PDA

View Full Version : سوال: سوال از ارتباط sql به c#

metal gear solid 4
سه شنبه 06 مرداد 1388, 11:11 صبح
سلام
من یه مشکلی توی ارتباط بین سی شارپ با اس کیو ال دارم
در واقع من با دستور sql connection وصل میشم ولی سیستمی که من توی خونه دارم با استفاده از سرور local یا local host وصل نمیشه یعنی sqlexpress هستش و اگه یادم باشه با دستور sqlexpress\. استفاده کردم.
سوال من اینه که حالا اگه بخوام این برنامه رو روی یک سیستم دیگه اجرا کنم مشکل میده چطوری میشه که برنامه خودش به طور خودکار بفهمه که باید از لوکال استفاده کنه یا از sql express . ممنون میشم پاسخ بدید.

bill_geits
سه شنبه 06 مرداد 1388, 11:40 صبح
من تو برنامه هايي كه خودم مينويسم يه فرم تنظيمات سرور ميذارم كه اولين باري كه برنامه اجرا ميشه از كاربر نام سرور رو ميگيره و در تنظيمات برنامه ذخيره ميكنه و از اون به بعد تا وقتي مشكلي پيش نياد از همون نام استفاده ميكنهو اگه هممشكلي در اتصال پيش اومد دوباره همون فرم را ظاهر ميكنمو در ضمن ميتوني در فرم تنظيمات برنامت هم اين بخش رو قرار بدي.
ميتوني از اين روش استفاده كني :خجالت:

metal gear solid 4
سه شنبه 06 مرداد 1388, 11:49 صبح
این هم میشه ولی فکر کنم وقتی توی خونه اسم سرور که سیستم خودم باشه رو هم میدادم مشکل میداد و فقط باید از همون دستور sqlexpress server name\. استفاده میکردم.

bill_geits
سه شنبه 06 مرداد 1388, 12:04 عصر
اگه بخواي از شبكه يه سرورت وصل بشي connection string فرق ميكنه و بايد پارامترهاي بيشتري داشته باشه ولي اگه برنامت لوكال اجرا ميشه در واقع شما پارامتر data source يا server رو از كاربر ميگيري كه ميتونه .\sqlexpress باشه يا computer name \\ sql server name ويا هر چيز ديگه كه برا اتصال مشكلي نداشته باشه.