشده باشه ) ثبتش کنیم که همه کاربران از آن استفاده کنن فقط مردونگی کنن که کسی قورش نزنه ( تک خوری ممنوع ) اگه مردونه پایه هستید تو پست بعدی میگم